Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nyári diákmunkának megéri ez...

Nyári diákmunkának megéri ez a fizetés?

Figyelt kérdés

Egy ismerős testvére tud nekem melót szerezni Tőlünk kb 15 km-re, viszont nem állná az útiköltséget, így 70-75 ezer ft lenne a fizetés 8 órában, de erre még kell bérletet venni.

Szerintetek?



#fizetés #óra #diákmunka #útkiköltség
2017. máj. 4. 14:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
attol függ kinek nekem pl nem mert szerintem ez az összeg nevetségesen kevés de lehet hogy ez pl neked elegendő
2017. máj. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%
Meg hát ugye nagy kérdés, hogy milyen munka, mert mezőgazdasági melóért vagy gyártószalagnál felháborítóan kevés pénz, de még árufeltöltésért is. Ha viszont gyakorlatilag semmit nem kell csinálni, akkor bőven jó, diákként a 15 kilométeres bérlet szinte ingyen van.
2017. máj. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%

Utolsónak igaza van. A 15 km-es bérlet diákként nem sok, így ez annyira nem dob a dolgon. Ez a 70-75 ezer forint bruttó vagy nettó?

Ma itthon a minimálbér nettó 84 788 forint, tehát kb. 10-15 ezerrel kevesebb, mint amit az ismerős ajánl. Ha elmennél iskolaszövetkezeten keresztül dolgozni, akkor a minimálbért mindenképp megkapnád, azonban azt kalkuláld bele, hogy ott nem biztos, hogy folyamatosan tudnak munkát biztosítani, ez viszont gondolom fix, folyamatos munka lenne.

Nagyban függ még attól is, hogy milyen jellegű munka. Ha nehéz fizikai, akkor nem vállalnám, de ha valami irodai vagy könnyebb, lazább meló, akkor simán belefér szerintem, lévén, hogy diák vagy még.

2017. máj. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Asszem papírvágó gépek kezelése, 15 éves vagyok, jogsira kell a pénz. (A1)
2017. máj. 4. 18:43
 5/11 anonim ***** válasza:
60%
Előző vagyok. Ha a jogsira gyűjtesz, akkor mindenképp megéri, 3 hónap alatt össze is jön az ára, sőt ha elsőre átmész mindenen,még tudsz is félretenni belőle. Szerintem a papírvágó gép kezelése nem nehéz fizikai munka, bár én a helyedben mielőtt elvállalom bemennék egy iskolaszövetkezethez biztos, ami biztos alapon, hátha tudnak neked adni nyárra folyamatos munkát, ilyenkor még akad és akkor havi min. 10-15 ezerrel többet is kereshetnél. Ha nem, akkor elvállalnám ezt, hisz jobb mint a semmi.
2017. máj. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Olyan 110E körül van a jogsi, szüleim szeretnének beleszállni, de nem szeretnék az lenni, akinek alátolják a dolgokat, szeretnék megdolgozni érte, de keveset lehet elfogadok mert mire megdolgozok a motorért, a jogsiért, a benzinért, az adóért és a garázsért, az akár évek is lehetnek.

Tegyük fel, idén nyáron összejön 140E, megvan a jogsi, mondjuk marad 60E, ha szüleim úgy döntenének támogatnak ennyivel, félrerakom, jövő nyáron kb 260E-m lesz, veszek egy MZ ETZ 125-öt, kb rámegy 100E Ft+50E a felújításra, műszaki tegyük fel még van, adó pár ezer forint, benzin ha JÓL TUDOM olyan 5E ft körül van, többi meg garázs és B jogsira. Ha a számításaim jók, jövő nyár után már motorozhatok.

2017. máj. 4. 19:18
 7/11 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem ha a szüleid tudnak segíteni, akkor mindenképp fogadd el. Nekem is kifizették a szüleim a B-s jogsit, igaz, hogy akkor még nem volt kilátásban sem az autóvásárlás, mostanában, hogy elköltöztem otthonról és néha megkönnyítené az életemet egy autó kezdtem el gondolkodni a vásárlásán.

Az öcsémnek is kifizették a jogsit a motorra még mikor középiskolás volt, nyáron elment egy büfébe dolgozni és az ott összegyűjtött pénzből vett egy motort, így suliba is tudott azzal járni az utolsó 1,5 évben, a buszra egyébként délutánonként mindig egy órát várnia kellett előtte. Azóta leérettségizett és szakmát szerzett, 1 éve dolgozik, így saját magának ki tudja fizetni a B-s jogsit is. Szerencsére nálunk a garázzsal nem volt gond, mert kertes házban lakunk, elég nagy kerttel és garázzsal.

2017. máj. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Szeretném elfogadni :)

Csak nem szeretek ekkora beruházásokat kérni. De Ők is mondták, hogy támogatnak, emrt a bátyámékat is támogatták.

2017. máj. 4. 20:10
 9/11 anonim ***** válasza:
140 ezer a jogosítvány csak hogy, tisztázzuk. (Pót óra nélkül, minden vizsga elsőre).
2017. máj. 4. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"140 ezer a jogosítvány csak hogy, tisztázzuk. (Pót óra nélkül, minden vizsga elsőre)."


Ez rohadtul autósiskola függő.

2017. máj. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!