Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pályakezdőként 250-300ezer...

Pályakezdőként 250-300ezer bruttó megfelelő fizetési igény?

Figyelt kérdés

Álláspályázatra kérik a fizetési igényt.

25 év alatti pályakezdő építőmérnök vagyok. Ahova jelentkezni szeretnék az egy budapesti cég milliárd feletti éves bevétellel. Elsőként adminisztratív munkára keresnek embert, de lehet onnan feljebb lépni. Heti 40 órás munka és sok utazás. Feltételezem az utazást térítenék. Ha 250-300ezres intervallumot adok meg az jó? Akkor olyan 165-205-öt kapnék kézhez. Nem akarok telhetetlennek tűnni és nagyon tetszik az állás.


2017. máj. 3. 20:52
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
62%

6:

Teljesen más egy pályakezdőnél ez a kérdés, mint annál, aki sok év tapasztalattal rendelkezik. Eleinte nekem is voltak rossz munkahelyeim, ahol rosszul is fizettek, de ez épp amiatt volt, mert akkor még nem válogathattam, kellett valami, hogy tapasztalatot szerezhessek, és már más pozícióból tárgyalhassak. A munkaerőhiany meg szintén tapasztalt munkaerőre igaz, diplomás pályakezdők ma sem válogathatnak.

2017. máj. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
72%
11. Teljesen igazad van, pláne vidéken. Ott egy diplomás pályakezdő annak is örülhet, ha talál munkát. Budapesten azért már megteheti, hogy válogat, bár ha sürgősen kell a pénzt, vagy egy "híresebb" cég, ahol van előrelépési lehetőség, de először kevesebbet fizet, akkor nem érdemes. Mikor én kerestem munkát pályakezdőként vidéken semmi nem volt fél éven át, utána Budapesten keresgéltem /pénzügyi diplomával/, 1 hónapig nem volt semmi, utána elkezdtek behívni interjúkra és kapásból 3 helyre felvettek volna, így volt miből válogatni, de fizetés szempontjából mindenképp érdemes a realitás talaján maradni.
2017. máj. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Mondjuk adminisztrációval nem sok hasznos tapasztalatot szedsz össze. A fizetési sáv építőmérnökként sajnos Budapesten reális. Vidéken a 160 nettóra is "húznák a fogukat" az építőipari cégek.
2017. máj. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
0%

hagyjuk már ezt a "pályakezdő vidéken örüljön, ha kap melót" témát, vidéken lakom, vidéken dolgozom, sima műszaki menedzser diplomával 350 bruttó a pályakezdő bér a cégnél, ahol dolgozom ill a 40 km-es körön belül mind a kb 120 cégnél - olyan rohadt munkaerő hiány van a betanított és a képzett munkaerő esetén is, hogy a szomszéd bezáró gyárban sorban áll a felszabaduló munkaerőért az ipari parkunk minden HR vezetője


ja igen, Borsodban munkanélküliség van, mi meg szlovákoknak és ukránoknak fizetjük a szállását, mert azok ide költöznek, ellentétben a magyarokkal

2017. máj. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
14: Építőipari cégek fizetéséről írtam (Írtunk), nem a gyári bérekről. Gépgyártásban minimum 30%-al jobban a fizetések.
2017. máj. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

14:

Ha Nyugat-Dunántúlról beszélsz (és azon belül nem konkrétan Győrről), akkor arról annyit, hogy ott nőttem fel, majdnem minden gyerekkori ismerősöm, aki diplomás lett, lelépett, kivéve akik Ausztriába ingáznak, mert nem sok normális munkalehetőség volt. Én Budapesten vagyok, vannak akik ugyanitt, mások Németországban például. De még sokkal rosszabb a helyzet Dél-Dunántúlon. Munkaerőhiány meg úgy van, hogy lassan elfogynak a protekciósok is (próbálnál utcáról bejutni egy céghez mondjuk Sopronban...), meg akik gombokért bármit elvállalnak.

2017. máj. 6. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!