Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Fordításból, tolmácsolásból...

Fordításból, tolmácsolásból mennyire lehet megélni itthon, papír nélkül?

Figyelt kérdés

Úgy értem, egyetem elvégzése nélkül. Tudtommal jobb helyeken a tudást nézik, nem a papírt. Jövőre lesz ugyan egy diplomám, de nem tudom megkedvelni a hivatásom, ha viszont nyelvi szakra adnám a fejem, arra legalább 7-8 év rámenne az életemből. (Így is 6 évet pazaroltam a mostani diplomámra.) Szóval egyáltalán nem hiányzik még egy egyetem.


Ha valaki konkrétan ezzel foglalkozik, és egy körülbelüli fizetést is tudna írni, az szuper lenne. :)


2017. máj. 19. 14:44
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogsz tudni papír nélkül megélni belőle, mert mindenhol számlára dolgoztatnak, vállalkozóit viszont nem tudsz kiváltani erre a tevékenységre, ha nincs róla papírod. Viszont nem kell évekig tanulni hozzá, elég, ha leteszel egy tolmácsvizsgát. Pár éve van már általános összekötő tolmácsvizsga is, azaz nem kell szaktolmácsnak vagy konferenciatolmácsnak lenni. Arra meg már ki tudod váltani a vállalkozóit. Ha tudod annyira a nyelvet, hogy tolmácsolási munkákat el tudnál vállalni, akkor a vizsgát is simán leteszed. Ez a legkönnyebb tolmácsvizsga. Utána meg már a kutya nem nézi, hogy te valójában konferenciákon tolmácsolsz, lényeg, hogy tudsz tolmácsolásról számlát adni.

[link]

Itt találsz információt róla.

2017. máj. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbbször ezeknél az állásoknál nem alkalmazottat keresnek, tehát 4-6-8 órában nem jelentenek be és foglalkoztatnak, mert ritkán van ennyi munka és nem éri meg nekik, hisz csak a minimálbér annak a többszörösébe kerül nekik, amit nem termel meg egy ilyen munka így. Hanem szabadúszót keresnek aki számlaképes. Így ők csak a munkát fizetik ki. Viszont ha nincs meg a papírod akkor nem tudod kiváltani a vállalkozóit, papíron nem csinálhatod.

Én újságírásban voltam így, hiába tetszett a stílusom, a tapasztalatom : papír nélkül nem megy. Számla kell nekik, nekem pedig papír kell a számlaadáshoz.

2017. máj. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindkettőtöknek, így már azért mégsem a sötétben tapogatózom. :)
2017. máj. 19. 20:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!