Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Helyes az hogy a munkátató...

Helyes az hogy a munkátató nem fizet betegszabatságot, pedig van róla pappir a háziovostól hogy beteg voltam. Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés

2017. júl. 17. 11:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%
OEP fizeti a betegszabit nem?
2017. júl. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
58%
Nem értek egyet veled, szerintem nem helyes.
2017. júl. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Tudomásom szerint az első 15 napot fizeti a munkáltatód, a többit az OEP (ill. már más a neve, de nem tudom pontosan). Ha a 15 napos betegszabadságot már kimerítetted más alkalommal (vagy akár most), akkor a 15 napon túli részre már nem a munkáltatódtól kapod a táppénzt.
2017. júl. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
5nap voltam beteg és azt mondta hogy azt ö nem fizeti csak amit dolgozok. Akkor nem ö kellene kifizesse?
2017. júl. 17. 11:46
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Kezdjük az alapoknál: be vagy-e egyáltalán rendesen jelentve?
2017. júl. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
78%
ha be vagy jelentve 15 napot egy évben kötelező kifizetnie, olyan nincs hogy nem fizeti ki. Ebbe az esetbe menj be a munkaügyre reklamálni, ne hagyd ezt annyiban hogy ők zsebre tegyék a pénzed mindenféle hülye indokkal. Ami jár az jár hajtsd be rajtuk! De ha nagyon kakaskodnak fel kell jelenteni a céget. Nem szabad annyiban hagyni mert a hátad mögött jól kinevetnek!!
2017. júl. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Fő kérdések:


1. Be vagy jelentve?

2. Mióta dolgozol ott?


[link]

2017. júl. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
87%
Így jár, aki belemegy a félig fekete foglalkoztatásba. Minimálbérre be vagy jelentve; közben kapsz mondjuk napi x ezret megegyezés alapján. Nem dolgozol, a főnök szt akkor nem jár az x ezer.
2017. júl. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
52%
Ha feketén dolgozol, így jártál. Ha be vagy jelentve, lehet menni ügyvédhez, keményen elmeszelik őket.
2017. júl. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Koszonom. Be voltam jelentve , legalabbis ugy irtam ala a szerződest.

A fonok kijelentette hogy senkinek sem ad betegpenzt. Amugyis loptak egy csomót minden munkastol mert nem 12orara jelentettek be hanem 4re.

Elmentem onnan.

Utolag erdemes feljelentenu mert a tobbi munkassal is ugyanezt csinaljak?

2018. jan. 30. 10:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!