Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan utasítsak vissza egy...

Hogyan utasítsak vissza egy állást, amire kiközvetítenek?

Figyelt kérdés

Az előző munkahelyemet (orvos mellett voltam asszisztens) azért kellett otthagynom, mert egyre többet kellett számítógéppel dolgoznom, de mivel nem volt gyors-és gépírói végzettségem nem tudtam olyan gyorsan gépelni, ahogy az a munkáltatómnak megfelelt volna. Erre a munkaügyi központ küld egy levelet hogy lenne gépírói állás. Felhívtam a munkaadót, persze mondta hogy akkor ez így nem lesz jó. De e-mailt mindenképpen kell nekik küldenem, mert a munkaügyi központ ellenőrzi hogy jelentkeztem-e.

Ezt írtam az e-mailembe:

A Foglalkoztatási Osztály hívta fel a figyelmemet az Önöknél lévő Jegyzőkönyvvezető gépíró állásra. Az előbbi telefonbeszélgetésünkre hivatkozva mellékelten megküldöm az önéletrajzomat és az érettségi bizonyítványomat. Az elmúlt 10 évben orvos mellett dolgoztam asszisztensként (sebkötözés, vérvétel, receptírás, beutalók írása tartozott a feladataim közé), gyors- és gépírói végzettségem nincs, általános szintű számítógépes ismeretekkel rendelkezem.

Ez szerintetek így megfelelő lesz a munkaügyi központnak, és egyértelmű a munkáltató számára is hogy nem én vagyok a megfelelő?


2016. aug. 24. 17:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

"általános szintű számítógépes ismeretekkel rendelkezem, így nem érzem magam alkalmasnak erre a munkára.


Köszönettel,

Gipsz Jakab"


Így már egyértelmű.

2016. aug. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
"csak általános szintű (...)"***
2016. aug. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem is kellett így jelentkeznem már állásra, csak engem a megadott cég válaszra sem méltatott, holott szépen leírtam, hogy miért is jelentkeztem és határidőre vissza kell vinnem a kitöltött közvetítő lapot, így ráírtam mikor küldtem e-mail-t meg hogy nem válaszoltak, és visszavittem a munkaügyibe. Nem tudom, hogy gondolták a munkaügyiben, kiküldik a közvetítő lapot egy e-mail címmel, amin jelentkezni kell, és pár nap múlva meg vigyem vissza kitöltve.
2016. aug. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Én csak attól félek nehogy még azt a kevés járadékot is megvonják. Keresek én is állást, de nem olyat amihez nincs meg a végzettségem. De ezt a munkaügyi központban is elmondtam hogy milyen jellegű munkát keresek. Az meg nagyon bosszantó hogy ajánlott leveleket küldözgetnek teljesen feleslegesen.
2016. aug. 24. 22:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!