Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állásajánlat elfogadása után...

Állásajánlat elfogadása után visszamondás? (munkaszerződés aláírása és munkakezdés előtt)

Figyelt kérdés

Amennyiben kapok írásban egy állásajánlatot, és elfogadom, de utána kapok egy jobbat, vissza tudom-e mondani az elsőt?

Tudom, próbaidő alatt indoklás nélkül felmondhatok, de nem szeretnék csak azért elkezdeni dolgozni valahol, hogy felmondhassak egy jobb lehetőség miatt.

Illetve probléma az is, hogy péntek reggel (ma) voltam interjún, délután küldték az ajánlatot, hétfőn kell választ adnom. Elég rövidnek találom a határidőt, gyakorlatilag 1 munkanap.



2017. júl. 14. 17:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Erre van apróbaidő, ennyi igazából. Kissé szar húzás, de most vagy dolgozni akarsz vagy ajánlatokra várni.
2017. júl. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

"de nem szeretnék csak azért elkezdeni dolgozni valahol, hogy felmondhassak egy jobb lehetőség miatt. "


Ha meg nem fogadod el és a második meló se jön össze, akkor két szék közül a földre esel.

Vissza tudod mondani az elsőt a próbaidő alatt, nehogy azt hidd, hogy olyan rendkívüli. Én is hagytam ott a próbaidő alatt munkahelyet, mert lett sokkal jobb. Ez van, ilyen az élet.

2017. júl. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Épp ez az, hogy inkább el sem kezdenék valahol dolgozni, ha addig jön jobb ajánlat, mint hogy később, próbaidőt elkezdve lépjek le.

Azért merült fel ez a kérdés, mert aug. 1-től kellene kezdeni, és addig még tudnék válogatni.

És ez a válogatás is azért van, mert hosszú távon tervezek, nem szeretnék szaladozni egyik állásból a másikba, és azt szeretném választani, ami minden szempontból megfelelő (nyilván az adott helyzetben).

2017. júl. 14. 18:14
 4/6 anonim ***** válasza:
74%

"És ez a válogatás is azért van, mert hosszú távon tervezek, "

Hát tudod, azt én értem, hogy te hosszú távra tervezel, de a próbaidő alatti, akár egyik napról a másikra való felmondás a másik félnél is áll: tehát Te hiába tervezel hosszú távra, ha a másik fél meg nem tervez Veled hosszútávon.

Engem egyszer felvettek "hosszútávra" egy helyre - aztán 1 hónap múlva repültem :-( Nem azért, mert rosszul dolgoztam, hanem azért, mert kellett a hely másnak. mondjuk nem bántam, mert az alatt az 1 hónap alatt is igen szépen kerestem és beletanultam egy olyan dologba, amit eddig nem csináltam :-)

Nem tudom, milyen végzettséged van, illetve hol laksz, mennyire válogathatsz, milyen fizetést ajánlottak (pl. ha minimálbért, akkor olyant bármikor találhatsz) de, ha amúgy tetszene az a munka, amire jelentkeztél, akkor csapj bele, csináld, aztán majd kiderül. Az is lehet, hogy nem olyan, amilyennek lefestették, rosszabb, nem azt kapod, amit ígértek, stb, s akkor lelkiismeret furdalás nélkül felállhatsz :-)

2017. júl. 15. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Tisztában vagyok vele, hogy ez egy oda-vissza játék, ők is felmondhatnak próbaidő alatt bármikor, ez sajnos benne van a pakliban...

A kérdésem főleg arra vonatkozott, hogy amennyiben elfogadok egy ajánlatot, milyen következményekkel jár, ha a munkakezdés előtt visszamondom?

2017. júl. 15. 12:44
 6/6 anonim ***** válasza:
Istenem de nehéz a felfogásod. SEMMIVEL. Nem kell ennyire beszarva lenni a munkaadóktól.
2017. júl. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!