Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Próbaidő után mikor 'illik'...

Próbaidő után mikor 'illik' felmondani?

Figyelt kérdés

Tehát van egy munkahelyem, ahol hamarosan lejár a próbaidőm. Ugyanakkor azt tudom, hogy nyár közepén már nem tudok itt lenni, mert összeköltözés az ország másik részére.

Tudom, úgy adná, hogy most kéne még próbaidőben felmondanom, de akkor májust-júniust otthon 'kell' töltenem, azaz 2 hónapnyi fizetés esne ki, ami jelentős.

Kérdés: a próbaidő lejárta után mennyi az a 'gentleman' idő, amit még ott illik tölteni, mielőtt bejelenti a munkavállaló a távozást? Nem akarom azt, hogy lejár, és másnap mondom, hogy 'na akkor felmondok, egy hónap próbaidőt kitöltöm aztán szevasz', hanem 2-3-4 hetet még úgy gondolom itt töltenék utána (a maximum 6 hét lehetne próbaidő lejártától, de mivel egyre nő a feszkó munkahelyen, nem szívesen töltenék el 1+6+4 hetet még itt)


2017. máj. 2. 20:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A felmondás 30 nap, ezzel számolj. Ilyen hülyeség meg, hogy "illik", nincs, felmondasz, amikor fel akarsz mondani és kész. Mondjuk próbaidő után akár 1-2 hónappal jó nagy görénység, de végülis ez csak munka.
2017. máj. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
költözés napja -30 nappal mondj fel, nem kell azt tudják, hogy miért, kaptál jobb ajánlatot és kész
2017. máj. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy gondolom, hogy a költözéstől számítva 30 nappal előbb mondj fel. Főleg ha korábban nem emlegetted nekik a költözést, akkor simán mondhatod, hogy már régóta szervezitek az összeköltözést és sikerült ott találni munkát, így meglépitek, de annyi is elég, hogy kaptál jobb ajánlatot.

Lehet, hogy görénység, de hidd el, fordított esetben ők sem tétováznának, hogy elküldjenek-e.

2017. máj. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

nem szeretem ezt a gentleman hozzáállást. Amikor a munkaadó ki akarna rúgni, akkor ő nem úriemberkedne sem akkor ha mondjuk be vagy mutyizva stb.

nem haverság kapcsolat ez.

2017. máj. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

én és a fránya jó szívem :( :D

de igen, valszeg a munkáltatót se igen érdekelné, hogy nekem mi lenne a jó, hanem saját üzleti érdekük lenne előtérben

csak hát első munkahely, kisvállalkozás, ezért is 'feszengtem rá'

de akkor úgy lesz, költözés előtt egy hónappal :)


köszönöm a válaszokat

2017. máj. 3. 20:49
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Fogd fel úgy, hogy nekik mindegy mikor mondasz fel, addig is elvégzi valaki a munkát. Na meg gondolj arra, hogyha a próbaidő alatt mondasz fel, akkor már másnap nem kellene menned, tehát egyik napról a másikra lépnél le, annyi idő alatt nem tudna helyetted senkit keríteni, de ha már lejárt próbaidő után hagyod ott őket, akkor még rendelkezésükre állsz 1 hónapig, így simán lesz idejük keresni mást. :)
2017. máj. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Juuuj kisvallalkozas... soha tobbet, de tenyleg.

Legutobbi kisvallalkozas volt, csaladi. Valaszthattam volna mast, de szimpi volt kis csalad de edes...aha az anyukamat xd.


Folyamatos mutyizas, a pardolgozoval, az egyik kollegam napi szinten tulorazott, mert ofelsege cegvezeto munkaido leteltevel talalt ki fontos feladatot. Mutyi a bejelentessel, fizetessel, uzlettel pedig volt penz, sajat hazukra tudtak kolteni. Velem ellensegesek voltak, probalkoztam, de nem engedtek kozelebb. Sot, a sajat munkamban hatraltattak majd egyik munkanap utan sunyiba, elojel nelkul kiraktak, hogy azt a napot ingyen dolgoztam le. Azota nincs munkam es nem tudok tullepni ezen, a bizadalmam a munkaltatok fele, nulla.


Eldontottem hogy soha ezt nem fogom ujra benyalni. Kisvallalkozas, csaladi mutyi, soha. Soha nem leszek uriember, magam dolgait nezem.


Ezert is irtam, hogy oket nem erdekli te jofiu vagy. Nem haversag ez...

2017. máj. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!