Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan csökkenthető a bérkölts...

Hogyan csökkenthető a bérköltség ha eleve mindenki minimálbéres? Vagy én vagyok naiv?

Figyelt kérdés

Ha egy állítólagosan nehéz anyagi helyzetben levő cég vezetője azt mondja tovább kell faragni a béreken, ezt hogy képzeli el? Mert már mindenki eleve minimálbéres ez tovább nem csökkenthető.

Max a munkaidővel lehetne variálni, de az se fog menni mert olyan kevés az ember hogy a 8 órás munkaidő így se nagyon elég.

Vagy én vagyok naiv? Majd átrakják az embereket papíron 6 órába és máris csak 6 órára kell fizetni bért de ugyanúgy 8ba lesznek berendelve? Vmi ilyen mágia várható?

És persze ha ez megtörténik még többen mennek el és eljutunk oda hogy sehogy se lehet majd kisakkozni a műszakokat nem lesz ember és bezár a bazár?


2017. máj. 24. 11:00
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
nem unod még a kamu kérdéseket? Úgysem kapsz már rá senkitől választ....
2017. máj. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%
Kirúg embereket, vagy ahogy mondod, 6 órára jelenti be őket, és fizeti a 6 órás bért 8-12 órára. Vidéken, főleg Dél-Dunántúlon vagy Észak-Magyarországon jellemző. Akkora nagy a "munkaerőhiány"...
2017. máj. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%

Vendéglátás- teljes munkaidő--bejelentve 2 órára.

Vagy vállalják ilyen feltétellel a munkát, vagy nem.

Tapasztalat....mindig van, aki vállalja.

2017. máj. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
41%
Mivel vannak azok a birkák, akik 6 órás minimálbérért is dolgoznak 8-10 órát, az állam ellenőrző szerepe meg minimális, és a cég ezért nem kockáztat semmit, így ez is lehet a bérköltség lefaragásának eszköze.
2017. máj. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Állami cégeknél is így van, de mindig mindent rendeben találnak a vizsgálatnál, nem is értem ezen miért lepődnek meg még az emberek???

Jah, hogy az újszülöttnek (kérdező) minden vicc új!

2017. máj. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

"nem is értem ezen miért lepődnek meg még az emberek??? "


Akkor nem értesz engem!! Hiszen én le is írtam hogy magam is ilyen simlit képzeltem el. Én azon lepődöm meg és nem hiszem el hoyg egy ilyen húzás után még marad 1 dolgozója is a cégnél... na ezt nehezen hiszem.

Hogy ott van egy csomó szerencsétlen nyomorult aki szarér t húgyért melózik már most is és közlik velük hogy ezentúl még ennyit se kaptok...

Na és ezek után nem áll lángokban a munkahely? Hogy nem csattan az összes felmondás az asztalon még aznap?

Hát... akkor meg is érdemlik.

2017. máj. 24. 19:01
 7/10 anonim ***** válasza:
82%

Felmondás? Egyebek?

Biztosan sosem voltál még munka nélkül, egy fillérrel sem a zsebedben. Aki nem tud válogatni a különböző állások között, annak a kevesebb is több a 0 bevételnél.

Nem mindenki egyetemi végzettségű, vagy szuper szakmával rendelkező ember. Hiába a XXI. század, ma is vannak emberek, akiknek nincs iskolája,nincs szakmája, stb., de megélnie valamiből kell.

2017. máj. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

"Biztosan sosem voltál még munka nélkül, egy fillérrel sem a zsebedben. "


Eltaláltad munka nélkül már voltam egy fillér nélkül soha. Van ám tartalék is a világon épeszű embernél nem üres a padlás.



"Aki nem tud válogatni a különböző állások között, annak a kevesebb is több a 0 bevételnél. "


És mi a lófüttyért nem megy el feketén akár takarítani pl?

Ahelyett hogy minimálbérért se bohóckodik egy szemét cégnél?

2017. máj. 25. 08:22
 9/10 anonim ***** válasza:

Csak nem pesti vagy?

Mert ott könnyű ugrálni. Kis falvakban, tanyákon, az ország keleti felében még a városokban sincs bőven munkahely, amiben válogatni lehetne.

Túl kellene látnod a saját szűk világodon .

2017. máj. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

"Túl kellene látnod a saját szűk világodon .

"


Hát kérlek azt akarod tán mondani hoyg szűklátókörű vagyok????


Hát kérlek. LEHET.... de mégse én dolgozok szarért húgyért egy újköri földesúrnak.

Lássak túl a szűk világomon? MI a szarnak?

Nagyon jól elvagyok én itt van állásom jól keresek abban dolgozom amit tanultam. És nem vagyok még pesti se.

2017. máj. 25. 17:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!