Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van itt villamosmérnök? Ha...

Van itt villamosmérnök? Ha igen, szereti a munkáját?

Figyelt kérdés
Gondolkodom a villamosmérnöki pályán, de vannak tanáraim akik azért hagyták ott a jobban fizető villamosmérnöki állásaikat mert stresszesek voltak, nem érezték jól magukat. Érdemes elkezdenem, lehet szerethető állásom egy ilyen szakmával? (Engem amúgy érdekelne, van hozzá előképzettségem is szerencsére.)

2017. máj. 23. 23:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én IT-s vagyok de most villamosmérnöki pályán,én imádom minden szempontból.

-Érdekes terület

-Kombinálom programozással

-NAgyon jól fizet,jók a juttatások

-Külföldi kiküldetések


Tanáraidra ne hallgass szerintem csak nem tudtak haladni a korral plusz nem voltak karrieristák és nem bírták,plusz lusták voltak mert max napi 8 órába gondolkodtak.

Inkább azért hagyták ott mert nem kellettek a kutyának sem.Itt teperni kell,de busás jövedelmed lesz,és élvezni fogod hidd el.

Nem kell boxolnod a nettó 300k-ért és akkor teheted a kezed össze sok szakmával ez van.

Na itt nem,majd kapkodod a fejed hogy jobbnál jobb melókat kínálnak szép pénzekért,plusz ez a legjobban fejlődő szektor itt érdekes dolgokkal foglalkozhatsz mellette magas fizu.Konkrétan vannak esetek amikor a munkáltatók könyörögnek érted,hogy menj oda melózni.

Ez a lényeg.

2017. máj. 24. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nincs két egyforma ember, tehát ha egy tanár azt mondja, hogy stresszes, vagy egy Gyakoris azt mondja, hogy nem az, ez csak annyit jelent, hogy ők így érezték (még olyan két munkavállaló sincs, aki az önállósághoz ugyanúgy viszonyulna, egyik élvezi a bizalom jeleként, másik fél a döntésektől, harmadik azonnal elkezdi a határokat feszegetni, ésígytovább).

Most jó a villamosmérnököknek, mert most fordult pozitív irányba megint az inga, lassan kilépnek a képből a nagyipar tökönszúrásakor tömegesen az utcára kerülő mérnökök, és mivel 20 évig emiatt a kutya nem akart villamosmérnöknek (se) tanulni, az utánpótlás szinte teljesen leállt.

A napi nyolc óráról kissé más a véleményem, mert ha sokkal többet dolgozol, előbb-utóbb megcsömörlesz. Persze, lehetsz te is olyan simplified verson, akit mondjuk kielégít az, hogy este munka után villogsz egy rövidet egy étteremben, majd hazamenve bedőlsz az ágyba, de nálunk ezzel sem keresel annyit, hogy záros határidőn belül vegyél egy lakást, például. Ha meg a sok munkaidő mellett volnának ínyenc szórakozásaid, például időt tölteni megszületett gyermekeddel, sportolni rendszeresen, akármi, az vagy nem lehetséges, vagy elkopsz. Persze, általában ez jobb perspektíva, mint nyomorogni havi 120 nettóból, legalábbis annak tűnik. :)

2017. máj. 24. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%

Én elvégeztem a BME villany Msc-t, beágyazott rendszerek szakirányon, de nem kaptam munkát, vagy csak vicc pénzeket kínáltak. Jeles diplomám és kétszer fél év szakmai gyakorlatom volt komoly német multiknál, itthon és Németországban, plusz folyékony angol és német nyelvtudás, így nem tudom, mi volt a gond.

Most C/C++ programozással foglalkozom. A munka jó, a pénz bőven elég.

2017. máj. 24. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én már 15 éve vagyok ezen a pályán. Engem szinte csak ez érdekelt. Általánosságban elmondható hogy valóban elég stresszes szakma, gyárban gürizhetsz reggeltől estig. Aki ezt nem bírja úgyis váltani fog idővel. Ha tehetséges vagy és elhívatott akkor fejlesztőközpontokban dolgozhatsz és sokat is utazhatsz.
2017. máj. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
67%

Így van,sokat lehet utazni én annyira imádom,mondjuk én programozóként végzek de most villamosmérnöki melót csinálok de mellette a háttér rendszert is kell fejleszteni.

Szerintem ez k..va érdekes,komolyak a karrier lehetőségek is,rengeteg pénz van benne,érdekes is,könnyen nyergelhetsz át új területekre ami ritka,mindemellett menedzserség is lehetséges ha akarod.

2017. máj. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Villamosmérnöki pálya: kb. olyan széles mint a Csendes óceán. Bár lehet, hogy ez utóbbi keskenyebb. Eleve a fő írányok: fejlesztés, üzemeltetés, kivitelezés, tanácsadás. És mindegyiken belül még a klasszikus szóhasználattal is erősáram és gyengeáram. Ez már eddig 8 irány. És mindegyiken belül csak a fő "területek" szerint is van legalább további 5-6 részterült, és azok határterületei. Tehát ha csak nagyon messziről nézem legalább 40 féle dologgal foglalkozhatsz. Ebben van nyugisabb, kevésbé nyugis, stresszesebb, utazósabb, irodában ülős, helyszínre járós, jobban fizető, rosszabbul fizető. Hogy melyik irányba akarsz menni az úgyis adódik. Ha az alapok megvannak akkor már a való életben elég jó átjárhatóság van (kivétel a tervezői jogosultságnál, mert ott nézik, de a többinél nem annyira, nyilván jobb ha a tanult szakirány felé mész el, de ha megvannak az alapok a hiányokat fel tudod szedni a gyakorlatban).
2017. máj. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Valahogy így, mint #6.
2017. máj. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld! :) Igazatok van, el kell kezdenem!
2017. máj. 25. 13:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!