Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » PHP fejlesztő kezdő fizetés....

PHP fejlesztő kezdő fizetés. Ez reális?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Pár éve komolyabban fejlesztek cégeknek, vállalkozóknak weboldalakat. Eddig vidéken dolgoztam homeoffice formában vidéki cégeknek.

Most viszont arra került a sor, hogy felköltözök Budapestre. Egy céggel skype interjú után, ami kb 1 óra volt, abban maradtunk, hogy kezdő vagyok még de nagyon jó indulok a többiekhez képest és 150 ezer nettót mondtak. Ez Budapesthez képest mennyire reális?


Milyen fizetésekre lehet számolni az idő múlásával?

Persze, nézegettem én is, de jobb szeretnék első kézből információkat kapni.


Válaszaitokat előre is köszönöm!



2017. jún. 27. 06:05
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
71%

Egy jó PHP-s szerintem olyan nettó 300-400 körül kereshet. A kezdőket nem tudom. Sok PHP-st keresnek, nézzél még körül.


A 150-ből ki fogsz jönni Pesten?

2017. jún. 27. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, hogy kb annyit keresnek. Addig oké, hogy kezdőnek számítok a felmérésük alapján(amiben kódolás nem volt), de 150 ezernél szerintem azért többet is kereshetek. Annyim megvolt szabadúszóként is.

Nyáron kijövök(szállás miatt), utána meg kérdés. 200 ezeret ki tudok hozni egy hónapban.

2017. jún. 27. 06:51
 3/33 anonim ***** válasza:
100%
Fejlesztokent ez elegge az alja a fizetesi savnak. 150 nettobol, Budapesten, egyedul biztosan nem jossz ki (ugy ertem, elheto korulmenyek es normalis etkezes mellett). Kezdokent, vegzettseg nelkul ennyi 'realis', de ne ragadj meg egy cegnel, mert maguktol kb. soha nem fognak emelni a fizetesen. Tanulj, tanulj, tanulj, amennyit csak lehet, aztan valts.
2017. jún. 27. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:

Mennyi lenne a normális kezdő fizetés?

Fél évem van még egyetem alapképzéséből, ha ez számít valamit.

2017. jún. 27. 07:44
 5/33 anonim ***** válasza:
77%
nettó 250 alatt semmilyen fejlesztői munkát nem vállalnék már le Budapesten.
2017. jún. 27. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
59%
Referencia munkákkal a háttérben, folyamatban levő IT tanulmányokkal, nettó 200 alatt azonnal kinyomtam volna az egyszet a francba, 250 alatt pedig érdeklődve hallgatom, hogy megadnák a fennmaradó nettó 50-100 cafeteriat, hogy azzal normális bérszintre kerüljön az ajánlat. Röhejesen alacsony, pláne, hogy PHP ról van szó tehát nem mezei front-end, hanem back vagy fullstack fejlesztési tapasztalat jön le az írásodbol..
2017. jún. 27. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
84%

Belekalkulálták, hogy vidékről jössz és kevesebbel is megelégedsz.

Neten statisztikákból érdemes kiindulni, kezdő, átlag és senior kategóriára szokták bontani az átlag fizetéseket a kimutatásokban.


Ha ők mondják meg, hogy mennyit tudnak fizetni, és az kevesebb, mint amit összeszedtél információkat, akkor nem érdemes tárgyalni. Ha te mondasz összeget (általában ez a szokás) és nem húzzák a szájukat, akkor a bérigénnyel nincs nagyobb probléma.


150-ből, egyedül, lakhatás nélkül nehéz megélni Budapesten. Php-ben nem vagyok otthon, de azt tudom, hogy support munkakörben is meg lehet keresni ennyit.

2017. jún. 27. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

Jelenleg Laravel-ben dolgozok.

Nagyjából felvázolom, hogy dolgozok.

Szóval van a főnök. Ő szerzi a projekteket. Intézi a design-t. Én a back-endet megírom, amihez időközben megjön a végleges front-end és összekapcsolom a kettőt.


Leginkább back-end fejlesztőnek tartom magam. Front-end-be max belenyúlok ha olyan van.


(Főnök is fejleszt, de mindig külön oldalon dolgozunk.)


Akkor ez inkább 200-250 nettótól normális?

2017. jún. 27. 08:08
 9/33 anonim ***** válasza:
66%

Totál változó. Van olyan "fejlesztő" is, aki egy normális helyen többet árt, mint használ, vagy az elején még nagyon mínuszos a cégnek a story, mert csak betaul.


Persze akik csak hulladékot gyártanak, ott más a téma.


Ismerek php-st, aki kicsivel kap nálad többet, meg olyat is, akinek 7 számjegyű a fizetése frankón bejelentve. Mindkettejük kb a tudásukhoz-munkájukhoz képest keres.

2017. jún. 27. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
Jó, aki 1M fölött keres, ott nem csak PHP van
2017. jún. 27. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!