Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Fekete pénz és munkaidő már...

Fekete pénz és munkaidő már az állásinterjún említve itt tartunk?

Figyelt kérdés

Én vagyok vajon naiv vagy ez a szokásos? Már a harmadik olyan állásinterjún voltam ahol minden kertelés nélkül a képembe tolták úgy hogy még fel se voltam véve csak tárgyaltunk hogy fizetés ennyi papíron munkaidő 4 óra v 6 óra, de persze nem ennyi a fizu a többi zsebbe és nem ennyi a munkaidő se hanem 8-10 óra.

Szóval a világ legtermészetesebb dolgaként tálalják hogy fekete túlóra és pénz. És kérdés én az állás után ácsingózó mit léphetek erre? Mert ha azt mondom bocs 8 óra munka akkor legyen 8 óra bejelentés is, akkor akár fel is állhatok mert tuti nem vesznek fel.

Vagyis vagy belemegyek és lesz állás vagy nem és nem lesz.

Itt tartunk?


2017. ápr. 26. 12:47
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

"Akkor elfogadtad a melót vagy sem? Mit mondtál?"

Dehogy fogadtam el. Azt játszottam amit a munkáltatók szoktak: megköszöntem a lehetőséget és mondtam hamarosan jelzek.... na addig álljon fél lábon a gyökér parasztja míg én jelzek neki.

2017. ápr. 28. 10:46
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
te nagyon jó vagy !!! nagyon ügysen csináltad , bárcsak én is így tettem volna ..
2017. ápr. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Az tényleg nagyon elkeserítő, hogy ez a módi manapság, én is ezt tapasztalom. Ahogy mondták mások is, én magyar céghez SOHA. Csak multi, mert ők nem tehetik meg, hogy ilyen feltételekkel alkalmazzanak embereket.

Viszont ha elfogadjuk azt, hogy a magyar cégeknél ez így működik (akár tetszik, akár nem), akkor szerintem jobb így, hogy az interjún kiderül, mint ha csak munkába állás után tudná meg az ember.

2017. ápr. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

", mert ők nem tehetik meg, hogy ilyen feltételekkel alkalmazzanak embereket. "


miért is nem? Mert nekik nem ismeretlen fogalomaz üzleti kultúra. Ők is a profiszerzésért vannak itt de legalább nem mocskos vadparasztok mint a hazai kkv-k vezetése.

Mert ők olyna országból jönnek ahol ha ilyen esetek lennének a vezérkara a cégnek másnap krumplit hámozna egy börtönben... de itt nálunk mitől kell félnie a kvv szektornak? a felelősségre vonástól biztos nem.

2017. ápr. 30. 14:42
 15/15 anonim ***** válasza:
0%
De ha lesz nyugdíj, akkor meg a ti pofátok lesz a legnagyobb, hogy miért kaptok csak ennyit. :D Élősködő, szánalmas férgek vagytok. ;)
2018. jan. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!