Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkaügy elküld egy munkahelyr...

Munkaügy elküld egy munkahelyre, kötelező elfogadnom?

Figyelt kérdés

Tudom sok kérdés van ebben a témában, de frisset nem találtam!


A mai napon kaptam a levelet a munkaügytől, hogy x napon belül el kell mennem állásinterjúra kötelező jelleggel. De a munkát kötelező elfogadnom? Összességében örülnék neki, mert nagyon kell a meló.. De a Városgondozáshoz küldtek, ami még csak meg sem közelíti a végzettségemet és olyan munkákra totálisan alkalmatlan vagyok, ezt már máshol bizonyítottam. Szóval kötelező elfogadnom, vagy visszautasíthatom anélkül, hogy megvonnák a Foglalkoztatást helyettesítő támogatást vagy kizárnának a rendszerből? Érdekelnének tapasztalatok! Előre is köszönöm!



2017. máj. 30. 15:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Városgonozás? vagyis Közmunka? Miért nem tanulsz ki egy tanfolyamot?
2017. máj. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ezt szerettem volna, ez volt a célom az egész munkaüggyel! Nekem nem a pénz kellett onnan, hanem munka vagy tanfolyam. Szeptember óta vagyok ott, ez az első levél tőlük... Na de mindegy most nem ez a kérdés, eléggé idegesít ez a dolog most.
2017. máj. 30. 15:44
 3/5 anonim ***** válasza:
66%

Ha nem mész el, vagy nem fogadod el, akkor kizárnak....

Ha elmész kérd higy csak adjon pecsétet, hogy megjelentél, de nem tudnak alkalmazni... bár ha a közmunka ennek kicsi az esélye, mert ugye az a "kozmetika" miatt jött létre.....

De szerintem már szeptember óta nem dolgozni, hanem csak ellenni az már gáz....

2017. máj. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
79%

Úgy tudom, hogy ha elutasítod, akkor bizonyos ideig nem kaphatsz támogatást újra.


Ha felvesznek és végzed a munkád, de a munkáltató úgy dönt, hogy mégsem téged keresett, akkor a támogatást még kaphatod. Nem ritka, hogy néhány hónap után más munkahelyre irányítanak át.


Ha felvesznek, attól még kereshetsz máshol munkát. Nehéz megoldani munkahely mellett az álláskeresést, de saját szakmádban valószínűbb, hogy jobban keresel majd, vagy jobb körülmények között dolgozhatsz.

2017. máj. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

# 3/4 - Pont nem kértem a véleményedből, látatlanból okoskodni csak a saját butaságod!


A válaszokat mindenkinek köszönöm!

2017. máj. 30. 16:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!