Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Németországban megéri hegeszteni?

Németországban megéri hegeszteni?

Figyelt kérdés

Kaptam egy munkalehetőséget Németországban, hegesztés szakmában.. A szakmát 2 éve végeztem el, egy 3 éves képzésen.(Most érettségiztem 2 év). Sajnos ez a néhány év kihagyás a hegsztésemen is meglátszik.Egyik barátom kint van lassan 2 éve és felajánlotta, hogy kimehetnék én is, mert most van hely.

A fizetés:1300-1500 euró.Egyedül lennék kint, csak magamra kell költenem. A szállás ingyenes egyedül az utazás és az élelem amiért fizetni kell. 6 hetente lehet hazajönni 1 hétre. Először inkább azok válaszát szertném, akik jártasak a szakmában és esetleg külföldön is dolgoztak, hogy mennyire elviselhető a kinti élet? és hasonló

A nyelvtudásom B 1-2



2017. jún. 12. 09:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Megéri, ha egyedülálló vagy, ne hagyd ki ezt a lehetőséget.

ismerősöm volt kint, 3 hónapig, nagyon megérte neki anyagilag, csak neki itthon volt a család, a gyerekei - nem akart tovább kint lenni nélkülük, mert nagyon hiányoztak neki.

2017. jún. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én azt tudom, hogy minimálbér, de ha csak magamra költök akkor annyira nem lehet kevés. 400-450 ezer forint úgy hogy csak kaját kell fizetnem meg az utazást
2017. jún. 12. 17:03
 3/5 anonim ***** válasza:
80%

Nem mindegy, hogy Németország melyik részén, illetve hogy ez az 1500 euró hogy jön ki? Heti 40 óra rendesen, vagy van valami túlóra, ilyesmik?


Amúgy ha egyedül vagy akkor tényleg érdemes kimenni. Még a szállás minőségétől függ. Ha egy normális hely, ahol tudsz főzni magadra esetleg, azzal sokat tudsz spórolni a kaján.


Ebből a pénzből dőzsölés nincs Németországban, ott sincs kolbászból a kerítés, de 1-2 évig simán lehet csinálni és fejlődsz a szakmában is és nyelvben is. Aki Németországban ebben a szakmában megállja a helyét, annak MO-n sem lesz vele gondja. Márpedig abba az irányba megy a világ, hogy hegesztőként itt is jól lehet keresni. (pont mivel sokan mennek Németországba..:D)

2017. jún. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A fent felvázolt dolgokkal, igen megéri.

Később több is lehet, mehetsz más céghez stb.

Én 5 éve dolgozom kint, nem németben, de kell egy kis idő mire átlátja az ember a dolgokat.


Valóban minimálbér az amit irsz, de ha tudsz spórolni, megéri!

2017. jún. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

1500 EUR nettó azért már nem minimálbér! Már feltéve, hogy nettó összegről beszélünk, ez nem derül ki.


Vegyük hozzá, hogy a szállás ingyenes, ezen rengeteget tud spórolni a kérdező. Egy fő havi élelmezése mondjuk 150 EUR - ezen felül ha jól értem csak a munkábajárást kell fizetni. Ez így elég korrekt.


A kérdésből nem derül ki, de ha jól sejtem, magyar munkaközvetítőn keresztül mennél. Ez viszont komoly kockázatot jelent, hiszen általában már az sem igaz amit kérdeznek. De elindulni mindenképp jó, aztán előbb-utóbb ott lehet hagyni őket és "tisztességes" helyen keresni állást.

2017. jún. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!