Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Most akkor hogy van ez? - 3...

Most akkor hogy van ez? - 3 hónapos határozott idejű lejárt szerződés,3 hónapja lejárt, dolgozni viszont dolgoztam, be voltam jelentve, fizetve voltam, túlórát is (úgy ahogy) kaptam

Figyelt kérdés

Az előző munkahelyemen az utolsó szerződésem vastagbetűvel kiemelve határozott idejű szerződés, idézve:


"1.) A munkáltató és a munkavállaló megállapodnak abban, hogy a munkáltató a munkavállalót

2017-01-01

napjától kezdődően, HATÁROZOTT 2017-03-31 IDEIG tartó jogviszony keretében foglalkoztatja, a jelen munkaszerződésben foglaltak szerint."


Az első furcsaság továbbá, hogy az első 3 hónapot, de így ugye az egész időtartamot próbaidőnek tekinti a szerződés, idézem:


"6.) A munka tv. 81. § által adott felhatalmazással élve, a munkáltató és a munkavállaló megállapodnak abban, hogy a munkajogviszony kezdetétől számított 3 hónap próbaidőnek minősül, mely időtartam alatt a felek bármelyike, azonnali hatállyal, írásbeli jognyilatkozattal, a megszűnés okának érdemi indokolása nélkül, egyoldalúan jogosult a munkaviszonyt megszűntetni."


Ilyen van egyáltalán? Mármint szabályszerű volt, hogy a határozott idő teljes egésze próbaidő volt?


VISZONT a fő problémám nem is az, hogy szabályszerű volt-e, bár kíváncsi vagyok rá, de nem ez a fontos számomra.


A probléma az, hogy utána is rendesen bejártam, maximális erőbedobással végeztem is a munkámat, rendszeresen túlórákba is átmentem - gyakorlatilag hardveres fejlesztést kellett csináljak, annak a sikeres kimenetele pedig nem becsülhető meg mindig időben előre, nem rutinfeladat.

A bankkártyámra a fizetésemet rendesen megkaptam, az előző havit is, így úgy gondoltam, be kellett jelentve legyek. Utolsó papíron megkapott bérjegyzékem 2017. márciusi.


Tehát az ELVILEG határozott idő letelte után is bejártam a munkahelyre, főnökömmel beszéltem, együtt dolgoztam, stb.-stb., és kifizetésemből eredően van rá esély, hogy be voltam jelentve.


A héten (a hét vége felé) a semmiből hirtelen kaptam egy álláslehetőséget, jobbat, hosszú távon sokkal előnyösebbet. Viszont ott már azt akarják, hogy hétfőn kezdjek, ráadásul hétfői nappal be is akarnak jelenteni.


Az új munkahelyen levő főnökömnek azért vörösödik a feje, mert még nem kaptam meg a kijelentő papírokat, és így őt meg fogják büntetni, ha egyszerre két helyen leszek bejelentve.

A volt főnökömnek pedig azért fő a feje, merthogy ha nem is ragaszkodik felmondási időhöz (magyarán megadja azt a kegyet, hogy nem szivat halálra), még nem adta ki a szabadságaimat, nem tudja a hirtelen kilépésemet leadminisztrálni, magyarán nem tud lejelenteni, nem tud kilépési papírokat adni. Szerinte a szerződésem már átment határozatlan idejűbe, így attól függetlenül, hogy Ő nem kötelez a gyakorlatban munkavégzésre már, szabálysértést is elkövetek azzal, ha holnaptól (hétfőtől) az új munkahelyre megyek.


De akkor most hogy a francba van ez?

Valóban fel nem bontott jogviszonyom él még a mostani céggel - magyarán a határozott idejű szerződésem jóformán határozatlan idejűbe váltott - amiatt, mert bejártam és kártyára átutalt fizetést kaptam?


Egyes oldalakon meg azt olvasom, hogy 2012 óta a határozott idejű szerződésem akkor is lejárt avagy érvénytelen (nem szól tovább), ha bejártam, akár tudtak erről, akár nem.


De akkor mi van a bejelentéssel?

Hogy van ez?

Hol vannak leírva az ezt meghatározó, jogerővel bíró passzusok, amikről tudnom kéne?!



Nekem egy a lényeg : MINÉL ELŐBB KI LEGYEK JELENTVE! =(


Miért kell szanaszéjjel szivatni a nyomorult magyar civilt?



2017. jún. 25. 12:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

1. Szabályszerű volt.

2. A kilépő papírokat jó, ha le tudod azonnal adni, de nem tragédia, ha rögtön nincs meg, ebből azért a munkaügy nem csinál problémát, van egy határidő, ami alatt ezt lehet teljesíteni. Nekem is volt már, hogy nem azonnal kaptam meg, de megkaptam, és nem volt belőle probléma.

3. A munkáltató és a munkavállaló közös döntése alapján el lehet térni a jogszabályban meghatározott felmondási időtől. Ha a próbaidő jogszabályban meghatározott maximuma után továbbra is ott dolgoztál a cég tudtával a cégnél, az valóban átment határozatlanba.

4. Azt meg neten le tudod ellenőrizni, hogy be vagy-e illetve az előző helyen be voltál-e jelentve.


Jogszabályok itt:

[link]


Egyébként tanácsot kérhetsz munkaügyi illetve jogi fórumokon akár ingyen is, ha bizonytalan vagy.

2017. jún. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Szóval erre a szerződésre a próbaidős szerződés szabályai érvényesek, annak ellenére, hogy az első pont szerint határozott idő van megjelölve?
2017. jún. 25. 12:44
 3/14 A kérdező kommentje:

"Azt meg neten le tudod ellenőrizni, hogy be vagy-e illetve az előző helyen be voltál-e jelentve."


Sajnos nem tudom - legalábbis most nem - mert nincsen ügyfélkapus regisztrációm és elektronikus személyim se, amivel tudnék (most) regisztrálni.


"A kilépő papírokat jó, ha le tudod azonnal adni, de nem tragédia, ha rögtön nincs meg, ebből azért a munkaügy nem csinál problémát, van egy határidő, ami alatt ezt lehet teljesíteni."


Mi ez a határidő?

Ill. nem fogják ez alatt észrevenni, hogy úgy lettem bejelentve, hogy az előző helyről még nem lettem kijelentve?

2017. jún. 25. 13:20
 4/14 anonim ***** válasza:

Csináltass ügyfélkaput, hasznos, egyszer kell végigülni, utána több dologban megkönnyíti az életed.

Nem tudom pontosan, milyen határidő van, nekem majdnem egy hónap volt így a leghosszabb, amit kilépő papírokra vártam, és nem volt belőle probléma. Esetleg megpróbálok valahol utánanézni.

Amíg jár a TB, addig minden esetre biztos nem cseszegetnek.

2017. jún. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nekem munkaerő kölcsönzőkkel van olyan tapasztalatom, hogy szeretnek a papírokon ülni (arra hivatkozva, hogy az aktuális dolgozóik az elsők). Az előzőket kiegészítve azért azt tanácsolom, hogy piszkáld az előző helyet, mert nekik is érdekük, hogy rendezve legyen. Az első és legfontosabb, hogy tőlük ki legyél jelentve, a papírokat meg akár postán is küldhetik. Nem találtam pontos infót. Én egyszer 3 postai levélben plusz apám segítségével (aki személyesen ment be a nevemben, mert én akkor már a másik helyen dolgoztam) kaptam meg a kilépési papírjaimat egy cégtől. A kiléptetés időben megtörtént, csak a papírokon malmoztak...
2017. jún. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Sajnos attól is tartok, hogy a mostani helyen ki fognak dobni már az első napokban, ha nem adok kilépő papírokat. =(


A szerződést már meg is írtuk ott, mert a főnöknek fontos, hogy minél előbb munkába álljak.

A papírokon jelezte, hogy még nem kapta meg a kilépő papírokat, de érzékeltette, hogy az kell neki, különben a lebukástól tart.


Akkor viszont miért írják egyes helyeken, oldalakon, hogy 2012 óra lejárt határozott idejű szerződés akkor sem vált át határozatlan idejű szerződésbe, ha bejárok?

Vagy ha úgy fogalmaz, hogy

" a munkáltató a munkavállalót

2017-01-01

napjától kezdődően, HATÁROZOTT 2017-03-31 IDEIG tartó jogviszony keretében foglalkoztatja"

, az akkor még nem is határozott idejű szerződés? o.O Vagy mi?


Vagy ha bejelentettek, az erősebb érvényű, mint a papíron való szerződés?

2017. jún. 25. 14:18
 7/14 anonim ***** válasza:
75%

[link]


"A határozott idejű munkaviszony automatikusan határozatlan idejűvé alakul, ha a munkavállaló az időtartam lejártát követően legalább egy munkanapot, közvetlen vezetője tudtával tovább dolgozik."

2017. jún. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

1 szóbeli szerződésed volt gyakorlatilag

2 az új munkahelyed hülye, akáemennyi munkahelyed lehet egyszerre

2017. jún. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
#6 ez 2012 ig volt így
2017. jún. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

"#6 ez 2012 ig volt így"


Ezt nem értem.

Pont azt olvastam - a munka törvénykönyve 2013-as értelmezésében -, hogy 2012-ig volt az, hogy a törvény írásban rögzítette, hogy határozott idejű szerződés határidő lejárta után bejárás esetén átvált határozatlan idejű szerződésbe.

2012-ben módosították, a legfőbb módosításnak azt hozzák fel, hogy ezt kiszedték, amit úgy értelmeznek, hogy határozott idejű szerződés írásos megújítás nélkül minden esetben átvált.


Most akkor végre valahára JÓ LENNE TUDNI az igazságot ebben a rühes országban!!

2017. jún. 25. 18:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!