Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi van ha nem írom alá a...

Mi van ha nem írom alá a munkaszerződésem módosítását?

Figyelt kérdés
A jelenlegi helyemen, idén már csökkentették a béremet, áprilisig a bruttó 161.000-t kerestem, azt levették a cég érdekeire való hivatkozással 127.500-ra, és most közölték, hogy a jövő hónaptól már csak 6 órában leszek foglalkoztatva. Kötelesek vagyok ezt aláírni? Mi történik ha nem írom alá? Mire kötelezhet a munkaadó?
2017. jún. 19. 19:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

- Nem kötelezhetnek, hogy aláírd

- Ha nem írod alá vagy minden megy tovább ahogy eddig vagy találnak rá okot, hogy kirúgjanak

- Semmire nem kötelezhet a munkaadó

2017. jún. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Semmit nem vagy köteles aláírni. Bár sanszos, hogy akkor megszüntetik a munkaviszonyodat. Már egyszer csökkentették a béredet és a 6 órás munkaviszonnyal megint csökken fog. A cég úgy érzi megtehet veled bármit. A helyedben én keresnék másik állást.
2017. jún. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Semmi nem kötelező, de akkor ki fognak tenni valószínűleg, mondván hogy a posztod megszűnik (azokkal a feltételekkel munkakör nem lesz többé).
2017. jún. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Felmondás a munkáltató részéről!
2017. jún. 20. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Azonnali felmondással küldene el vagy felmondási idővel? Nekem előbbi lenne a jó, mert már megvan az új melóhely, de ha én mondok fel akkor kitölteti a 30 nap felmondási időt.
2017. jún. 20. 20:43
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem köteles elküldeni. Elédteszi a szerződést és vagy aláírod vagy nem. Ha nem akkor papíron minden megy tovább ahogy eddig.


Az azonnali hatályú felmondás esélye szinte 0, azt ugyanis indokolni kell.

2017. jún. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!