Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 32 évesen van értelme tanfolya...

32 évesen van értelme tanfolyamra menni és átképeznem magam programozónak?

Figyelt kérdés

Elegem van a munkámból. Jól keresek vele, de szülö nyomásra lett ez a szakmám, soha nem akartam. Mindig is programozó szerettem volna lenni, de az akkori tudás és oktatás szerint aki nem szín 5-ös matekból, abból nem lehet programozó. Szüleim és a tanáraim se engedték hogy informatikai szakközépbe menjek.


Ennyi idösen bele lehet vágni egy képzésbe? A Zöldrókás tanfolyamra jelentkeznék. Ez napi 8 óra a hét minden napján 4 hónapon át. Ösz végén indulna. De munka mellett nem lehet így csinálni, így arra gondoltam hogy szeptemberben felmondanék a munkahelyemen. Tartalékom van annyi hogy fél évet is kihúzzak állás nélkül.


Ismeröseim szerint ha el is végezném, 220-at tudnék kezdöként reálisan hazavinni mert nem igaz a propaganda amit nyom a sajtó hogy milliós fizetéssel vadásznak a programozókra itthon (ezt nem is hittem, de a mostani 400 nettót szeretném legalább megkeresni)

A másik aggodalmam, hogy ennyi idösen a szakmámban már bejártam egy ranglétrát, itt meg 32 évesen újonc lennék. Ismeröseim szerint innen már nem nagyon van feljebb mert az informatika világában már huszonévesen senior vagy vezetöi pozicióban vannak az emberek. Ebben a világban egy "öreget" (még kell 3 év gyakorlat nekem legalább) soha nem fognak elöléptetni. Szerintük jól gondoljam meg hogy a mostani középvezetöi állásból ahol beosztottaim vannak, elmenjek 30 felett hosszútávra vagy maradandóan egy 21 éves csicskájának.



2017. jún. 22. 12:36
 1/7 anonim ***** válasza:
65%
Van
2017. jún. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
47%
középvezetőként tisztában lehetnél azzal, hogy kezdőként 0 tapasztalattal sehol nem fogsz milliókat hazavinni. (se 400e et)
2017. jún. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
65%
szerintem van
2017. jún. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%
4 hónapos tanfolyamon el lehet egyáltalán sajátítani a programozást olyan szinten, hogy dolgozni tudj ebben a szakmában?
2017. jún. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
91%

Ha ezt szeretnéd csinálni, akkor mindenképp van értelme. Kérdés, hogy bejön-e a dolog.


Amiket mindenképp tarts szem előtt:


-Nehezebb lesz elhelyezkedni 30+ évesen 0 tapasztalattal, de talán ebben segít a suli


-400-at nem fogsz keresni még pesten sem kezdőként, inkább 200-250 körül számolj


-2 év tapasztalattal már lehet 400, ha szerencséd van


-angol alap


-legjobb az lenne, ha magadtól elkezdenél programozással foglalkozni és kiderülne számodra, hogy mennyire érdekel/megy


-diploma nélkül meg fogsz ragadni egy szinten, főleg multinál


-nálad fiatalabbak fogják megmondani, hogy mit és hogy csinálj


Egyébként programozó vagyok és mellette oktatok fizetős képzésen. Ami alapján azt tudom mondani, hogy igencsak kérdéses még az én tanítványaim tudása is. Ha nem gyakorolsz mellette otthon, akkor nem mész semmire.

2017. jún. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
87%

Nem a kedvedet akarom elvenni, de kezdő programozóként szerintem tudok tanácsot adni. Először is, tudnunk kellene, hogy miért akartál programozó lenni. ha a magas fizetés miatt, akkor nem számít. Ha esetleg programoztál is magadtól, értesz valamihez, az már más.


Van még egy fontos dolog: ez a tanfolyam mánia, hogy mindenki x hónap alatt akar programozó lenni, badarság. Jó cégnél helyezkedtem el juniorként, mégsem keresek fél milliókat. Még versenyszinten is erős voltam matekból, mégsem könnyű boldogulnom fejlesztőként. Nagyon sokat kell tanulni, és ez nem korlátozódik a munkaidőre! Csak a pénzért senki se akarjon programozó lenni, ennek csak hivatásként + hobbiként van értelme. Ráadásul magadtól kellene minél többet megtanulnod, minden fent van a neten, és egy programozónak leleményesnek is kell lennie. A munkahelyen is sok nehéz problémát kell egyedül megoldani. Talán kicsit tudtam segíteni, még lehet fogok írni.:)

2017. jún. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok: a sajtó "nem ért" az informatikához. Csak azt látják, hogy 22 ezres hiány van, meg 800 ezer nettó kínált fizetéssel betöltetlen munkahelyek százai. Igen, ilyenek tényleg vannak, de senior fejlesztőknek, akik legalább 5 éve vannak a szakmában aktívan. Arról már nem esik szó, hogy kezdőként milyen nehéz elhelyezkedni, nem véletlenül van mindenhol többkörös felvételi rendszer. A 40 jelentkezőből ki kell választaniuk a legjobbat, és ez mindenhol így megy, egyáltalán nincs hiány. Nagyon jónak vagy szerencsésnek kell lenned, hogy felvegyenek kezdőként, például egy 24 éves helyett, aki most végzett a BME-n. A helyedben pénzügyi vonalon mozognék, a stratégiai vezetők sem programozók. Programozókból meg ritkán lesz felső vezető.. ha már a keresetet nézzük.
2017. jún. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!