Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit lehetne így tenni, ha...

Mit lehetne így tenni, ha valaki nem tud boldogulni, saját lábára állni önálló lenni?

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet, hogy mikor 2010-be végeztem az iskoláimmal nem találtam munkát. Évekig. Aztán apukám felvett a vállalkozásába. ő könyvelő, de ezt nem tudom majd átvenni tőle, mert nem értek hozzá, próbáltam tanulni ,de nem ment. Nekem TTK-s végzettségem van. A 7 év alatt volt egy fél év munkám, ami valamenyire ment, ez egy szakmai közfoglalkoztatott munka volt. Tanösvényen szakvezető. Bár itt is voltak problémák, mert nem a legjobb a kommunikációs készségem.


Akkor önálló tudtam lenni. Aztán most itthon keresek állást több mint fél éve, persze apumnak dolgozok. Felvettek egy konyhás munkára, de két hét múlva eljöttem, mert nem voltam alkalmas. Próbáltam biztosítózni az se ment. Szóval azt érzem, hogy amióta így nem tudtam rendesen elhelyezkedni, csökkent a munkaképességem, és hogy alig van, amit megtudok csinálni. Az utóbbi időbe a fizikai teherbírásom is lecsökkent. Önkénteskedek az megy.30 évesen még a szüleimmel élek. És van amit ők fizetnek nekem. Közben 2,5 fél éve bipoláris depresszióm lett, meg paranoid hajlamaim.


Szerintetek mit tehetnék? Mivel próbálkozhatnék még?


2017. máj. 4. 21:49
 1/7 anonim ***** válasza:
25%
Menj bizottság elé és százalékoltasd le magad.
2017. máj. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Carragher_x ***** válasza:
96%

"Mivel próbálkozhatnék még?"

Én nem igazán látom, hogy eddig mivel próbálkoztál, már bocs, ha ez kissé nyers.

Mondjuk tanulhatnál vmit, ami érdekel, alkalmasnak is érzed rá magad és kereslet is akad rá.

2017. máj. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%

"Aztán apukám felvett a vállalkozásába. ő könyvelő, de ezt nem tudom majd átvenni tőle"


Mérlegképes könyvelő 2 félév. Az utóbbi években el tudtad volna végezni.

2017. máj. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%

Ez a baj ma. Ha lenne 3-4 foglalkozás felsorakoztatva, hogy mi szeretnél lenni, tudnál dönteni. De így, hogy van 20000fajta, így nem. Nyugi, ez nem a te hibád. Ez senki hibája sem. Ilyen az ember. És ne gondold, hogy egyedül avgy ezzel. Tinédzserek, fiatal felnőttek, friss diplomások vannak bajban. Több diplomás ismerősöm azért sír 27-28 évesen, mert suli utáni munka rávilágított arra, hogy ők bizony rossz szakmát válaszottak. Előfordul. Ez a baj. Ez a nagy káosz, ez a katyvasz ami van. Van, aki ebben tud előbbre jutni, de van aki nem.


Én azt mondom, hogy ne keseregj. Fejezd be azt, hogy sajnálod magad, és állj a sarkadra! Tudod, hogy mennyi képzés, tanfolyam van jelenleg Magyarországon? Főleg felzárkóztató, uniós támogatású képzés, köztük OKJ-sak is? Tudod mennyit kap ebből az oktató? Ha sima tanúsítvány, akkor havonta v. képzésenként 300.000eket, úgy, hogy van amelyik képzés csak 2 hétig tart. És hogy miket oktatnak? Zöldterületi kisgépkezelő (fűnyírós), gombász(Okj), gyomláló (ennek is van szakneve), mezőgazdasági képzések tömkelege, szociális szövetkezetek ezerszám jönnek létre hetente. A TTK ha nem tévedek természettudományi kart jelent. Tudod mi kell a képzés vezetéséhez, hogy oktató legyél? Egy diploma. Még bölcsészetből is lehetne diplomád, akkor is oktathatnál. Hogy mennyi pénzt akaszthatsz le? Rohadt sokat.


Szóval emeld fel a kis fenekedet és ajánlkozz fel egy szép önéletrajzzal és motivációs levéllel a legközelebbi Szakképzési Centrumnál, felnőttképzési osztályon. Talán egy B-s jogsi kell még hozzá.


Azzal, hogy keseregsz azon, hogy hol van életed foglalkozása vagy munkahelye, az nem fog a 4 fal között rádlelni. Tudom, kemény vagyok, kemény szavakat hassználok, és sajnálom, de nézz magadra. 30 éves fiatalember vagy, életerős, és nulla ambícióval. Keresd a lehetőséget, kutass, pörögj, oktasd magad is, nézz szembe a félelmeiddel, lépj ki a komfortzónádból és törj előre! Abszolut klisének hangzik, igaz? De attól még így van. Tudom, kudarcok sora áll mögötted és megannyi fiatal mögött. Értéktelennek érzed magad a társadalomban. De fel kell, hogy ismerd a lehetőségeket. Menj el a munkaügyire pl. 120 képzést indítanak évente. Igaz okj-s képzések, de hasznosak. van köztük minden féle. Próbáld ki az egyiket, addig is kapod a keresetpótlót meg még tanulsz is. A kommunikáció meg... ne aggódj, tanulható! De először magadat kell odabent megerősítened, hogy kívül is jó formát adj.


Szedd össze magad! Te is fontos vagy! A társadalom része vagy! De hidd is el, hogy valóban kellesz! Kellesz nekünk! :)


Írj privit ha gondolod, tudok 1-2 tanácsot, könyvet adni, hogyan fejleszd magad és a gondolkodásmódodat!

2017. máj. 4. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kb. én is így voltam. Hova valósi vagy? Személyesen jobban lehetne erről beszélni.
2017. máj. 5. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Taigetosz.
2017. máj. 5. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ebből a tanulás a kiút. És még örülhetsz, hogy nem kell teljesen eltartani magadat és nincs családod. Tudsz a tanulásra koncentrálni. Másképpen nem fog menni. Ha nem teszel érte, semmi sem változik.
2017. máj. 6. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!