Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan utasítsak vissza...

Hogyan utasítsak vissza illedelmesen egy állásajánlatot, ha állásinterjú után megkérdezik, hogy továbbra is érdeklődök-e a betölteni kívánt pozíció iránt?

Figyelt kérdés

(ha pl. a felajánlott munkakörre, miután ismertetik mi, és milyen feladatokkal jár, úgy találom, hogy alkalmatlan vagyok (a gyengébb tudásom miatt az adott tevékenységi körben), illetve másmilyen feladatokat foglal magába, mint amit képzeltem. (pl. pü-i munkatársakat keresnek, de ügynöknek szánnának, vagy ilyesmi.)

Szóval ilyenkor mit lehet mondani az interjúztatónak?


2010. aug. 9. 00:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Már nem aktuális...
2010. aug. 9. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Köszönöm szépen, de több interjúra is hivatalos vagyok. Ha úgy megfelel legkésőbb péntekig (mondjuk délig) visszajelzek, hogy érdekel-e még az ajánlat.


Vagy valami ilyesmi :) Ez egyrészt azt a látszatot kelti, hogy "milyen jó szakemberek vagyunk, mert minket mindenhová behívtak", másrészt pedig azt, hogy "őszinték vagyunk, mert eláruljuk, hogy egyszerre több vasat tartunk a tűzben" :)

2010. aug. 9. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha pénzügyi munkatársat keresnek, de ügynöknek szánnak, akkor egyáltalán nem kell udvariasan visszautasítani őket. El lehet küldeni őket nyugodtan a jó édes anyjukba, amiért kamuznak, meg rabolják az idődet.


Bár akinek van már egy minimális tapasztalata, az tudja, hogy az összes ilyen "kockázatelemző munkatárs", meg "pénzügyi tanácsadó" egy szimpla ügynök, de még így is lehet, hogy be tudnak palizni valami jól hangzó baromsággal, aminek a valósághoz köze nincs.

2010. aug. 9. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Megmondhtaod h.te alkalmatlannak tartod magad a munkára..Ez nem sértő..Ez az igazság...
2010. aug. 9. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én azt mondanám, hogy nagyon sajnálom, de félreértelmeztem a hirdetésüket és most derült ki, hogy ez egy más munkakör. Csak őszintén!
2010. aug. 9. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én azt mondtam, köszönöm a lehetőséget, de én fix béres munkahelyet keresek, nem szeretnék vállalkozó lenni.
2010. aug. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!