Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan utasítsak vissza egy...

Hogyan utasítsak vissza egy állást pénzügyi megfontolások miatt?

Figyelt kérdés
Adott egy állás a közszférában, ami elég jó karrierlehetőség meg légkör, viszont Budapesten nem keresnék vele csak nettó 170 ezret + kafetéria. Ez a pénz nem lenne elég normális albérletre + lakáskaszára, ráadásul a fizetés a magyar nettó átlagbér alatt van (ami most állítólag 201 ezer ft). Nemrég szereztem meg a doktori címem és egy külföldi egyetemtől kaptam lehetőséget, bár csak fél évre, de így 6 hónap alatt meg tudnék takarítani kb 4 ezer eurót. Az utóbbit akarom elfogadni a pénz miatt, de nem akarom megsérteni az első munkaadót sem, mert nagyon kedvesek csak hát a pénz. Pls csak normális tanácsokat.
2017. júl. 1. 14:24
1 2
 1/12 anonim válasza:
75%
Munkanélkülin vagyok, már 3 ajánlatot utasítottam vissza a nevetségesen kevés fizetés miatt. Kerek perec megmondtam, hogy ez nagy visszalépés lenne a korábbi munkahelyemen kapotthoz képest. Köszöntem a lehetősèget, de sajnos nem tudtam elfogadni. Mindenki azt mondta, megértik a döntésemet. A külföldi utat szerintem nyugodtan felhozhatod indoklásként, amit nem akarsz elszalasztani, így még nagyon magyarázkodni sem kell.
2017. júl. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Okés, köszi. Egyébként csak ugy minden nélkül jelentkeztem, és végül felvettek, de többször beszéltünk telefonon illetve személyesen is és szimpatikus volt mindenki meg kedves. Ebből kicsit azt is látom, hogy a macerás jelentkezés miatt nem sokan akarnak odamenni. Ráadásul nekem a témában van 3 év tapasztalatom, ebből 2 külföldön és pályakezdőként kellene dolgoznom. Szerintem multinál többet is kereshetek majd, amikor hazajövök, nem?
2017. júl. 1. 14:41
 3/12 anonim ***** válasza:
83%

Kedves XY, köszönöm a lehetőséget, de lehetőséget kaptam egy külföldi egyetemen elhelyezkedni, így szeretnék azzal a lehetőséggel élni.


Tisztelettel

Dr prof emirátus XY phd

2017. júl. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Hehe :) Értem én, de szeretném nekik elmagyarázni, hogy ez főleg a pénz miatt van, és bár tudom, hogy nem adhatnak több fizut, de ha esetleg később emelkedne a 2008 óta nem emelkedett fizetés, akkor jó lenne velük dolgozni mert kedvesek + challenging a munka.
2017. júl. 1. 14:47
 5/12 anonim ***** válasza:
89%
Akkor meg mondd meg nekik, hogy sajnos alacsony a fizetés, ennyiből nem tudnád eltartani magad Budapesten, és ezért úgy érzed, hogy inkább a külföldi egyetemi ajánlatot kell elfogadnod. Nem kell ezzel ennyit problémázni.
2017. júl. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

"Értem én, de szeretném nekik elmagyarázni, hogy ez főleg a pénz miatt van, és bár tudom, hogy nem adhatnak több fizut, de ha esetleg később emelkedne a 2008 óta nem emelkedett fizetés, akkor jó lenne velük dolgozni mert kedvesek + challenging a munka."


Minek? Meg akarod váltani a világot? Nem fog menni

Attól, hogy te lemagyarázod az ott ülő HR-esnek, vagy valami kifőnöknek, még nem fognak rohanni a parlamentbe, és átírni a bértáblát, meg megemelni a költségvetési szervek bérkeretét annyira, hogy versenyképes béreket tudjanak adni.


Innentől teljesen felesleges bármit is az orruk alá dörgölni, légy udvarias, köszönd meg, jelezd, hogy kihagyhatatlan lehetsőséget kaptál, és hagyd az egódat meg a jézus komplexusodat máskorra

2017. júl. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
89%
Igazából semmilyen magyarázattal nem tartozol, nem kell jófejkedni. Istenigazából senkit nem érdekel. Fölösleges túlkomplikálni ennyire.
2017. júl. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Jó, igazatok van, köszönöm a kommenteket. Tényleg nem kell túlkomplikálni, csak amiatt éreztem magam rosszul, hogy egy csomó időt és energiát fektettek a felvételembe. Így jártak. Köszi mindent!
2017. júl. 1. 16:04
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

"Jó, igazatok van, köszönöm a kommenteket. Tényleg nem kell túlkomplikálni, csak amiatt éreztem magam rosszul, hogy egy csomó időt és energiát fektettek a felvételembe. Így jártak. Köszi mindent!"


Hidd el, ezzel mindkét fél számol...


Amikor 4 körös állásinterjú utolsó köre után nem kaptam ajánlatot, akkor szerintem nem sokat emésztették magukat, hogy alaphangon, utazással mindennel együtt több mint 8 órát áldoztam rájuk, meg kellett oldanom a munkahelyemen, hogy el tudjak 4x menni, etc...


Fordítva sem hiszem, hogy sokkal komolyabban kellene ezen lelkizni.


Egyébként nekem ilyen helyzetben kérdezték meg piaci magáncégnél, hogy az anyagiak e az oka, és ha igen, akkor tudunk e beszélni róla. Költségvetési szervnél erre nem nagyon számíthatsz.


(btw, sokan gondolták már, hogy milyen jó kihívások vannak egy állami állásban, és egyikük sem tévedett... lehetett a bürokrációval, a pénztelenséggel, a politikai kinevezettekkel harcolni a tudományos kihívások helyett :))

2017. júl. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
60%

Ne problémázz rajta, nem fogadod el, indokolnod sem kell.

A cégeknek sincs lelkifurijuk, hogy 500 jelentkezőből 499-et el kell utasítaniuk. Ők sem indokolnak.

2017. júl. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!