Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért ámítják a közvéleményt...

Miért ámítják a közvéleményt ezzel a 200 nettós átlagfizetéssel, miközben ez a valóságban sokkal több?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy csak azokat izgatja ez a dolog, akiknek egy fizetésük van és csokolom :(


Mondjuk azt legalább jogosan meg kell, hogy kapják 10.-éig.


Én is sajnos csak 1 fizetésből élek, és bár nem rossz fizetés, azért ebből még könnyen bele lehet állni a földbe hosszú távon.


Én viszont úgy látom, hogy sok ember be van jelentve valami csicska fizetéssel, közben meg sokkal több a bevétele és a körülményei is jobbak...pl mikor a bizonyos megfoghatatlan státuszú személyek cégeknél elég rugalmas munkaidőkerettel rendelkeznek (értsd, néha nem jönnek be napokig és semmi probléma), meg céges mercivel járnak, közben meg a szerződésükben még nem hogy 200 nettó, de 150 nettó sincsen.


Ja és tuti, hogy nincs nincs jutalékuk sem, mert láttam a munkaszerződésüket.


2017. júl. 21. 20:53
 1/3 anonim ***** válasza:
58%

Ez mondjuk félig meddig jogos.

Én most újítottam fel a házat. Az egyik, hogy nem, hogy hetekre, hónapokra előre sem lehet nem, hogy jó de semmilyen szakembert találni.


Akivel végül pedig megegyeztünk, az:

Burkoló / kőműves (egy személy). 9 napot dolgozott, átlag 6-7 órát per nap... 280e forint volt a munkadíj + anyag. Számla természetesen nincs.

Villanyszerelő, 2 x fél nap meló (10 óra), 50,000, szintén zsebbe.

Fűtésszerelők. A "mester" kb. össz vissz 2 órát tartózkodott a helyszínen, 2 samesza dolgozott 2 fél napot. 100,000, zsebbe.


És még sorolhatnám... vezérigazgatók keresnek ennyit és ők legalább adóznak.

2017. júl. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Jan. 1.-én nettó 310 000-et hoztak ki átlagnak, de amit én tapasztalok, hogy sok mérnök ismerősöm bőven 200e alatt kap, sokan bruttóban is pl. én br. 186e mérnökként, főnököm br. 257e
2017. júl. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%
#2 Várj, kitalálom, magyar tulajdonú kkv. Kelet-Magyarország régióban, 1-3 év tapasztalattal, nyelvtudás nélkül. Vagy legalábbis ezekből néhánynak stimmelnie kell, egy ennyire alacsony fizetéshez.
2017. júl. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!