Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szinte napi rendszerességgel...

Szinte napi rendszerességgel 2 fizetetlen túlóra, érdemes ezt elviselni? A pályakezdőket mindig hülyére veszik?

Figyelt kérdés

Két hete dolgozom egy cégnél (kontrolling asszisztensként), pályakezdő vagyok. Az első 2-3 napban alig kaptam feladatot, majd utána úgy elhalmoztak, hogy 1,5-2 órával a munkaidő lejárta után tudtam csak hazamenni, úgy érzem ez is csak annak köszönhető, hogy a fél óra helyett 10 perc alatt megebédeltem, utána fel sem álltam a helyemről. Pénteken 8 helyett 9-re mentem, gondoltam belefér, ha már 1 hete fizetetlenül túlóráztatnak (az interjún azt mondták 8-9 között kell beérni), majd mikor ebédkor összefutottam a főnökkel rögtön kérdőre vont, hogy milyen okból jöttem csak 9-re. Mondtam neki, hogy már több napja későn érek haza, fájt a szemem a sok monitor előtt üléstől, így gondoltam belefér, ha kicsit később jövök, erre ő húzta a száját.

Arról nem is beszélve, hogy a bruttó 240 ezerrel Budapesten szerintem annyira nem fizetnek meg.

Érdeklődtem a munkatársaknál, hogy most van csak ilyen sok munka vagy ez rendszeres, mire azt mondták, hogy a cég többi dolgozója mindig elmegy időben, csak a kontrolling osztályt dolgoztatják halálra, és azzal nyugtattak, hogy nyáron talán kevesebb lesz a munka.

Szerintetek kezdjek el új helyet keresni?


2017. máj. 21. 10:03
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
88%

"Tehát bemész 8-ra és bent vagy 6-ig? Mázlista! Üdv a való világban. Próbáld meg a Big4-t pályakezdőként 9-től este 10-ig és visszasirod a napi 2 óra túlórát. "


Ja, csak az a probléma, hogy 240 bruttó, az kb 158 nettó, papíron 160 óra munkára, ez pedig egy gyakornok órabére egy Big4-nál (és most nem tippelek, hanem tudom, hogy ennyi). Ha azt vesszük, hogy van napi 2 óra túlórád, akkor ez már nem 160 óra munka lesz, hanem 200... fizetik a túlórát? Gondolom nem, innentől meg nincs miről beszélni...


Nem tudom mennyire szerezted könnyen a helyet, de én nem törném magamat ennyi pénzért. Vannak akik hagyják magukat szopatni (lásd az előző válaszolók), de én a helyedben keresnék más helyet, van 3 hónap próbaidőd, bármikor dobbanthatsz, nincs veszteni valód. Állandó, folyamatos 2 órás túlórák mellett nem lesz időd élni, aztán meg majd nézel amikor előhozakodnak azzal, hogy dolgozhatnál hétvégén is kicsit otthonról...

2017. máj. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
90%

Nem. A munka csak eszköz, hogy megvalósítsd a céljaidat. Az életedből így is elvesznek napi 8 órát, ne hagyd, hogy az egészet elvegyék.


Napi 10 órát bent tölteni irreálisan sok. Alszol 8 órát, utazol 1 órát, reggel készülődsz/este letusolsz 1 órát, tehát van 4 óra privát időd? Az nem valami sok.

2017. máj. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

" tehát van 4 óra privát időd? Az nem valami sok."


Valójában itt jön az, hogy még nem főztél, nem mostál, nem takarítottál, nem vásároltál. Plusz ha gyereked van, akkor nem foglalkoztál vele, nem vitted el oviba/akárhová, stb.

2017. máj. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
37%

"A munka csak eszköz, hogy megvalósítsd a céljaidat. Az életedből így is elvesznek napi 8 órát, ne hagyd, hogy az egészet elvegyék. "


Túlórák nélkül biztosan nem jutsz el a csúcsra.

2017. máj. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

14. Ne mond nekem azt, hogy a napi 2 túlóra az normális, pláne, hogy ki sem fizetik. Mellette nem tudok tervezni semmit, például el kellene mennem nőgyógyászhoz, keressek egy olyat, aki 8-ig rendel és kérjek fél8-ra időpontot csak azért, hogy biztosan odaérjek? Teljesen kiszámíthatatlan ez a rendszer, és ez csak a 2. hét volt, a többiek elmondásuk alapján 7-8 körül mennek haza.

Van egy mérnök ismerősöm, ő 3 hónapig bírta hasonló helyzetben: 7-re ment, este 7 után indult haza, csak nála még az is közbe játszott, hogy hiába csinálta meg a feladatot A verzióban, B ben kérték, ha B ben csinálta inkább A ban kérték, tehát még szivatták is.

2017. máj. 21. 14:31
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

"Túlórák nélkül biztosan nem jutsz el a csúcsra."


Tudom, hogy baromi meglepő lesz, de:

- El lehet jutni a csúcsra fizetetlen túlórák nélkül is.

- Itt nem arról van szó, hogy az embernek essen ki a toll/billentyűzet/akármi a kezéből ahogy letelik a 8 óra, napi 10-15 percet ráhúz szerintem mindenki, ha épp úgy áll egy feladattal. Itt a leírás alapján 4 hét alatt összejön 3-4-5 nap túlóra. Gyakorlatilag 4 helyett majdnem 5 hetet dolgozik, az ötödik hetet ráadásul ingyen.

- Egyszerűen nem mindenki akar eljutni a "csúcsra". Nekem semmi kedvem ahhoz, hogy vezető legyek. Nagyon is megfelelő számomra az egyszerű alkalmazotti lét, élvezem a munkámat, jól fizet, igyekszem fejlődni benne, ez miért nem elég? Nincsenek mindenkinek ilyen ambíciói mint neked.

2017. máj. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!