Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Végzettség nélküli szakmai...

Végzettség nélküli szakmai tapasztalatot miért fizetik meg jobban, mint a papíros szakmát 0 tapasztalattal?

Figyelt kérdés

Mindig érdekelt az informatika, így egyetemre informatikát mentem hallgatni. A szakmán belül sosem kötött le a fejlesztés, programozás, inkább a hardveres oldal és az adatbázisozás, vállalatirányítási rendszerek, főleg az SQL alapú.

Programozást csak olyan szinten űzöm, ami a hobbihoz kell (elektronikai áramkörök, robotok), de a fejlesztői munka sosem kötött le, számomra unalmas és egyhangú.

SQL-el más a helyzet, és a vállalatirányítási rendszerekkel is, azok érdekelnek.

Hardveres szinten egy terület foglalkoztat nagyon, ez pedig a digitális nyomtatók és a digitális média (képszerkesztéstől kezdve a videószerkesztésig, igaz utóbbi még csak kezdő szint).


A nyomtatókhoz és a reklámiparhoz fűződő érdeklődésem abból is fakad, hogy már 15-16 éves korom óta segítettem szüleim vállalkozásában (mára már nincs meg, befejezésre került a vállalkozás), dekoráció és reklámstúdió.


Felkerültem Budapestre, és meglepődve tapasztalom, hogy a nyomdaiparban és a reklámiparban sokkal hamarabb találtam állást, mint az informatikában, s ha nem is csak onnan jött vissza pozitív visszajelzés, mégis a fizetés döntött, és reklámipari területen kaptam munkát.

Az informatikai területen igaz nem sok tapasztalatom van, bár voltam felkért tesztelő új vállalatirányítási rendszer bevezetése előtt, és hiába írtam bele a CV-be, pénzben fővárosi viszonylatban a béka segge alatt kaptam ajánlatokat informatikai cégektől. (Egyedül élek albérletben, és olyan fizetést szerettem volna, ami mellett nem kell fillérezni egyik hónapról a másikra.)

Számszerűsítve a dolgokat, jelenleg 270 000.- körüli nettót kapok, míg infós helyen 200-220 000 bruttóval dobálóztak interjúkon itt Budapesten. Evidens, hogy azon el sem gondolkoztam, mert nem lehetne ilyen körülmények mellett megélni belőle.


Cikkekben odaírják kamuzva a 4-500 000-es bruttó kezdő fizetést informatikusoknak (fejlesztőknek 6-700 000), de ez köszönőviszonyban sincs a valósággal tapasztalataim szerint.


Kérdés: mi értelme akkor a diplomának, ha nem lehet vele pénzt keresni?



2017. jún. 4. 18:06
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Azért, mert ha van tapasztalatod, de nincs róla papírod, még lehetsz jó. A cégnek te jobban megfelelsz, hisz nem kell tanítani már téged. Másrészt sajnos nagyon sok kezdő diplomás beleesik abba a hibába, hogy amint megvan a diplomája, kiskirálynak képzeli magát, és úgy jár interjúra mint egy nagymenő, holott semmit nem tett még le az asztalra. Ellenben egy olyan aki autodidakta módon tanult valamit, van gyakorlata, valós munkahelyi feladatokat ismeri, azzal könnyebb dolgozni.
2017. jún. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ilyen rookie kocainfós nem kap ennél többet. Csak neked max egy +50 rugó van benne ebben a munkakörben még egy fejlesztő elmehet egy miskáig is, arról nem is beszélve hogy elmehet külföldre háromszor annyiért.
2017. jún. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
8%
Kamukérdés kérdező, kamukérdés. Minek kamuzol minden nap?
2017. jún. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%
már nem azért, de bruttó 400e-nek 266e a nettója..
2017. jún. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Addig rendben is van a dolog. Csak azt mondom, hogy azt nem kapom meg a diplomás szakában. Evidens, hogy zéró tapasztalatra nem lehet millás fizetést elvárni, csak fura, hogy br 200-220 000-nél többet sehol nem ajánlottak eddig. A bruttó 350-et is sokallták az infós cégek.


Ezért érthetetlen, hogy a cikkekben miért írnak valótlanságokat, 4-500 000-es kezdőt. Haver JAVA fejlesztő, idestova 5 éve dolgozik benne, most már éppen elfogadható a pénze, de a kezdője 40 000, igen negyvenezer nettó volt az első fél évben, igaz, nappalis diákként gyakornoki pozícióban. Utána lett 120 környéke, mikor elkezdte a phd-t.

2017. jún. 4. 20:51
 6/8 A kérdező kommentje:
FONTOS: Az kimaradt, hogy nyilván tanulás meg doktori mellett 6 órában tolta!!! De így is kevésnek tűnik nekem egyetemi diploma mellett.
2017. jún. 4. 20:52
 7/8 anonim ***** válasza:
22%
Jól van balázska nyughassál. A 8 általánosoddal nyilván nem fogsz soha pénzt keresni ennek folyománya hogy csajod sem lesz soha és szűzen fogsz meghalni :(
2017. jún. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem tudom ki az a Balázs, mert én nem vagyok.

A 8 általános meg igen, megvan, a többi papír mellett az lett meg legelőször. Jár a keksz.

2017. jún. 4. 21:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!