Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Vannak itt olyanok, akik nem...

Vannak itt olyanok, akik nem beszélnek egy idegen nyelvet sem minimum középfokon?

Figyelt kérdés
Szerintem olyan ember itt nincs.

2017. máj. 26. 14:47
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg elég sokan lehetnek. Nyelvvizsga az sok van, de valós nyelvtudás az kevés.
2017. máj. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
#1: Érdekes, hogy most mindenki hallgat. A GYIK egy értelmiségi oldal ezek szerint.
2017. máj. 26. 15:38
 3/21 anonim ***** válasza:
Szia! Én nem beszélek, valami csoda folytán meglett németből a gazdasági középfokún, de nem tudok németül középszinten. Angolt elkezdtem tanulni októberben, de még csak az alapfokig jutottam. A munkatársaim között is vannak páran, akiknek a diplomájuk a nyelvvizsga hiányában ragadt benn, van akinek 17 éve.
2017. máj. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
#3: Tehát neked is van középfokúd, remek.
2017. máj. 26. 15:55
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

igen, én. Van diplomám, nekem még pont nem kellett. Az a korosztály vagyok, akinek általánosban orosz, középsuliba német, de a némettanár egy leckével járt előttünk... szakközépben nyelvi érettségi nem kellett akkor.

Ennyi.

2017. máj. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, nem értelek, a harmadik válaszoló vagyok. Te azt kérdezted, hogy ki az, aki nem BESZÉL egy nyelvet sem legalább középfokon, nem pedig azt, hogy ki az akinek van nyelvvizsgája. A válaszod stílusával adódóan te még sosem voltál nyelvvizsgán, mivel akkor tudnád, hogy a nyelvvizsga nem egyenlő a valós nyelvtudással. 1 évig jártam felkészítő tanfolyamra, ahol a típusfeladatokra felkészítettek, bemagoltam egy rakás nyelvtani szabályt és betanultam pár sablonmondatot a szóbelire, így meglett, de valós élethelyzetben nem hiszem, hogy folyékonyan tudnék kommunikálni németül, pláne, hogy 2 éve nem gyakoroltam.
2017. máj. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
A negyven feletti korosztályban bőven akadnak ilyenek. És igen, a nyelvvizsga nem jelenti azt, hogy valaki folyékonyan beszéli is a nyelvet. Ha nem használják, egy pár év alatt teljesen le tud épülni.
2017. máj. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
67%

30 alatti vagyok és középfoktól nagyon messze.


Nem használom a nyelvet, külföldre nem utazok, munkámhoz/hétköznapi életemhez nem kell, akkor miért is kellene tudnom,?

2017. máj. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

van egy német középfokú vizsgám,alapfokon gagyogok rajta, de elég sok mindent megértek ill írásban elintézem


meg van egy közel anyanyelvi angoltudásom mindenféle papír nélkül

2017. máj. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

"#1: Érdekes, hogy most mindenki hallgat. A GYIK egy értelmiségi oldal ezek szerint."


Ez most valami béna provokáció? A statisztikák szerint a magyarok elsöprő többsége nem beszél idegen nyelvet. Ebből kifolyólag valószínűleg itt is bőven akad aki nem. Mi értelme volt ennek a "kérdésnek"?

2017. máj. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!