Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy határozzam meg az idegen...

Hogy határozzam meg az idegen nyelvismeretem szintjét álláskereséskor?

Figyelt kérdés
Sziasztok, beszélem a német és az angol felsőfokot "köznyelvben". Az újságokat megértem, stb. Viszont munkahely keresésekor nem tudom, hog milyen szintet írjak, mert most végzek az egyetemen es nem tudom, hogy a munkáltatónak felsőfoknak számít-e az általános felsőfokú nyelvtudás. Mi van akkor, ha én az adott szakágban, pl logisztika, értékesítés...nem használom aktívan a kifejezéseket...Pl. Tárolási rendszer, vámolási fizetés...attól beírhatom, hogy felsőfokú nyelvismeretem van? Vagy akkor mit írjak bele? Azt nem akarom, hogy beírom, hogy felsőfok, odakerülök, aztan probléma lesz az idegen nyelvű kommunikációval a tipikus logisztikai kifejezések miatt.

2017. máj. 26. 09:35
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Olyan nincs, hogy "általános felsőfokú nyelvtudás".


A felsőfokú nyelvtudás definiálva van. Azon kívül, hogy szinte tökéletesek a nyelvtani ismereteid egy adott szókinccsel is kell rendelkezni. És a felsőfok esetén ez a szókincs jóval tágabb, mint egy középfok esetén. És igen, ha nem is kifejezetten szuper szakmai szókincset igényel, de egy felsőfokú nyelvhasználótól már elvárás, hogy a köznyelvben használt szakmai kifejezéseket ismerje és alkalmazza.

Egy felsőfokú nyelvhasználónak nem okozhatnak problémát a "tipikus logisztikai kifejezések", mert előző nap átolvasol 2-3 oldalnyi szöveget és annak már másnap mennie is kell.


De visszatérve a kérdésedre rettentő egyszerű, tölts ki egy elismert felmérő tesztet és csatold az önéletrajzodhoz. Akkor nincs mibe belekössenek.

2017. máj. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.
2017. máj. 26. 14:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!