Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szeretnek munkahelyet váltani,...

Szeretnek munkahelyet váltani, de határozott idejű szerződéssel vagyok, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Június elején elkezdtem dolgozni egy cégnél, hasonló munkát végeztem már korábban, gyakorlatilag betanítaniuk sem nagyon kellett.

Aztán tegnap délelőtt csörög a telefon, felajánlanak egy pozíciót annál a cégnél, amit a legjobban szerettem volna (még májusban jártam náluk interjúkon).


A baj csak az, hogy egy éves határozott idejű szerződéssel vagyok, és a főnököm legkorábban csak fél év után engedne el közös megegyezéssel.

Ha egyoldalúan mondok fel, a munka törvénykönyve szerint a cég rajtam követelhet pénzt (ha jól tudom 3 havi bruttó fizetésemet), ők pedig ma délelőtt világossá tették, hagy közös megegyezéssel nem engednek el.

A másik helyen azt mondták, hogy augusztus végéig tudnak rám várni maximum, addig egy egy új kollégát pont be tudnánk tanítani a jelenlegi helyen a segítségemmel, de erről hallani sem akarnak.


Mit tudok tenni ilyen szar helyzetben?


2017. júl. 5. 17:37
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hát... semmit. Ez az egyik hátránya a határozott idejű szerződésnek. Aláírtad, elfogadtad, tartanod kell hozzá magad vagy viseld a következményeket.

Esetleg elolvashatod még részletesen, hogy mit írtál alá, hátha találsz kibúvót, de kétlem.

2017. júl. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Eleg vegyesek errol adolgok, amiket lehet olvasni.

Hasonlo cipoben voltam, kozigazgatasi allasban. Utolso elotti nap a probaidobol, kileptem.


Tanacs:ugyved

2017. júl. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
A munkaszerződésedben nincs feltüntetve az első 3 hónap(v 90nap), mint próbaidő? Nekem is volt anno 1 éves határozott szerződésem és a próbaidőben ugyanplyan felmondási idő nélküli időszak volt érvényes, mint határozatlan szerződésnél.
2017. júl. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!