Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pályakezdőként 250-300ezer...

Pályakezdőként 250-300ezer bruttó megfelelő fizetési igény?

Figyelt kérdés

Álláspályázatra kérik a fizetési igényt.

25 év alatti pályakezdő építőmérnök vagyok. Ahova jelentkezni szeretnék az egy budapesti cég milliárd feletti éves bevétellel. Elsőként adminisztratív munkára keresnek embert, de lehet onnan feljebb lépni. Heti 40 órás munka és sok utazás. Feltételezem az utazást térítenék. Ha 250-300ezres intervallumot adok meg az jó? Akkor olyan 165-205-öt kapnék kézhez. Nem akarok telhetetlennek tűnni és nagyon tetszik az állás.


2017. máj. 3. 20:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
58%
Igen.
2017. máj. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
42%

nem

találd ki mennyiért mennél el egy ilyen munkakörre (értelemszerűen reális legyen az elvárás), utána szorozd meg 1,15-tel és azt az egy összeget mondd, bruttó és tedd hozzá, hogy de függ az egyéb juttatásoktól!


aztán majd alkudnak, ha akarnak

2017. máj. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem is kezdetnek jó, főleg hogy írod, van előrelépési lehetőség, feltehetően ez fizetésemeléssel is járna később.

A fizetést téríteni szokták, ha céges ügyben kell menned, emiatt ne aggódj. :)

2017. máj. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
50%
*utazást, elnézést
2017. máj. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
67%

2. Nem értek veled egyet. Szerintem teljesen reális az összeg, feltehetően a kérdező ennyiért vállalná, és átgondolta, nem hasára csapva kitalált egy összegsávot.

Ha megszorozza 1,15-el, azzal csak azt éri el, hogy esetleg be sem hívják interjúra arra hivatkozva, hogy van, aki kevesebbet kér, pedig ő írta, hogy számára ez egy nagyon jó lehetőség lenne, így nem gondolom, hogy szorozgatással és magasabb összeg megadásával kellene elszúrnia az esélyeit.

Azt meg zárójelben jegyezném meg, hogyha beleírja, hogy "függ az egyéb juttatásoktól" abból a cég azt is gondolhatja, hogy ad neki több cafetériát, lévén annak alacsonyabb az adókulcsa és bruttó fizetésnek annyival kevesebbet ajánl, sajnos belefutottam már ilyenbe. Szerintem felesleges szorozgatni, ha a cég nem akarja, úgyse adja meg a kért összeget, ha meg akarják, anélkül is adnak többet.

2017. máj. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
31%

úgy látom nem értetted a válasz lényegét:

1- sávot nem adunk meg, csak fix összeget

2- egy reális összeget adunk meg, annak függvényében, mi a piaci helyzet, DE a kiindulási alap az az, mennyiért vállalnánk el, amihez hozzákalkuláljuk, hogy esetlegesen alkudnak


engem hívogatnak a fejvadászok, nem akarok munkát váltani, de meghallgatom őket (alsó sávban keresek a munkakörömben, de van a munkahelyen előre lépési lehetőség, én osztom be, mit csinálok, jó a társaság, jó a főnököm, közel van a lakóhelyemhez, jó a cafetéria és havonta járok képzésekre)

viszont tudom mennyi a reális bérsáv, és mennyi az az összeg, amennyiért hajlandó lennék meggondolni a váltást - ennek ellenére találkoztam már olyan fejvadásszal, akinek leesett az álla a bérigényemen (nem a felső határ, amit a munkakörben lehet kérni), én meg majdnem kiröhögtem, amikor mondott egy olyan összeget, amire a cég gondolt, ami jóval alatta van a reális alsó határnak és a jelenlegi fizetésemnek (junior bér, senior pozícióra) - mondtam, hogy sok sikert


fel kell fogni, hogy nem kell pitizni a munkahelyért, amíg én is ezt tettem, sose volt normális munkahelyem


képzett munkaerőből az ország 70%-ban hiány van, képzetlenből is, az értelmes munkáltatónak nem érdeke a mindenáron fillérekért dolgoztatás, ha kell a munkaerő behívják, az esetek 99%-ban a szakmai anyag dönt az interjúról, a bérigény az csak másodlagos, megnézik, hogy benne van-e a keretben vagy hogy 15-25%-on belül van az ő elképzeléseikhez képest (ez kb az alkusáv), de ha eleve reális volt az igény, ez egybe fog vágni

2017. máj. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
50%

1. Miért nem adunk meg sávot? Én eddig csak sávot adtam meg, soha nem volt vele gond, ráadásul a sáv tetejét kaptam, mivel előtte csakis olyan tanácsot kaptam, hogy sávot érdeme megadni. Gondolj bele, ha egy "középértéket" adtam volna meg sáv helyett, akkor most valószínűleg dolgozhatnék a "középértékért" a sáv csúcsértéke helyett.

2. Én azt mondom alsó összeg legyen az az összeg, amiért elvállalná, aminek valóban egy reális összegnek kell lennie, felső érték pedig kb. 20 ezerrel több. Esetében ez az 50 ezres eltérés kicsit nagynak mondható, de még beleférhet. Abban, hogy még alkudhatnak belőle teljesen igazad van, bár nem derült ki, hogy a kérdező ezzel számolt-e. Ha nem, akkor valóban érdemesebb megemelni az alsó határt. Én úgy gondolom, hogy esetében leginkább a bruttó 250-280 ezer körüli fizetés lenne reális, hisz a diplomája megvan, viszont először csak adminisztratív területen dolgozna, ha feljebb lép és már mérnökként dolgozik majd, akkor simán megkérheti a bruttó 300-at. Te nem így látod? Szerinted mennyi lenne a reális fizetési igénye? Értem én, hogy nem kell pitizni a munkahelyekért, de szerintem ha azt nézzük, hogy a kérdezőnek nincs munkatapasztalata és először csak adminisztrátor lenne, akkor nem szabad arra buzdítani, hogy elszálljon magától, mert a "munkáltatónak nem érdeke a fillérekért dolgoztatás mindenáron".

2017. máj. 3. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
66%
Mérnöki tevékenységre keveselném de irodaira reális szerintem.
2017. máj. 4. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
60%
Reális, inkább a magasabb összeget mondd!
2017. máj. 4. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
80%

Pont álláskeresőben vagyok, én pl. (más terület, más tapasztalati szint) 400-450 bruttót mondtam alsó sávnak, mosolyogva megjegyezve, hogy felső sávot nem tudok mondani.

Szemrebbenés nélkül felírták, nem láttam, hogy megdöbbentette volna őket az összeg.


Egyébként a fizetési igénnyel be is árazza magát a munkatárs, ezt is nézik. Ha túl alacsony összeget mondasz, akkor kevés értékeled magad.

2017. máj. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!