Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nem kapok szakmai...

Miért nem kapok szakmai diákmunkát másodéves egyetemistaként?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Millió helyre beadtam, de azzal szembesülök, hogy corvinus GTK hallgatóként alig hívnak be valahova... Ahova behívtak, onnan is visszaírtak, hogy bocsi nem. Egyre inkább azt érzem, már állásom se lesz... Profi önéletrajzom van, szerintem mással sincs baj. Nem tudom, hogy ez nagyon gyakori jelenség?

2017. júl. 16. 20:28
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Jó, de milyen szakon? Próbáéj először gyakornoknak menni pár hónapra, pénzt ugyan nem látsz belőle, de lesz már tapasztlatod.
2017. júl. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%

Valamit akkor rosszul csinálsz mert én egy hét alatt kaptam és még válogathattam is. (Szintén corvinus gtk)



Milyen szakon vagy?

2017. júl. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
KM
2017. júl. 16. 22:03
 4/10 anonim ***** válasza:
87%

Ide leírom hátha másnak is kell:



1. Milyen az önéletrajzod? Dolgoztál már ezelőtt? Diákszervezetben esetleg volt valami marketinges pozíciód (vagy bármilyen)? Csináld újra az öneletrajzodat Canva-val és próbáld kihangsúlyozni az erősségeidet (nyelvtudás, excel, tapasztalatok etc.), a felesleges dolgokat hanyagold vagy max 1 sort szánj neki(hobbik stb)



2. Mikor kezdtél el gyakornoki helyet keresni? Ha mostanában, akkor van egy rossz hírem: rajtad kívül még több ezer egyetemistának szünete van és ők is ugyanúgy állást kerestek, csak ők jóval korabban kezdték, mostanra a legtöbb jó hely elfogyott. Ezenkívül a legtöbb nyári gyakornoki pozíció 3 hónapra (vagy többre) szól, arra a másfél hónapra ami maradt a nyárból már egy épeszű cég sem fog felvenni, mivel csak a betanítasodra rámegy egy fél hónap, miközben ők fizetik a béredet. Ettől függetlenül profession.hu-n láttam még egy pár gyakornoki pozit de biztos vagyok benne hogy szeptembertől kezdődnek.



3. Hány helyen próbálkoztál? Nem fog minden egyes álláskeresésed ajánlattal zárulni. Próbáld meg minél több helyre beadni az önéletrajzodat. Ha viszont a behívásod után nem kapsz ajánlatot, akkor az nem a corvinus vagy akárki hibája, onnan magadra vagy utalva, valamiért nem jöttél be nekik. Próbálj meg visszaemlékezni milyen kérdéseket kaptál (illetve kaphatsz még) és ezekre milyen válaszokat adtál. Ezután próbálj meg minél kreatívabb, frappánsabb, egyedibb választ kitalálni rájuk, hogy legközelebb tudj mit válaszolni.



Az a baj, hogy sokan azt hiszik, hogy lesz egy corvinusos diplomájuk és akkor hawaii van. Rajtad kívül még nagyon sok embernek lesz corvinusos diplomája, próbálj meg valahogy kitűnni. Erre a nyárra vállalj be valamilyen munkát ami jól hangozhat majd jövőre egy állasinterjúnál (adminisztrációs, angol/német nyelvű.. stb). Sok sikert

2017. júl. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Semmi felesleges nincs az oneletrajzomban, van tapsztalatom, majus kozepen kezdtem keresni.Szoval koszi a nagy semmit :)
2017. júl. 17. 14:54
 6/10 anonim ***** válasza:
Hát ha május közepe óta próbálkozol és azóta sem találtál akkor az a te hibád. A válaszodból ítélve én először a stílusodon változtatnék..
2017. júl. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Épp elég feszült vagyok miatta, nem érdekel ez a sok közhelyes válasz.
2017. júl. 17. 21:28
 8/10 anonim ***** válasza:
68%

Vicces, mi meg értelmes diákot nem találunk, csak debilek vannak ... a 16 éves nyári diákmunkásomnak több esze van és önállóbb, mint a tavalyi infós másodéves


A gépész, villanyos, műszaki manager hallgatókról meg ne is beszéljünk, némelyik olvasni se tud szerintem

2017. júl. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, elég kamuszagúnak tűnik a válaszod, esetleg leírhatnád a céged nevét és jelentkezem ezer örömmel :)
2017. júl. 17. 21:57
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem írom le, mert kutyának se kell marketinges, mérnökök kellenek, amúgy sem Bp, hanem Fejér megye, de ha érdekel dobsz egy önéletrajzot priviben és leadim a HRen, és megírom a cégnevet is
2017. júl. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!