Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pályakezdő gazdaságinformatiku...

Pályakezdő gazdaságinformatikusként lehetek projektmenedzser, egy fejlesztő cégnél?

Figyelt kérdés
A rendszereket nagyjából átlátom, csak programozni nem tudok magas szinten.

2017. júl. 23. 14:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
60%

Nem.

Ahhoz végig kellene lépni a junior-haladó-szenior szinteken. És utána.

2017. júl. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%

Bocs, de pályakezdőként csak gondolod, hogy átlátsz egy rendszert. Amúgy meg 0 tapasztalatod van SDLC-ről, hogyan akarod te azt menedzselni?


Olyan project managerből meg van elég, akinek abban kimerül a tudása, hogy kérdezgeti a kollégákat, kész van-e már.

2017. júl. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
52%
#2 hat ezt meg tudom erositeni, Dunat lehet rekeszteni semmire se jo projektmanagerekkel, akik a sajat kis vilagukon kivul meg csak felrepillantani sem tudnak...
2017. júl. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%
BKV vezetője is frissdiplomás volt, igaz apuci egy fideszes milliárdos, de ő megesküdött a hazára, hogy nem segített be.
2017. júl. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
75%
Ismerősöm gazdmenen végzett és junior projektmenedzser egy neves cégnél, informatikai rendszerek projektjeivel foglalkozik, pedig nem infos szakon végzett...szerintem lehetsz, de biztos megvannak adva álláskeresésnél a feltételek.
2017. júl. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
58%
Természetesen lehetsz.
2017. júl. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Lehetsz, de nagyon nagyban növeli az esélyeid ha van PM tapasztalatod gyakornokként.
2017. júl. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
27%

"Ismerősöm gazdmenen végzett és junior projektmenedzser egy neves cégnél, informatikai rendszerek projektjeivel foglalkozik, pedig nem infos szakon végzett...szerintem lehetsz, de biztos megvannak adva álláskeresésnél a feltételek."


Akkor vagy nagyot hazudott, vagy nem projektmenedzser, hanem valamilyen adminisztratív csicska.


Kérdező: nem, nem lehetsz. Én is gazdaságinformatikus vagyok, sz..r projektmenedzser tudnék én is lenni (úgy hogy több év fejlesztői tapasztalatom is van!), de ne az legyen a cél, hogy rossz szakember legyél.

A projektmenedzserek általában olyan emberek, akik végigjárták a szamárlétrát. Legalábbis ideális esetben, a másik esetben meg olyan seggh..lyék, hogy az egész tevékenységük kimerül annyiban, hogy összekötőként leveleznek az ügyfél és a fejlesztők között.

2017. júl. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
56%

#8

Eloszor is hozza tettem junior..

Masodszor nem hazudott mert tudom hol dolgozik, min dolgozik csak nyilvan ide nem fogom kiirni mert ezek szemelyes dolgok.

Azert mert te "tobb ev tapasztalattal" egy inkompetens kreten vagy, nem torvenyszeru, hogy akkor mas is csak "adminisztrativ csicska" lehet. Szep napot.

2017. júl. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Azert mert te "tobb ev tapasztalattal" egy inkompetens kreten vagy, nem torvenyszeru, hogy akkor mas is csak "adminisztrativ csicska" lehet. Szep napot."


Lolgecc, jól megindokoltad :D Kikönyökölt a kultúra.


Tehát akkor hogy fog fejlesztési időt becsülni a gazdmenes vagy tököm tudja milyen ismerősöd, ha életében 3 sor kódot látott (ha látott)?

Hogy fog megfelelő embereket szerezni egy projektre, ha azt sem tudja milyen technológiához keressen embert?

Hogy fogja elérni, hogy jól karbantartható kód szülessen?

Milyen életciklusmodellt használna és nagy rendszernél? És egy kicsinél? És van fingja róla, hogy ezek egyáltalán mik?

Tudja, hogy az adott feladathoz milyen eszközökkel és technológiákkal érdemes nekilátni? Nem is pontosan, csak úgy körülbelül?


Ezeket egy juniornak is tudnia kéne, vagy legalább ötletének kéne lennie hozzá. Másképp csak egy levéltologató, fejlesztői szempontból inkább akadályként létező paprikajancsi lesz.

2017. júl. 24. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!