Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mindig többet keres ugyanabban...

Mindig többet keres ugyanabban a pozícióban egy férfi, mint egy nő?

Figyelt kérdés
Egyébkánt mérnöki (gyártás) területről van szó. A nőnek magasabb a végzettsége és jobb a nyelvtudása, mégis a férfinek ajánlottak többet. Ennyire számít a nem?

2017. ápr. 25. 15:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
44%

Nem hiszem, hogy a neme miatt különbözik a fizetésük.


Az ilyen állásoknál a szakmai tudás maximum 50%-ot számít. Legalább ugyanakkora befolyással van a végeredményre az úgynevezett "soft skillek", az olyan személyes tulajdonságok, amiket nem tanul az egyetemen az ember. Például magabiztosság, határozottság, beszélőkészség, céltudatosság.


Minden bizonnyal alkudoztak is a béren, mert így szokott lenni, és a férfi valószínűleg magasabb igényt mondott, és feljebb alkudta. A nők etéren nem szoktak ennyire bátrak lenni.


Az egyetlen releváns indok, amiért a nőnek csak azért adnak kevesebb fizetést, mert nő, az az, ha belekalkulálják, hogy úgy is szülni fog, és az problémákat okozna a cégnek, hogyan pótolják őt, mikor ezt majd váratlanul bejelenti, erre számítva valóban részesíthetik hátrányban, és ez indokolt, ha a cég vezetősége szemszögéből nézzük a dolgot, akiknek csak a haszon számít.

2017. ápr. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
27%

Semmit nem számít, ne terjessz feminista hazugságokat.


A férfi-női kereset különbség nem vette alapul a férfiak és nők munkaválasztásainak a különbségét (kevesebb mérnök / vezérigazgató a nőknél, stb.), hanem csak a fizetéseket összeadogatva kihozta, hogy az összes nő kevesebbet keres mint az összes férfi.


Feminista propaganda.

2017. ápr. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%
Ha igaz lenne, hogy a nők ugyanazért kevesebbet kapnak, akkor a munkáltatók elkezdenének kimondottan nőket keresni az adott pozíciókra, és a piaci kereslet-kínálat ezt hamar kiegyenlítené. A nősoviniszták hazudják ezt az egészet, a valódi feministák jól tudják, hogy a nők neveltetéséből fakadó hátrányaik miatt keresnek kevesebbet, de azonos pozícióban, azonos munkáért nem igaz, hogy kevesebbet keresnek.
2017. ápr. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
69%

# 3 Ez egy jó gondolat, erre még nem is gondoltam. Valóban, ha igazi indok nélkül csak azért adnának kevesebb fizetést ugyanazért a munkáért a nőknek, mert nőnemű, akkor a cégeknek jobban megérné csak nőket alkalmazni, ha ők olcsóbban elvégzik ugyanazt és ugyanolyan minőségű munkát.


De ez nem így van, a kereslet-kínálat jól beállítja, ki mennyit ér a cégnek. A vezetőség annyit fog ajánlani, amennyit megér nekik az illető alkalmazása.


Tény ami tény, olvastam régebben statisztikákat, és mérnöki területen a pályakezdők közül a férfiak valóban átlagosan 20%-kal magasabb fizetéssel kezdtek. De nem önmagában azért, mert ők férfiak.

2017. ápr. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
61%
Én férfiként kevesebbet kapok a kolléganőmnél. Kérdező kérlek javasolj egy a férfiak egyenjogúságáért küzdő feminista élharcost ( :) ) !
2017. ápr. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
28%
Látom jól lepontozták az első hozzászólásomat az agyatlan feminácik. Gyertek, pontozzátok le ezt is, még így is jó marad az átlagom. Csak azt bizonyítja, hogy kevesebb eszetek van.
2017. ápr. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
20%
Mert több a szakmai tapasztalata.
2017. ápr. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
75%

a végzettség és a nyelvtudás önmagában még nem jelent sokat, kivéve akkor, ha pályakezdőkről van szó. lehet, hogy a férfinek más vagy több tapasztalat volt, mint a nőnek, amire a cégnek jobban szüksége volt.


Én voltam pár állásintejún, és az állami cégek kivételével sehol nem AJÁNLOTTAK fizetést, hanem megkérdezték a fizetési igényemet. Aztán megalkudtunk.


Én általában mondok egy intervalumot, ahol nekem elfogadható a fizetés, és, ha béralkura kerül sor, akkor tudom, hogy kellek a cégnek, és simán kiköhögnek pár tízezer forinttal többet havonta. Szóval ilyenkor finoman, de határozottan mindig az általam meghatározott fizetés intervallum felső vége felé közelítem a kért fizetést.


lehet, hogy mások megelégszenek kevesebbel is, de azért nem fognak elküldeni, hogy bepróbálkozom a magasabb fizuért?


Lehet, hogy a kifinomult, nálam magasabb végzettségű és jobb nyelvtudású HÖLGYEK ezt cikinek tartják, de én pénzből élek...


38F, mérnök

2017. ápr. 26. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
29%

A férfiak nem keresnek többet, mint a nők. A nők és férfiak között nincs eltérés fizetés terén. Ez egy feminista hazugság.


Nézz már rá például a közalkalmazotti bértáblára. Mindegy, hogy férfi vagy-e vagy nő, a táblában történő besorolás szerint kapod a fizetésedet.


Sőt, még azt is megkockáztatom, hogy a nők ma már inkább előnyt élveznek a munkaerőpiacon. A női vezetők (akik általában feminista eszméket vallanak) hamarabb hívnak be interjúra egy nőt, mint egy férfit. A férfi vezetők meg megint csak inkább nőt vesznek fel a csoportjukba, mivel így biztosítják, hogy megőrizhessék a férfias státuszukat a csoporton belül.


Szóval köszönjük feministák, de nem kérünk a hazugságaitokból!

2017. ápr. 26. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
50%

"A férfi-női kereset különbség nem vette alapul a férfiak és nők munkaválasztásainak a különbségét (kevesebb mérnök / vezérigazgató a nőknél, stb.), hanem csak a fizetéseket összeadogatva kihozta, hogy az összes nő kevesebbet keres mint az összes férfi."


Ez igaz, de itt most egy konkrét állást említett a kérdező, és a férfinak ajánlottak többet. Egyébként én is feminista vagyok, de utálom ezt a legendát, amit egyesek terjesztenek, mert ha így lenne, akkor az lenne, amit 3-as írt. A valóságban a nemek szerinti különbség csak elég magas fizetésnél kezd jelentkezni, és ott egyértelműen belejátszik, hogy nőt felvenni lutri. Tegye mindenki a szívére a kezét, és vallja be, kit venne fel szívesebben: azt, aki megbízható és marad, amíg jól megfizetik, vagy azt, aki bármikor megkattanhat, hogy ő most jól elmegy babócázni, és három évig színét se látod (akár hat évig, ha a következőt ügyesen beleszüli a gyesbe), visszatérve egyből több hónap szabadsággal kezd, és mindezek alatt akkor se rúghatod ki, ha elcsesz valamit. Na ezért érzékelhető a különbség, ahol van...

2017. ápr. 27. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!