Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van még esélyem normális...

Van még esélyem normális életre vagy már csak utcaseprő lehetek?

Figyelt kérdés

Jövőre 30 éves leszek. A huszas éveimet teljesen elrontottam, amit már visszacsinálni soha nem tudok. Soha semmit nem bántam még ennyire. 2 egyetemre is jártam, egyiket sem fejeztem be. És most fogalmam sincs már, hogy mihez kezdhetnék. Végzettségem nincs, alkalmi munkákból éltem+a nagyszüleim gondozásából, amiért ápolási segélyt kaptam. Szeretnék egy rendes főállást, de így kb. sehová nem kellek. Érettségim van és egy felsőfokú nyelvvizsgám német nyelvből, de munkatapasztalatom kb semmi, legalábbis nem olyan, amiket manapság várni. Plusz ugye már mindenhová 25 év alatti embert keresnek.

Egy 30 éves akkor el is áshatja magát így?Persze tudom, hogy az én hibám, mert 10 évet elcsesztem, de azt felháborítónak tartom, hogy közel 30 évesen öregnek számítok...

Ti mit gondoltok?Jöhet hideg/meleg, kíváncsi vagyok a véleményekre, nem szitkozódom, ha valaki épp nem nyalizós kommentet ír.:)

Jaj és egyébként 29/N. :)


2017. jún. 28. 16:06
 1/8 A kérdező kommentje:
Gondolkodtam, hogy legalább visszamegyek a legutóbb megkezdett szakomra, de mégis mit szólnak, ha bárki meglátja, hogy 2013-ban vettek fel egy 3 éves alapszakra és 2020-ban végeztem el? Ha tegyük fel ősszel elkezdem és csúszás nélkül megcsinálom.
2017. jún. 28. 16:08
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A felsőfokú német nyelv mindenképp előny. Mik voltak ezek az alkalmai munkák és milyen időtartamban?
2017. jún. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ne is haragudj, de ha felsőfokú német nyelvvizsgával nem tudsz elhelyezkedni, akkor valami gond van, és nem az életkorod: a magyar gazdaság kb 30 %-a német cégekből áll (kérlek, ne kössetek bele :-) , lehet, hogy nem 30%, csak írtam egy arányt)


Lehet, hogy nagyon vidéken élsz, ahol semmi szükség rá?

2017. jún. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 K...László válasza:
100%
Recepciós, ügyfélszolgálatos, tolmács, ezek jutnak eszembe hirtelen. A munkahelyemen a büfés nő is perfekt német/angol, mert a managerek nagy része külföldi, és túl nehéz a magyar nekik 10-20 év erőltetés után is, ezért elvárás, hogy mi értsünk az ő nyelvükön.
2017. jún. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!Jogi szakterületen kezdtem anno tanulmányokat.

Egyébként a német nyelvvel még nem próbálkoztam, de most elgondolkoztam, hogy akkor rá kellene feküdni. Hátha hasznos lenne.:)

2017. jún. 28. 17:05
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Csináld meg a targoncás jogosítványt 100 ezerért megvan mind a 3 géptípusra. Itthon nettó 200ért keresnek targoncásokat.

Én a helyedben lehúznék egy évet egy raktárba targoncásként itthon hogy legyen tapasztalatom és bele tudja írni valamit az önéletrajzomba és után kimennék német nyelvterületre dolgozni.

2017. jún. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
kimész német nyelvterületre idősgondozónak
2017. jún. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
75%
Menj ki külföldre. Itthon bárhova is vesznek fel, úgysem élsz meg belőle.
2017. jún. 29. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!