Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Akik köztisztviselőkként...

Akik köztisztviselőkként dolgoznak, mikor tudták meg, hogy mennyi lesz a kezdő fizetésük?

Figyelt kérdés
Nem tudtak konkrét összeget mondani az interjún, mert az nem alku tárgya, hanem kikalkulálják. Hogyan tudhatom meg, mielőtt végleges választ adok? Nem lesz ciki, ha esetleg keveslem a fizetést, és amiatt visszakozok??

2017. júl. 1. 14:48
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Azt ki lehet számolni. Van egy illetményalap, ami 38650 forint. Ezt kell megszorozni fizetési kategóriával, ami 3 egész valamennyi. Erre jön még rá a nyelvi pótlék - amennyiben kell a nyelvet használni-, ami C1-ért 38650 forint. Nem minisztériumi kezdő fizu 2008 óta nem változott, kb 140-150 ezer, ami jó szar.
2017. júl. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
57%
Az odáig rendben van, hogy nem alku tárgya, de attól még meg kellett volna mondaniuk, hiszen ők tudják a szabályokat, nem te.
2017. júl. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
46%

Simán ki tudod számolni:

1. hol fogsz dolgozni (kormányhivatal, minisztérium, önkormányzat-nem mindegy pótlék szempontjából)

2. diplomád és nyelvvizsgád van-e, milyen

3. eddig ledolgozott éveid száma.

2017. júl. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia, nekem 136 000-re jött ki, ezt kiegészítik a szakmai minimálbérre 161 000Ft.


Nyelvvizsgát igénylő munkahelynél + nyelvvizsga pótlék, de ezzel is cselesek, mert nem a 161 000-re teszik rá, hanem az alapra és úgy egészítik ki 161 000-re + munkáltatói döntés alapján járó összeggel is trükköznek, mert régen 40 000-et kaptam rá, mára meg 16 500-at, szintén ráírják a 161 000 számlájára...


Így hiába kaptam 5 év alatt már 7 alkalommal emelést, a nettómon ez 1000Ft emelést sem jelent!


Nálad is ez lesz, kiszámolják, hogy hol lehet megnyirbálni törvényesen, melyik a legkisebb kategória ami még ráhúzható a feladatkörödre, így az alapod csökken a munkáltatói döntés összege meg nő, de a végeredmény váltózatlan, ez pedig időigényes feladat :)

2017. júl. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ezek után nagyon kíváncsi vagyok, mi lesz. 161-ért biztosan nem vállalon el.
2017. júl. 2. 11:33
 6/7 anonim ***** válasza:
52%
Közszféra lenne az utolsó ahol dolgozni akarnék. Jól is teszed ha nem vállalod el. Ennyi pénzért inkább rabszolgát mondanék amúgy a közszolga helyett :D
2017. júl. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Egyébként ami a simán kiszámítást illeti - nem olyan sima ügy az. Ha valaki segítene plz. Kormányhivatalnál dolgoznék. Gyessel együtt 20 év multi és versenyszféra munkaviszonyom van. Középiskolai végzettségem szerint foglalkoztatnának. Diplomát később szereztem, de vajon diplomásként számitják az illetményt vagy sem? Nyelvvizsgám közép angol C tip. Szóval ezekkel mit várhatok?
2017. júl. 2. 16:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!