Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi az esély rá, hogy...

Mennyi az esély rá, hogy leinformálnak a mostani főnökömnél?

Figyelt kérdés

Jelentkeztem egy állásra, mert váltani szeretnék. Szállodaiparban mennyire valószínű, hogy odatelefonálnak a mostani főnökömhöz, hogy leinformáljanak? Az önéletrajzomba beleírtam, hogy jelenleg ott dolgozom.

Nem szeretném, ha tudnák, hogy más munkahely után nézek.

Értelmes válaszokat előre is köszönöm.



2017. júl. 18. 02:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagy.

Én nem tudom miért nem szoknak már le erről a marhaságról az emberek, hogy telefonálgatnak, meg infózgatnak. Meg kell adni a lehetőséget, bekérni az erkölcsi bizonyítványt aztán készen van.

Lakva ismerszik az ember, mi veszteni való van, én ezt soha nem értettem. xd

2017. júl. 18. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

De olyan állásnál is, ahol nem kell tapasztalat?

Elég kínos lenne, ha főnököm megtudná, hogy másik helyet keresek... Elég lenne akkor megtudnia, mikor már biztosan lenne másik munkahely, ahova mehetek.

2017. júl. 18. 03:38
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szállodákról nem tudok nyilatkozni, de sok multinál irodai munkára standard eljárás a "background check", amiben benne van a korábbi munkahelyek felkeresése is. Itt kb. csak annyit kell elképzelni, hogy megnézik, hogy nagyságrendileg igaz-e, amit az illető az önéletrajzába írt. Végülis valahol érthető, enélkül kb. mindenki azt írna a CV-be, amit akar. Ez nem függ attól, hogy az adott pozihoz mennyi tapasztalat kell, mindenkivel megcsinálják.
2017. júl. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Cége és HR-se válogatja, de az esély megvan, főleg a multi környezetben. Itt tapasztalatból általában azt kérdezik, pontosan mik voltak a feladatköreid, illetve a mikre kell figyelni esetedben.


Ez egyébként tényleg ilyenkor lehet probléma, mikor az embernek van munkahelye... Mi van ha felhívják a jelenlegi céget, az kirúgja a munkavállalót, és az új cég se veszi fel?


Mondjuk, ha van valamennyi intelligenciája a HR-snek ilyen esetben, nem telefonál, de ki tudja, láttam már idiótát ebben a munkakörben... Én ezért jelezném neki, hogy a jelenlegit legyen szíves ne hívja, csak a régebbiket.

2017. júl. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
De előtte meg nem dolgoztam ilyen munkakörben, tehát csak itt tudna leinformálni. Szóval írjam az e-mailbe, hogy legyen kedves, ne hívja a főnököm? :D
2017. júl. 23. 14:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!