Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az MH Altiszti Akadémiára be...

Az MH Altiszti Akadémiára be lehet kerülni "sima érettségivel"?

Figyelt kérdés

Úgy értem ,hogy nem katonai suliból jelentkeznék oda hanem egy teljesen más helyről.Viszont az alkalmasságin szerintem átmennék mert évek óta sportolok,és a jegyeim se rosszak.

Érettségizni jövőre fogok utána szeretnék oda jelentkezni,de nem kizáró ok ,hogy nem katona suliból jövök ?



2017. júl. 9. 14:31
 1/1 anonim válasza:

Feltételek:

18+ életév.

Magyar állampolgárság

Érettségi

Büntetlen előélet

Fizikai és pszichológiai megfelelés


Ha katona suliból jössz leszarják, az nem ad semilyen pluszt, az csak ismerteti veled katonai szakmát, és érettségizhetsz katonai alapismeretekből. Ami szintén szart se ér.

Viszont ha a honvéd kadét szakra jelentkezel nyolcadik után és megfelesz, akkor ott kapsz szakmát amit a "katonasuli" néven futó szar sulikon belül nem. Jelenleg honvéd kadét ágazat 2 suliban van, pesten a Than Károlyban, és Szekszárdon. Én a Pestibe járok onnan tudom. Ha innen kikerülsz, őrmesterként kezdesz.

2018. jan. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!