Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ennyi fizetésből mennyi...

Ennyi fizetésből mennyi hiteltörlesztő szabad bevállalni?

Figyelt kérdés
Mivel a teljes hitelösszeg nyilván függ az önerőtől, ezért tudom eléggé hülyén kérdezem így: havi nettó 500ból mennyi törlesztőt lehet bevállalni, belekalkulálva azt, hogy esetleg a törlesztőd megnőhet, elveszítheted a munkádat, meg eleve hogy azért ne tök 0-ra gyere ki hó végére?
2017. júl. 4. 21:00
 1/6 Carragher_x ***** válasza:
74%

Ez attól függ mennyi egyéb fixköltséged van, illetve mennyi tartalékod. Pár ökölszabály:

Ha nincs legalább 6 havi tartalékod, ne vegyél fel hitelt!

Ha nem tudnád könnyűszerrel kifizetni a törlesztőrészlet másfélszeresét is, akkor ne vegyél fel hitelt!

10 évnél hosszabb időszakra ne vegyél fel hitelt!


Ha ezeket betartod, nagy bajod már nehezen lesz.

2017. júl. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ja igen a kérdésből kihagytam a Kiszámoló blogot legalább többször már ne másoljátok le.
2017. júl. 4. 21:48
 3/6 Carragher_x ***** válasza:
Attól, hogy vmi megjelenik egy blogon, még nem von le semmit az értékéből. A fentiek alapvetések, ennyi infóból más tanácsot nem lehet adni, mivel senki sem ismeri az anyagi helyzetedet.
2017. júl. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Pont hogy amiatt írtam, hogy mivel már ott megjelent, számítottam rá itt is visszaköszönöm, de azt már olvastam.


Akkor hogy körvonalazzam, más hitel nincsen mellé, és nem fizetnék albérletet, hanem a hitelezendő lakásban laknék.

2017. júl. 4. 23:53
 5/6 Carragher_x ***** válasza:

De ezzel nem körvonalaztad, mivel még mindig nem írtad, hogy ez az 500 hogyan oszlik meg jelenleg és végső soron mennyi kiadást engedhetsz meg magadnak lakhatásra.:)

Na mindegy, ha csak az eddigi bérleti díjat vesszük keretnek, akkor annál mindenképp kevesebbet engedhetsz meg magadnak törlesztőrészletre. Például eddig béreltél egy ingatlant 120 EFt-ért és azt állítjuk, hogy ennyit szánnál a saját lakásod költségeire is. Akkor ebből a 120-ból le kell venni a lakásra a jövőben fordítandó karbantartási költségeket (mondjuk éves szinten átlagosan a lakás értékének 1%-a), mivel azt eddig a bérbe adó fizette. Egy 15 milliós ingatlannál ez 12.500 Ft havonta. Ugyanígy le kell vonni például a lakásbiztosítás költségét. (Értelemszerűen, ha a karbantartáshoz köthető dolgokból vmit fedez, akkor utóbbi költségkör annak összegével csökkenthető)

Fontos végiggondolni az egyéb költségváltozásokat is, például többe/kevesebbe kerül-e az új lakhelytől a közlekedés, változnak-e a rezsiköltségek, sújt-e vmilyen különadó (pl garázsadó)...stb Ezek szintén csökkenthetik (növelhetik is, de az elég ritka:)) a hitelre fordítható havi keretet.

(A rejtett, mindennapi cashflowt nem érintő költségeket, mint például az önerő elmaradt hozamát, a lakás öregedésből fakadó értékvesztését, az áringadozás kockázatát vagy a mobilitás hiánya miatt a jövőben elmaradó bevételeket most figyelmen kívül hagynám, mert a hitelbírás tekintetében nem számítanak.)

2017. júl. 5. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Annyit amennyiért ki tudnád adni a lakást. Ha 15 éves fix kamatra veszed.
2017. júl. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!