Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti ebben az esetben felmondaná...

Ti ebben az esetben felmondanátok és keresnétek más munkát?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy gyárban három műszakban dolgozol már másfél éve, ahol gépeket kell kezelned és a kezdeti kb. 110-120-as fizetést feltornáztad 180-190-re, és az összes gépre betanultál, emiatt pedig értékelték is a munkádat, mert bárhova be tudtak állítani.

Egyik nap pedig közlik veled, hogy máshova kell menned a gyáron belül, ahol két műszakban kell dolgoznod és 120-nál többet nem kapsz.


Ebben az esetben otthagynátok a gyárat?



2017. júl. 8. 15:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Addig nem, amíg nem találtam másik állást.

Utána viszont azonnal!

2017. júl. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Úgy ahogy az első írta. Nem vagyok szakértő, de ilyenkor ha változik a fizetésed meg lényegében a munkaköröd, akkor új szerződést kötnek veled. Ilyenkor újraindul a 3 hónapos próbaidő, ugye? Na, akkor meg bármikor pattanhatsz, ha van jobb lehetőség. Bár én azért még megvárnék a fenti elméletemmel egy hozzáértőt.
2017. júl. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Otthagynám mindenképp.
2017. júl. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Igazából nem rólam van szó, hanem a páromról, aki most nagyon el van keseredve, én pedig arra biztatom ,hogy keressen másik állást, de nem biztos benne, de most már itt is és máshol is meg van erősítve a dolog.

A gyár hamarosan elveszít egy gyöngyszemet, ugyanis elvileg ő az egyetlen ember, aki az összes gépre be van tanulva.

2017. júl. 8. 16:14
 5/15 A kérdező kommentje:
Hétfőn bemegy, megkérdezi, hogy ez az áthelyezés végleges lenne-e. Ha igen a válasz, akkor a következő kérdés az lesz, hogy hogyan lehet leszámolni minél hamarabb.
2017. júl. 8. 16:23
 6/15 Estádio de Felchút ***** válasza:
100%

"megvárnék a fenti elméletemmel egy hozzáértőt"


Szerencséd van, b.aszki, pont erre jártam. na figyeljél ide. Mondd meg az emberednek, hogy ne sz*rjon be, nem eszik forrón azt a kását. Van szerződése, abban meg elvileg (hacsak nem cigánykodtatok, de feltételezem, nem volt gané munka) benne volt a lóvé. Na, a lóvét a szerződés szerint kell kapni. Sok hülyegyerek ott b.assza el, hogy egyszerűen hülye. Leszámolni? Hagyjuk már a púdert. Minek? Ha nem tetszik a főnöknek a rendszer, mondjon fel ő (vállalva az esetleges jogkövetkezményeket). Nehogy felmondjon a kandúrod, érvényes szerződése van, nem rossz pénzzel. Semmit nem szabad aláírni, ami nem tetszik.

2017. júl. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Elvileg ha átküldik, módosítják a szerződését...
2017. júl. 8. 17:08
 8/15 A kérdező kommentje:
Ha meg azt nem írja alá, mehet kifelé, de akkor már mindegy is.
2017. júl. 8. 17:10
 9/15 Estádio de Felchút ***** válasza:
100%

"Ha meg azt nem írja alá, mehet kifelé"


Van egy ÉRVÉNYES munkaszerződése, nem kell neki semmit sem aláírnia. Ha a cégnek nem tetszik a rendszer, akkor kapják be még egyszer, és mondjanak ők fel az embernek a Munka Törvénykönyve szerint.

Új melóhelyet persze érdemes nézni, de ne mondjon fel ő. Mondjanak fel ők neki, ha elég nagy hozzá a farkuk.

2017. júl. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Na, akkor minden happy. Amúgy én is mindig azon lepődök meg, hogy az emberek mindent aláírnak amit az orruk alá dugnak. Nem írja alá az új szerződést, nem távozik közös megegyezéssel és ennyi. Közben viszont azért sürgősen új helyet keres.
2017. júl. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!