Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit lehet tenni ha a munkaváll...

Mit lehet tenni ha a munkavállaló azonnali hatállyal felmond azzal az indokkal, hogy más munkahelyre megy dolgozni?

Figyelt kérdés

2017. jún. 30. 08:33
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Le van rögzitve a munkaszerződésben a 30 napos felmondási idő.de ez sajnos a munkavállalót nem érdekli.sajnos az a tapasztalat,hogy a munkavállalók azt tesznek a szabályok ellenére amit akarnak ,és nem csak nálunk.Szomorú,hogy bármit megtehetnek következmények nélkül.
2017. jún. 30. 10:46
 12/21 anonim ***** válasza:
45%
Első nekifutásra a fizetését visszatarthatod.
2017. jún. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
78%

"tapasztalat,hogy a munkavállalók azt tesznek a szabályok ellenére amit akarnak ,és nem csak nálunk.Szomorú,hogy bármit megtehetnek következmények nélkül."


A mostani helyzetben abszolút igazad van, de ezt így leírni marha nagy túlzás. Az én tapasztalataim szerint 1 munkavállalói törvény/szerződés szegésre jut legalább 10 munkáltatói.

2017. jún. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
35%

"Le van rögzitve a munkaszerződésben a 30 napos felmondási idő.de ez sajnos a munkavállalót nem érdekli.sajnos az a tapasztalat,hogy a munkavállalók azt tesznek a szabályok ellenére amit akarnak ,és nem csak nálunk.Szomorú,hogy bármit megtehetnek következmények nélkül."



Igen. Valóban az van. És? A munkáltató sose szeg meg semmit? Azért a mai világban a munkáltatók igencsak kihasználják a munkavállalókat, én nem nagyon höbörögnék. Én elengedném, ha akar, hadd menjen. Sokan adják a tippeket, hogy pereld be, fizetés visszatartás, stb... csak azt azért ne feledd, hogy egyik munkáltató sem szent és sérthetetlen, nehogy visszaüssön a dolog, mert egész biztos ő is találna kifogást a cég ellen... én is anno így léptem le a volt cégemtől, hogy megakartak fenyegetni, meg pert varrni a nyakamba, büntetést fizettetni szerződésszegésért. Aztán mondtam nekik, hogy én vállalom, de akkor ők is vállalják, azokat a szabálytalanságokat, amit 7 évig műveltek a munkavállalókkal.

2017. jún. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Biztos vannak olyan cégek akik nem tisztességesek.de nem kell általánosítani.Addig amíg én biztosítom a normális feltételeket a munkához,a fizetéseket rendben időre kifizetem,akkor megy el munkaidőben amikor dolga akad stb,addig talán elvárhatom ,hogy be tartsák a szabályokat.
2017. jún. 30. 13:24
 16/21 A kérdező kommentje:
A munkaszerződés egy kétoldalú szerződés.Nem csak arról szól,hogy a munkáltatónak be kell tartani a szabályokat a dolgozó meg azt csinál amit akar,nagy ivben tesz rá.
2017. jún. 30. 13:27
 17/21 anonim ***** válasza:
47%

"Biztos vannak olyan cégek akik nem tisztességesek.de nem kell általánosítani."


<-->


"sajnos az a tapasztalat,hogy a munkavállalók azt tesznek a szabályok ellenére amit akarnak ,és nem csak nálunk."


Most akkor ki általánosít?


Egyébként nem értem a további panaszkodás okát, leírták mit kell tenned. Szerződést szeg, fenyegesd meg perrel és/vagy tartsd vissza a fizetését. Ha ő nem játszik szabályosan, akkor te is legyél szemét.

2017. jún. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
60%
Még örüljél hogy nem táppénzre ment és úgy mondott fel :)
2017. júl. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
74%

"Ha ő nem játszik szabályosan, akkor te is legyél szemét."


Ez nem szemétség, egy cégnek is vannak törvényes eszközei, igenis éljen vele.

2017. júl. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

"Ez nem szemétség, egy cégnek is vannak törvényes eszközei, igenis éljen vele."


Igen éljen, én a fizetés visszatartásra írtam, hogy legyen szemét, ez nem hinném, hogy szabályos.

2017. júl. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!