Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Rendszermérnök vagy más mi a...

Rendszermérnök vagy más mi a helyes "megnevezés"/megkülönböztetés?

Figyelt kérdés

IT cégnél dolgozom és kicsit kezd zavarni, hogy mostanra boldog boldogtalan rendszermérnöknek van titulálva, megnevezve, bemutatva, ez szerepel az e-mailes aláírásában...stb. (max junior vagy senior előtag van de nálunk ez se létezik)


10 éve dolgozok a cégnél, mérnök info diplomám van és "rendszermérnök" vagyok.

Kezdő kollégák akik 2-3 éve vannak a cégnél (OKJ vagy érettségi végzettséggel) szintén rendszermérnökök. (viszont mérnöki végzettsége nincs...)

Nem csak a megnevezés zavar, hanem, hogy ha még tudásban azonosak is vagyunk végzettségben nem...


Most akkor az olyan fogalom mint informatikus megszűnt létezni és mindenki rendszermérnök? Mert ez jobban hangzik? Ennyi erővel valaki aki egyedül dolgozik egy irodában egymaga egy részlegen az lehet csoportvezető is hiszen magát elvezeti...stb.



2017. máj. 6. 10:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez a pozíció megnevezése, nem pedig a végzettségeteké. Senki nem úgy írja alá az üzleti levelét, hogy "Kis Pista 8 általános", hanem "Kis Pista, rendszerszervező ".
2017. máj. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Na igen de akkor a pozícióra nem felel meg a végzettsége szerint.
2017. máj. 6. 11:20
 3/9 anonim ***** válasza:
75%
A végzettség nem minden egy pozíciónál. Sok mindenkit felvesznek úgy, hogy nincs végzettsége, de ért a témához. Ha pedig nem jön be, az a munkáltató baja.
2017. máj. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%

Ha az zavarna, hogy a kollégáknak nincs elég tudása azt még megérteném. Azt sosem fogom megérteni, hogyha a kollégának megfelelő a tudása csak nincs papírja az miért gond...


Amúgy én meg project manager vagyok. Nyilvánvalóan nincs hozzá végzettségem, hiszen nincs "project manager" szak az egyetemen. "Csupán" elvégeztem egy Lean Six Sigma képzést és önszorgalomból tanulgattam egy kis Prince2-t. Akkor ez most így sakk-matt és inkább írjam úgy alá a leveleimet, hogy "puszi, Erzsi"?

2017. máj. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem hanem ne legyél más mint ami vagy. Nekem az ilyenek csak sima technikusok meg informatikusok nem Rendszermérnökök. Mérnöknek van diplomája és kész. Egy diploma megszerzése nem nagy szám, aki Rendszermérnök szinten van annak meg pláne.
2017. máj. 6. 13:07
 6/9 anonim ***** válasza:
A tudás az érték, nem a papír. Vagy ha ülne melletted egy komplett idióta aki ugyan ott végzett, mint te, csak épp semmihez nem ért és semmit nem tud megoldani egymaga akkor boldog lennél és az úgy rendben van?
2017. máj. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
52%

Az ugye azért megvan, hogy pont az IT az a terület ahol a végzettség nem nagyon érdekel senkit? Max a nagyobb multiknál, de ott is a tudás a fontos az interjún.


Tehát ha valaki Software Engineer akkor csak akkor használhatja ezt a megnevezést ha van diplomája?? WTF? Inkább a tudást kellene nézned, nem a papírt. Az senkit se érdekel.

Meg ha van aki jobban ért hozzá mint te, de nincs diplomája, akkor igazából egy alattad álló kis technikus?

Nem gondolsz kicsit sokat a papírról?

2017. máj. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Azért ez a papír senkit se érdekel eléggé relatív, nálunk pl. meghatározó tényező mivel vannak pályázatok (Eu/belföld) ahol elvárás a munka/feladat elnyeréséhez pl. 3 év szakmai tapasztalat és felsőfokú informatikai végzettség.


Plusz ez "a papír nem számít" általában azok mondják akik hülyék voltak ahhoz, hogy elvégezzenek egy alapszakot és hivatkoznak a szakmai tapasztalatukra amivel nincs gond mert megvan, de pl nálunk is van 2 fő középfokú srác akiknek az észjárása kicsit más. Feladatok elmagyarázása kicsit több időbe telik.

A papír nem számít valóban viszont kicsit formálja a személyiséget, olvasottságot, beszédkeszeget és feladat értelmezést.

2017. máj. 6. 17:34
 9/9 anonim ***** válasza:
52%

"Plusz ez "a papír nem számít" általában azok mondják akik hülyék voltak ahhoz, hogy elvégezzenek egy alapszakot"


Hát nekem megvan és már 2 év szakmai tapasztalat is, mert egyetem mellett is dolgoztam, de attól tényleg nem annyira nézik a diploma dolgot. Igen egyedül a pályázatos és állami dolgoknál szokott kelleni, amit egy nagy hülyeségnek tartok. Pl korábbi munkahelyemen ami egy nagy amerikai multi, nem volt elvárás annyira a diploma, egészen addig amíg stratégia megállapodást nem kötöttek az állammal. Ott elvárás volt, hogy DIPLOMÁSOKNAK hozzanak létre munkakört. És itt a poén, hogy a cég kezdett nagy szarban lenni, mert nem nagyon tudtak annyit felvenni, pedig kitalálták, hogy a gyakornoknak!! is kell diploma. A csapatban mindenki nagyot röhögött mikor meghallották ezt, hogy annak is kell.


Egyszer erről a diplomás dolgott az NNG egyik vezetőjével veséztük és ő is teljesen hülyeségnek tartja ehhez kötni a felvételt. Pl mutatta a vezető fejlesztőt, hogy ő se csinálta meg, hanem inkább a tudását nézik.


Persze azért megcsináltam,mert ha mulihoz akarok menni akkor sok közülük elvárja, de attól még sok értelme nincs. Az egyetemi tudás kb semmi.

2017. máj. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!