Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha C++ programozást szeretnék...

Ha C++ programozást szeretnék tanulni egyetemen, meddig kell otthon megtanulnom a C++-ot, hogy ott ne legyek lemaradva?

Figyelt kérdés
Fizikából és matematikából érettségizek majd(mert az info érettségiöl ugy tudom hogy word és exel van benne) és ottthon tanulom a C++-ot videókból. Az egyetemen a tanítást az alapokkal kezdik(if;for;változok) vagy van egy magasabb szint amit el kell érni? Ha van meddik kell eljutni?
2017. júl. 23. 09:38
 1/6 anonim ***** válasza:
70%
Én informatikusokat oktatók egyetemen, többek között programozásra is. Sajnos teljesen az alapoktól kell oktatnunk mindent. Tehát ha nulla tudással mész oda, akkor se leszel lemaradva. Persze ettől független én azért azt javaslom, hogy képezd magad otthon, mert az egyetemen szerzett programozási tudás önmagában még kevés lesz.
2017. júl. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
43%
Első vagyok. Aki volt ilyen ügyes, hogy lepontozta azt a valós tényt, amiben én gyakorlatilag nap mint nap benne vagyok, akkor esetleg kifejthetné a saját véleményét is. Roppant kíváncsi vagyok rá!
2017. júl. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Youtube-on van egy srác, ő nagyon profi. :)
2017. júl. 24. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Semeddig. Matek menjen jól, az a lényeg. Többit ott megtanulhatod, de amikor gimis matekot kell magyarázni az gáz és nem biztos, hogy minden oktatónak van türelme hozzá, amikor elvileg érettségizett emberek ülnek előtte.


A programozas más, azt sokan sehol nem tanultak, szóval persze, hogy alapoktól megy.

2017. júl. 24. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Kockáztatva a lepontozást, csatlakozom az első válaszolóhoz. Kezdéskor nem leszel lemaradva, mert nulláról kezdődik az oktatás, viszont elég gyors a tempó, könnyű lemaradni.
2017. júl. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én kb 10 éves korom óta tanultam programozni, amikor bekerültem a BME-re. Nyilván a nulláról kezdik a prog. oktatást, mert sokan úgy mennek oda, hogy életükben nem programoztak még, sajnos az általános és középiskolák a legtöbb helyen még nem állnak úgy, hogy ilyeneket oktassanak. Én így a programozás alapjai 1. tárgyat kb. végigunatkoztam, semmi új nem volt benne számomra, mások szívtak vele sokat. No de aztán jött a programozás alapjai 2., objektum orientáltság minden nyalánkságával együtt, aztán pikkpakk szenvedtem már én is. Szóval a tempó tényleg gyors, nem árt ha készülsz előre. Hozzáteszem én egyetem előtt csak pascal-t meg egy kis visual basic-et tanultam, de szerintem a nyelveknél fontosabb a gondolkodásmód, menjen a matek és az algoritmizálás. Az egyetemen egyébként sem fogják megkérdezni, hogy te milyen nyelvet akarsz tanulni, ha azt mondják, hogy ezt a házit most java-ban kell, akkor abban kell, ha meg python-ban, akkor abban, stb. De az elveket kell inkább tudni, ha az megy, akkor a nyelv már kb. mindegy.

(Informatikából egyébként emelt szinten van programozás és adatbázis kezelés is.)

2017. júl. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!