Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért ilyen "alacsony" a...

Miért ilyen "alacsony" a statisztika szerint a mérnöki fizetés, ha szinte mindenki többet mond ennél?

Figyelt kérdés

Villamosmérnök

[link]


Gépészmérnök

[link]


Tehát bruttó 400 körül az országos átlag. De ebben benne van vidék, Budapest, pályakezdők, 10-20 éves tapasztalattal rendelkező seniorok, stb...


Csak ennyi? Konkrét eseteket hallva egy jobb helyen már a pályakezdők megkapják ezt az összeget, 5-10 év múlva pedig ennek a dupláját.

Csak pályakezdőket ismerek, akik ennél az átlagnál kevesebbet kapnak, és ők sem lesznek az átlag alatt sokáig.

Az itt válaszolgatók is nagyon magas összegeket mondanak.


Nekem ez nem jön ki, hogy hogyan lehet csak ennyi az átlag. Ez nálam inkább az aljának tűnik, azaz egy jó pályakezdő fizetés.



2017. márc. 22. 09:41
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Mert kevés a "jó" hely. Sok helyen nem kapnak ennyit sem, főleg vidéken.
2017. márc. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
Nekem az jon le belole, hogy sok itt a kamus. Azon szoktam a legjobban rohogni amikor mondjak, hogy jogaszok, kozgazdaszok milyen konnyen elhelyezkednek. Hat nem.
2017. márc. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
38%

Olyan helyen dolgozom, ahol pont gépész-és villamosmérnököket veszünk fel, kiváló angoltudással.

Budapest. Multi. Nos a kezdő fizu br. 250-280+ cafeteria.

10-20 éve dolgozó kap kb. br 400-600-at. Kezdőként biztos nem igaz az ennyi fizu. Sokan beírják itt is, hogy keresek 1mmiiót, közben örülnek a minimálbérnek. A net mindent elbír. Messziről jött ember meg azt mond,a mit akar.

2017. márc. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%
Statikus iroda, az újak minimálbért kapják (nettó 110), aki ott van 5 éve az pedig nettó 150-et.
2017. márc. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%

"ebben benne van vidék, Budapest, pályakezdők, 10-20 éves tapasztalattal rendelkező seniorok, stb... "


Igy van. A magas fizetesek elso sorban multiknal es Budapesten ill. Gyorben vannak. Kis cegeknel sokkal kevesebbet lehet keresni, plane keleten.


Egyebkent nem ertem mit nem ertesz.

2017. márc. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%

Ilyen végzettségekkel Győrben és Budapesten vannak a legjobb lehetőségek. Sajnos aki keresni akar, azoknak nagyobb városokba, és ott is főleg multikhoz kell bekerülnie. Sajnos vagy sem, ez így van. Családban/rokonságban vannak ezen szakmákból biztos információim. (Habár közeli barátaim sem vernek át sztem).


Ha Budapesten egy nyelvet tárgyalóképesen beszélsz, akkor ez a brutto 400 (nettó 260) nem is sok. 300-at simán lehet ezekkel a szakmákkal keresni kezdőként multinál.

Győrbe meg mondjuk 200-240-et.

Legjobb amiről tudomásom van az 350 nettó Bp-en. De ott angol/német kombó is bejátszott a delikvens-nek. (Elég ügyes véleményem szerint meg is érdemli teljes mértékben!)


Ezekhez a fizetésekhez vedd azt hozzá, hogy pl:Az Alföldön vagy egyéb kis városokban a fizetés meg lehet, hogy csak 150 nettó. Egy magyar cégnél tuti, hogy nem adnak sokkal többet ezeken a helyeken egy pályakezdőnek.

Rengeteg fiatal mérnök költözik fel a nagyobb városokba ezen okok miatt. Ezekkel a 150 ezres fizetésekkel maximum csak fél-egy év tapasztalatot szereznek és dobbantanak. Sajnos másra ezek nem is jók. Hajtós mint az állat, de gyakorlatnak végülis jó.


Pici az ország, de itt is rugalmasnak kell lenni sajnos. Ha nem vagy rugalmas akkor jóval kevesebb lehetőséged van.


Amúgy legjobban kereső mérnök szakmák ezek. Talán még az IT lehet jó. (Habár szerintem ott mindenképp Budapest a célszerű). Magyarország kvázi a német és egyéb multik "összeszerelő üzeme" szóval ezekkel azért lehet keresni.

Többi mérnök szak véleményem szerint meg gyenge akárhol ezekhez képest.

2017. márc. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
78%

A negyediknek (A statikusosnak) üzenem, hogy ilyen ez a szép hazai építőipar :))). Sajnos én is evvel szívok!


Vagy dolgozol heti 6 nap 12 órában kivitelezésben, vagy ott a 150 nettód építőmérnökként! :DD

2017. márc. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
56%
A 3. válaszoló az biztosan kamuzik, vagy 5 éve nem láttam olyan multit Pesten ahol műszaki diplomára, bármmilyen pozícióban ne adtak volna legalább bruttó 300 ezret.
2017. márc. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!