Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Junior kontrolleri állásra...

Junior kontrolleri állásra Budapesten mennyi lenne a reális fizetési igény?

Figyelt kérdés
Felvettek egy céghez junior kontrolleri pozícióba, bruttó 270-290 ezer forintot adtam meg fizetési igénynek, de csak bruttó 250 ezret akarnak fizetni (plusz a próbaidő után cafetériát). Nyelvtudást nem igényel a munka. Szerintetek ez reális összeg pályakezdőként?
2017. máj. 4. 20:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ha nem igényel nyelvtudást, akkor az.
2017. máj. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm! :)
2017. máj. 4. 20:45
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Reális, de a kb. a sáv alján van.
2017. máj. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Igazából felvettek két helyre is, egyiknél biztos, hogy ennyi a fizetés, de az eléggé komolyabb és felelősségteljesebb munkának tűnik, amit így pályakezdőként nem biztos, hogy meg tudnék oldani. A feladatok leírása alapján inkább kontrolleri, nem is junior kontrolleri állásnak nevezném (kontroller nincs a cégnél, én tölteném be a szerepet "junior kontrolleri" megnevezéssel"), ide kicsit keveslem a bruttó 250 ezret.


A másik szintén egy junior kontrolleri állás, itt a kontroller iránymutatásával kellene feladatokat végezni, illetve részt venni az ő feladataiban, zárásban, stb. Itt még nem tudom a konkrét fizetést, itt bruttó 260 ezret kértem, a jövő héten megyek a konkrétumok megbeszélésére, de mikor rákérdeztem azt mondták, hogy ez az igény teljesen reális (azaz sejthető, hogy megadják).


Az utóbbi helyen én is reálisnak érezném még a br. 250 ezret is, ha csak annyit adnak, de szerintem az elsőnél, ahol lényegében kontrolleri feladatokat látok el kezdőként, nincs felettem senki, így nagy a felelősség is, szerintem simán megadhatták volna a br. 270 ezret.


Ti mit gondoltok erről? Most elég nagy dilemmában vagyok, hogy melyik vállaljam el.

2017. máj. 5. 00:07
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Kezdőként oda menj, ahol tudsz tanulni.
2017. máj. 5. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Több helyen bevett szokása azért junior pozit hirdetni, hogy kevesebbet fizethessenek. Én is belefutottam már pár ilyenbe, bár kicsit már területen.Simán kezdőként 1,5-2 ember munkáját végeztem volna, (az alap munka + oktatások tartása késő délután és hétvégén). Szerintem inkább a másodikat válaszd, ahol nem lennél egyedül. Nem csak a pénz, és a tanulás szempontjából, de ha a jövőre gondolsz csak nem akarod idejekorán egy túl kemény melóval megutálni a választott szakmádat.
2017. máj. 6. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Teljesen igazatok van, nekem is átfutott az agyamon, hogy azért keresnek pályakezdőt, hogy kevesebbet fizethessenek, de az interjún elhangzottak alapján, illetve a munkaköri leírásból kiderül, hogy koránt sem juniori munkáról lenne szó. A cégnél, ráadásul vidéken, ahol gyakornok voltam az 5 éves munkatapasztalattal rendelkező kontroller végezte azokat a feladatokat, amelyeket nekem kellene ellátnom itt (arról nem beszélve, hogy dupla ennyi pénztért), ráadásul neki annyi előnye is volt, hogy a többi pénzügyes kollégával egy irodában volt, itt pedig külsős könyvelőiroda végzi a könyvelést is, bérszámfejtést is és csak telefonon, e-meilben lehet velük kapcsolatot tartani, más nincs is a pénzügyön. Szóval emiatt félek is attól, hogy nem tudnám ellátni normálisan a munkát, illetve esetleg megutálnám, ahogy írtad.

A másodikat én is jobbnak látom, mivel ott lenne kitől tanulni, egy kontroller csapat tagja lennék, illetve mondták, hogy van előrelépési lehetőség.

2017. máj. 6. 19:01
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia, melyiket választottad végül? Bejött? :)
2019. ápr. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!