Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gyakornoki állásoknál normális...

Gyakornoki állásoknál normális, hogy semmi feladat nincs és értelmetlen az egész?

Figyelt kérdés

Nagyon csalódott vagyok. Jelentkeztem egy szuper helyre gyakornoknak, úgy gondoltam, itt lesz lehetőségem megismerni a területet, tanulni, fejlődni, dolgozni.

A mai nap pl konkrétan alig szólt hozzám valaki, feladatom nincs, nyolc óta bent ülök és felülről támasztom a széket...

Teljesen elment a kedvem az egésztől, egy ember ígérte, hogy majd jön és beszél a rendszerről, bemutatja, de gondolom azt is várhatom...

Más helyeken is ilyen szinten értelmetlen a gyakornoki pozíció?

Nem akarok menni a többiekhez csesztetni őlet, mert dolgoznak, nem akarok az a kis pattogós lenni, akit mindenki utál. Látják, hogy itt ülök és semmi feladatot nem adnak, pedig azt mondták a bemutatáskor, hogy majd szólni fognak, amikor kell a segítségem.


2017. jún. 8. 13:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%

Már pedig a gyakornokkal foglalkozni a világ legutálatosabb dolga, úgyhogy azt hibába várod, hogy majd valaki melléd ül, megfogja a kiskezed és elkezd magyarázni.


Vagy utánamész vagy még ücsörögsz egy kicsit, de akkor meg a főnöknek fog egy idő után feltűnni, körbekérdez, mindenki azt fogja mondani, hogy egy szót sem beszélt veled és búcsút intetek egymásnak a céggel nagyon hamar.

2017. jún. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%

Túl sok jövőt nem jósolok. :)

Pont úgy mérhető egy gyakornok rátermettsége (és értéke), hogy megtalálja-e a munkát, feltalálja-e magát vagy sem.

2017. jún. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Én odamegyek mindenkit nyaggatni, szó sincs arról, hogy nem mernék, de tidom, hogy a cégeknél nem szeretik a pattogó kis újoncot, akivel csak a probléma van. Ráadásul azt mondták, mondani fogják, mit csináljak...
2017. jún. 8. 15:45
 4/13 A kérdező kommentje:
Honnan kéne tudnom, hogy nekem kell kérni a munkát, ha nem mondják? Soha nem dolgoztam még sehol.
2017. jún. 8. 16:01
 5/13 anonim ***** válasza:
79%

Halli nálunk is ez volt, erre lementünk haverommal (szerencsére 2en voltunk) körbenéztünk a gyárban, beálltunk a gépek mellé és betanultunk első héten a gépek üzemeltetésébe.

Második héten jött valami fejes, hogy körbevisz minket, mutogatta, hogyan működik a gyártósor, de nem bírta beindítani sem, erre megmutattuk neki, sőt a beállításokat is megcsináltuk, ezen eléggé meglepődött, de nem a jó értelemben (kicsit beégettük)


Volt egy betegállományban levő mérnök, a munkája felgyülemlett, elvileg 2 heti munkáját megcsináltuk 1 nap alatt, papírforma szerint meg egész héten azt intéztük (közben meg toltuk a warrockot :) )


1 hónap után elköszöntünk egymástól, sok mindent nem tanultunk mi sem!

2017. jún. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Fatal_3rror_ ***** válasza:
27%

Az az igazság, hogy nehéz mit kezdeni a gyakornokokkal.


Nekem munkatársam akivel 1 éve dolgozunk a cégnél kérdezte meg, hogy be tud e segíteni valamiben mert nincs épp dolga, én meg úsztam a munkában. De nem volt olyan feladat amit szívesen kiadtam volna a kezem közül, mert én vagyok benne napi szinten, gyorsabban megoldom és utána tudom hogy mit hogyan csináltam.


Másik nagy gond, hogy egy gyakornok ott van 1-2 hónapot aztán többet nem látjuk. Nagy feladatot pont ezért nem bíznék rájuk, mert ha bármi gikszer van akkor nem lehet őket elővenni.


Mondjuk én ilyen szempontból kivételt képeztem, gyakornokként is elkezdtek kisebb, majd egyre nagyobb dolgokat rám bízni, bár én alapból egész projektre ott voltam. De már akkor is volt olyan, hogy suli, betegség, szabadság miatt nem voltam 1-2 hétig, és akkor eluralkodott a káosz mert sok dologgal csak én voltam képbe.


Vagy régen furcsálltam, hogy bekerülök gyakornoknak, és mindenki teszi a dolgát ugyanúgy, hozzám se szólnak. Most már látom miért van ez. Gyakornokok jönnek, mennek egy cégnél, ráadásul annyi dolgom van, hogy nem érek egyszerűen rá arra hogy másokkal cseverésszek meg tanítsam őket.


Az is tény, hogy te is odamehetsz kérni a munkát. Nem fog senki megkövezni érte. Én mindig úgy voltam, ha nem volt dolgom, akkor csináltam magamnak, vagy kértem feladatot. Pont ez volt a jó pont a főnököknél, hogy látták az önállóságot bennem.

2017. jún. 9. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Odamentem, kértem, adtak. Negyed óra alatt hibátlanul megcsináltam, pedig egyszer mutatták meg. Mindegy, hogy megcsináltam, látják, hogy dolgoznék, mégsem adnak.

De akkor minek mondják, hogy mennyire szükégük van gyakornokokra? Minek vesznek akkor fel?

2017. jún. 9. 13:28
 8/13 A kérdező kommentje:

6.: nagyon szépen körbedícsérted magad, hár a keksz.

Én ma harmadszorra kérdeztem meg, hogy van-e számomra valami feladat és csak rázták a fejüket, hogy nincs, majd szólnak. Most erre mit lehet csinálni, már nekem kínos...

2017. jún. 9. 13:30
 9/13 anonim ***** válasza:
62%
Esetleg azon elgondolkoztál már, hogy nem a Bélát meg a Julit kell megkérdezni, hogy van-e feladat (aki annyira egybites, hogy akkor sem adna neked feladatot ha nyakig van a melóban, mert fél, hogyha látják, hogy a munkáját egy gyakornok is elvégzi akkor holnaptól mehet a balette ugrálni) hanem odaballagsz a főnöködhöz / cégvezetőhöz és mondod neki, hogy már X embernek segítettél de nem adnak több munkát, de te szeretnéd elfoglalni magad, mit javasol, kinek segíthetnél vagy hol tanulhatnál valamilyen folyamatot. Azt akkor majd lesz. Ennyi volna a talpraesettség a plafon bámulása helyett.
2017. jún. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Fatal_3rror_ ***** válasza:
0%

"6.: nagyon szépen körbedícsérted magad, hár a keksz. "


És most attól hogy fikázol jobban érzed magad?


Csak a tapasztalataimat írtam le, persze Magyarországon mindenki "lepontozandó" aki nem csak maszturbálni jár be a munkahelyére hanem dolgozni.


Nálunk voltak gyakornokok, volt aki odajött, érdeklődött, látta hogy érti mit csinálok, tudtam neki kisebb feladatokat adni, én is jól jártam, neki is volt dolga. De a többség meg olyan volt hogy ül egész nap, látványosan unatkozik, én meg pont leszarom mit csinál amíg nem tart fel senkit.


A lótifuti munkákat meg hamar megtanulja kiszórni az ember, vagy rendszerezni.


Ráadásul nem mindegy sok helyen hogy mikor vagy gyakornok. Nálunk van olyan munkaszakasz amikor pont jól jönne "terepre" egy mindenes ember aki számol, leveleket ír, stb. De vannak folyamatok amit meg egyszerűen nem lehet gyakornokra bízni és bármennyire is tele vagyok munkával nem tudom leosztani.

2017. jún. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!