Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ez egy általános Magyar...

Ez egy általános Magyar "betegség"?

Figyelt kérdés
Nagyon sok helyen észrevettem már hogy az embereknek a reális fizetés teljesen irreálisnak tűnik.Mármint az emberek hozzá vannak szokva a munkához képest kevés fizetéshez. Ezére ha valaki arányos bért szeretne az mindjárt "hülye" vagy ha már arányos bérért dolgozik akkor vagy csak kamunak tartják vagy külföldön dolgozónak .Például a minap is tálam egy olyan kérdést ahol valaki korrektül leírta hogy Műszakvezetőként kb 200.000 ft keres nettó.Erre a kommentelők mindjárt letámadták pedig nem annyira valótlan állítás.Vagy csak ennyire határolt az átlag a bérezésekkel hogy aki nem a minimálbérért dolgozik napi 12 órát az vagy valamilyen "üzletvezető-főnök" vagy csak külföldön dolgozó lehet.
2017. máj. 22. 17:12
 1/5 anonim ***** válasza:
77%

Röviden, igen.


Divat lett itthon hazudozni, hogy nem pénzért dolgozol, hanem hivatásból. Ciki az, ha valaki deklaráltan azért csinál valamit, mert jól szeretne élni.


Programozó vagyok, napi szinten megy a bullshit duma, hogy innováció meg hogy nem pénzért kell dolgozni. Ezt el is hazudom, mert én alapvetően egy gerinctelen álszent emberek vagyok. És ezt vállalom is. Vagy érvényelülsz vagy nem. A nap végén az egyenlet egyszerű: Pénz az Isten.


Nem akarom idekeverni a politikát, de Lázárnak igaza volt amikor azt mondta, hogy "mindenki annyit ér, amennyije van."

2017. máj. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon van egy olyan szemlélelet, hogy aki keményen dolgozik, az csak utálhatja a munkáját, majd bele szakad, és szarul keres. Aki meg jól keres, az biztos csak valami csókos. Aki szereti a munkáját, és azzal keres jól, az meg egy senkiházi :D
2017. máj. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
94%

# 1


Azért remélhetőleg nem csak a pénzért csinálod, közben meg rühelled a munkád, mint a szart. Mert akkor neked lesz rossz az életed.

2017. máj. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
86%

Osztom első véleményét,én is programozó vagyok.

De mintha én írtam volna,persze bennem a kreatívítás is,meg problémamegoldás imádata,de a Pénz az Isten így van,jól esik,hogy szépen kifizetnek minket,hiába szeretem a szakmám ha csak 200k fizetnének és nem lehetne fejlődni akkor megette a fene az egészet.

2017. máj. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
87%

A magyarok a hosszú évtizedek alatt hozzászoktak ahhoz hogy áron alul adják el a munkájukat. Ahogy az évtizedekig börtönben ülő rabnak is természetessé válik a börtönélet (intézményfüggőség) és a normális szabad élet lesz neki szinte ellenséges. Ha szabadlábra helyezik akkor vagy belezavarodik, vagy ösztönösen újra elkövet valamit hogy "haza" mehessen a börtönbe.

De visszatérve a bérekhez, a magyarok nagy része külföldön is kinyilvánítja azt hogy éhbérhez van szokva. Például úgy hogy a fizetéséért többet dolgozik mint a kollégái. Van fent valahol a YouTube-on erről film, amin látható hogy egy német húsgyárban dupla annyit és gyorsabban dolgozik a magyar mint a német kollégái, persze ugyanannyi bérért vagy az is lehet hogy kevesebbért.

Persze aztán megy a panaszkodás hogy nem lehet megélni idehaza. Azt már mindenki elfelejti hogy úrrá kellene lennünk az említett "intézményfüggőségen" és normális, Uniós szintű bért követeljen mindenki, akár összefogva. Ha ez a téma előjön akkor egyből a szegény ember vágja rá hogy akkor a cég tönkre menne. Ami perszte nem igaz. Könyvelő a testvérem és tőle tudom pontosan hogy a sikeres vállalkozó akár svájci bért is simán ki tudna fizetni. Hogy menne már tönkre egy nagy gazember sírköves? Aki minimálbérrel szúrja ki a munkásai szemét, miközben ő maga meg százmilliós bevételeket titkol el az állam elől. Ébresztő emberek!

2017. máj. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!