Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A munka törvénykönyv szerint...

A munka törvénykönyv szerint jár valamiféle juttatás ha saját laptopommal kell dolgoznom?

Figyelt kérdés
Fél éve dolgozom egy cégnél amit úgy kezdtem el, hogy akkor mondták, hogy azonnal még nem tudnak biztositani laptopot, de saját géppel kezdhetek elöbb... igy elkezdtem, de azóta sem kaptam céges gépet..

2017. ápr. 24. 20:56
 1/9 anonim ***** válasza:
15%
Miért járna? Nem megy tönkre attól, hogy dolgozol vele.
2017. ápr. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem.


Viszont mikor ezzel próbálkozott a főnököm akkor jeleztem neki, hogy éppen tönkrement


Egyébként remélhetőleg minden jogtiszta a gepeden, mert egy ellenőrzést nem fog érdekelni, hogy kié a gép amin a több százezres szoftver van, megvág érte

2017. ápr. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én is csak fél füllel hallottam, hogy kérhetek rá támogatást, elvégre 8 órán át prögetem a gép erőforrást és nyilván romlik is tőle (már érezhetően gyorsabban is merül) + tárhely is betelt (és bár lenne lehetőség kimentei a céges ftp-re, de annak nincs értelme hogy nap mint nap fel/le töltögetem az anyagokat, pláne ha valamit gyorsan elő kéne vennem, nem feltétlen találom meg ftp-n hisz nem látok preview-t)
2017. ápr. 25. 09:48
 4/9 anonim ***** válasza:
5%
Igen, jàr. Kapsz fizetèst. Mi kell mèg?
2017. ápr. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
ja, és ha valami történik a gépemmel, akkor hogy tudok dolgozni/kapni fizetést?
2017. ápr. 25. 12:22
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon egyszerű: a munkavégzéshez szükséges eszközöket a munkáltatónak kell biztosítania. Ha nem biztosítja, akkor sajnos nem is tudsz dolgozni. Ilyenkor nemes egyszerűséggel azt kell mondani, hogy sajnos tartósan rossz a géped, így nem tudsz dolgozni, ha sürgősen nem adnak egyet.
2017. ápr. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
82%

"Miért járna? Nem megy tönkre attól, hogy dolgozol vele."


Hello! Add már ide a gépedet nekem, légyszi. Majd egyszer visszaadom. Használom, amire szeretném. De nyugi, nem megy tönkre a használattól, szóval nyugodtan nekem adhatod!

2017. ápr. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

Utolsó! Itt a Kérdező használja a SAJÁT gépét. Gondolod, az ugyanaz, mint elvenni másét?

Ez komoly? :D

2017. ápr. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
82%

"ugyanaz, mint elvenni másét?"


Nem veszem el. Egyszerűen elkérem, mert szerinted egy számítógép a használat során nem megy tönkre, nincs kifejezhető értéke annak, hogy használhatom. Úgyhogy így biztosan nem bánod, hogy használom egy pár évig az általad vásárolt gépet mindenféle ellentételezés nélkül.


"a Kérdező használja a SAJÁT gépét"

Igen, és nem saját célra. Hanem a munkahelyének termel vele profitot. A munkaeszközt a törvény szerint is a munkáltató biztosítja. A munkavállaló nem vállalkozó, nem értelmezhető, hogy bármiféle eszközt önerőből kellene biztosítania.

2017. ápr. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!