Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy lehet munkaerőhiány,...

Hogy lehet munkaerőhiány, közben sok közmunkás van?

Figyelt kérdés

Média hírek alapján:

Azoknál van munkaerőhiány, ahol elég alacsony iskola végzettség vagy elég van egy szakmád. Közben szegény régiókban lakók, arról panaszkodnak hogy nincsen munka pedig dolgoznának. Ezek alapján tényleg munkaerőhiány van, akkor rég közmunkások elvállalták volna azokat munkát. Tehát felére csökkenne közmunkások száma. Akkor most tényleg munkaerőhiány van?



2017. júl. 2. 16:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Vannak az országnak olyan részei ahol tényleg nagy a munkanélküliséf mert a térségben nincs elég munka. Viszont az ország bizonyos részein pl a dunántúlon meg munkaerőhiány van, hiába van sok munkalehetőség nem tudják betölteni. Ezt lehetne részben megoldani azzal hogy azokról a területekről ahol nagy a munkanélküliség át kéne vinni az embereket oda ahol szükség lenne minél több fizikai munkásra, csak hát sokan nem tudnak/nem akarnak ezért az ország másik felébe menni és elszakadni a családjuktól. Másfelől nem csak a gépek mellé kell ember (aminek időnként vmiért érettségi is a feltétele amivel már sok közmunkás kiesik), de szakképzett munkaerő hiány is van, ide értve az OKJ-s/szakiskolás szakmákat és az egyetemi végzettséget igénylőket is (természettudományos és szakmai tanárok, informatikusok stb). Szóval lehet egyszerre munkaerőhiány és munkanélküliség/közmunka.
2017. júl. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
85%

Úgy, hogy a közmunkások egy része különböző okokból nem alkalmas semmilyen munkára. Még a betanított munkásokkal szemben is komoly elvárások vannak, aki meg gyakorlatilag funkcionális analfabéta, és kommunikációs problémái vannak, annak nehéz bármilyen munkát adni (és a hiány most sem csak a betanítottakból van, hanem a szakképzettekből, szakmunkásokból, diplomásokból).


Másrészt ahogy #1-es írja a munkaerő kereslet és kínálat földrajzilag is eltér egymástól az ózdi meg nem fog tudni/akarni győrbe költözni.

2017. júl. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az emberek többsége nem vállal el akármilyen munkát.

Én is benne voltam, de találtam magamnak munkát lehet nem agysebész vagyok de, legalább nem közmunka. Pénz is több.

2017. júl. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!