Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Megszeretnék "gazdagodni",...

Megszeretnék "gazdagodni", normális életkörülményeket teremteni. Nem egyszerű feladat, vagy mégis?

Figyelt kérdés

A "meggazdagodni" alatt a havi 120-150 ezer Ft-ot értem.


Nemrég érettségiztem, szakmám nincs. Mivel nem szeretnék gyári munkás lenni, havi 60-70 ezer forintért, és tudom, hogy csodák nincsenek, ezért keresem azt a megvalósításra váró ötletet amiből el tudom majd tartani a leendő családomat (feleség, gyermek).


Már nem vagyok "kölök", januárban töltöm a 21. életévemet (5 éves gimibe jártam). Tudom, hogy ennyi évesen nem kellene ilyenen gondolkodnom, de ilyen szar életkörülmények mellett más Nem fog segíteni rajtam, se rajtatok. Nem siránkozni akarok, csupán nem tudom, hogy mit csináljak. Idővel szeretnék diplomát, de szeretnék Önállósulni. Nem vagyok egyedül a családi körülményeimmel, de egy szülő nevelt fel, és tudom, hogy mit jelent az, hogy: nélkülözés. Ilyet én nem szeretnék majd a gyermekeimnek.


Ti miket próbálnátok meg? Sokan kimennének ebből az országból. Én is. Mert lassan más lehetőséget nem hagynak számunkra.


2012. dec. 1. 18:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
Ha még egy szakmád sincsen, akkor mire fel akarsz keresni többet a minimálbérnél? Manapság, amikor diplomások, szakemberek ezrei vannak állás nélkül, akkor egy olyan, akinek csak érettségije van, az annak is örüljön, ha állást kap. A külföldi kimenetel jó gondolat, de szakma nélkül csak a minimálbér fog jutni, amiből önmagadat fenntarthatod, de többre nagyon nem elég.
2012. dec. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Szia,


mint írtad, a diplomásoknak sem könnyű, "túlképzett" jelzővel fel sem veszik őket. Ez az egyik oka, hogy nem mentem egyetemre. A másik, hogy az otthoni körülmények ezt nem teszik jelenleg lehetővé. Diákhitelt meg nem fogok felvenni, de erről is megvan a véleményem.

Gondolom a híreket figyelemmel kíséred, így nem újdonság a számodra, hogy a külföldi minimálbér majdnem 2-3x-a a magyar minimál keresetnek. Habár a kinti árak is drágábbak, de akkor is jobban élnénk.

Kamionozni fogok míg össze nem szedem magam annyira, hogy tovább tudjak lépni. Komolyan gondolom, hiszen rengeteg pénz és nemsokára itt a városi vizsga.

2012. dec. 1. 19:14
 3/11 anonim ***** válasza:
A kamionozással biztos hogy jól fogsz keresni.Ha meg külföld a cél akkor minimálbér sem rossz aztán ha már jól megy a nyelv akkor tudsz kint továbblépni.Sok sikert neked :)
2012. dec. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

"Sokan kimennének ebből az országból. Én is. Mert lassan más lehetőséget nem hagynak számunkra."

"Nemrég érettségiztem, szakmám nincs."


Így kint sem lesz jobb életed, mint itthon.

2012. dec. 1. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Flector 67 ***** válasza:
100%
Szeretnék eloszlatni egy tévhitet. Szakma, iskola nélkül kint se vágnak Hozzád milliókat. 800-1000 euró körül kereshetsz. De egy kisebb lakás bérlése ezt el is viszi. Ekkor még nem beszéltünk enni, innivalóról, utazásról. Legalább egy szakmát végezz el. Minimálbérből semmire sem mész külföldön.
2012. dec. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen, egy szakma elengedhetetlen. Sőt, diplomát is szeretnék, ahogy tudom fizetni az iskolát. Ugye az új oktatási törvény kimondja, hogy minden 21. életévét betöltött személy CSAK felnőtt oktatásban vehet részt. Itt a környékemen vagy nem indítottak olyan szakot ami érdekelt volna, vagy annyira drága volt, hogy nem tudtam volna fizetni. Pincér, meg eladó nem leszek.
2012. dec. 3. 12:35
 7/11 anonim válasza:

mindenképpen menj ki, külföldön talán picit nagyobb az esély, ha nem is többel.



meggazdagodni ---> havi 120-150 ezer Ft. :))))

ezen jót röhögtem, kösz hogy feldobtad a napom. XD XD XD

2012. dec. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Szia!

Én diplomásként azt javaslom Neked, hogy most tanulj, amíg fiatal vagy, és nincsen családod. Felnőtt fejjel, gyerek mellett ez már sokkal nehezebb dolog. A diákhitel nem egy elvetélt gondolat, én annak idején nagyon örültem volna neki. Alacsony a kamata, és hosszú idő áll rendelkezésre, hogy visszafizesd a munkabéredből, ami egy diplomásnak mindenképpen magasabb, mint szakma nélkül. A munkahelyeden a nyelvvizsgák megint csak előnyt jelentenek pénzben is, és a munka megtartásában is. Egy egyetemista évközben soha nem annyira elfoglalt, nyugodtan vállalhatsz a tanulás mellett alkalmi munkákat is.

És ami még szerintem nagyon fontos amellett, hogy szakmád is lesz,hogy a diákévek a legszebb, legfelhőtlenebb, legszabadabb évek az ember életében. Kapcsolatokat alakíthatsz ki a diáktársaiddal, akikkel valamikor szakmabéli leszel, így akár munkát is segíthettek egymásnak találni, illetve szakmai segítséget nyújthattok egymásnak. Az egyetemnek nem az az elsődleges feladata, hogy a szakmádban profi legyél, ezt majd a gyakorlat adja meg. Viszont megtanulsz rendszerben látni, megtanulod önállóan elintézni a dolgaidat, megtanulsz kitartónak lenni, és megtanulod, hogyan küzdd le a nehézségeket. Megtanulod, hogy ne akarj mindent rögtön és azonnal, mint ahogyan a legtöbb Magyar teszi manapság, s ezzel dönti romba önmagát és a családját. A hitel arra való, hogy egy termelő folyamatot elindíts vele, amivel pénzt tudsz keresni, s nem arra, hogy most rögtön és azonnal legyen házad, új autód, tévéd, és mobil telefonod.

Lehet, hogy sok diplomás is munka nélkül van manapság, de a jó szakemberekért, akik tudnak és akarnak dolgozni küzdenek a cégek. Jó fizetést kapnak, sőt sokszor a másik cég el is csábítja őket egy jobb állásba, és nem rúgják ki őket.

Ha leépítés van egy cégnél, elsőként mindig azok kerülnek lapátra, akik nem termelik ki a munkabérüket, csapnivaló szakemberek, nem beszélnek nyelveket stb...

Szóval én azt javaslom Neked, hogy tanulj, küzdj magadért és a családodért, s meglátod akkor itt, ebben a kis országban is fogsz tudni nagyon jól boldogulni.

2013. okt. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Sajnos ez a baj, hogy a diplomásokkal példálóznak: hogy bezzeg nincs munkájuk. Én ismerek olyan mérnököt, akit elküldtek német cégtől. Magyar cégnél derogál neki a havi 130 ezres munkavégzés, mert akkor csak műszakvezető lenne a lelkem. Ja, és nme beszél még angolul sem a mérnök úr.

Nyelvek1+2, és diploma (mai érdekel). És ennyi.

érettségivel nem mész semmire barátom. Se itt, s emnáshol.

2013. dec. 13. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Az új oktatási törvény miatt nem tudtam szakmát csinálni (21. életévét betöltött személy csak felnőtt oktatásba vehet részt), amit azóta OKJ-n zsebből kifizetve - bepótoltam. Alakulnak a dolgok, szerencsére elég jól, Barátom.
2013. dec. 13. 10:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!