Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megéri bruttó 900-ért diákmunk...

Megéri bruttó 900-ért diákmunkát vállalni napi 8 órában?

Figyelt kérdés
1 hónapra megyek dolgozni 6-14-ig monoton gyármunkára és mivel nettó csak 600 az órabérem így nem hinném hogy megérné..

2017. aug. 1. 04:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
63%

Ez relatív...


Ha kell a pénz, akkor miért ne próbálnád ki 1 hónapig? Vagy fáj dolgozni?


Én 25 éve vagyok a pályán és bruttó 1.300 forintos az órabérem.

2017. aug. 1. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
68%

Miért? Azt hitted elmész diákmelózni egy hónapra és megkapod az (a felmérések alapján kikalkulált) átlagfizetést ami 250ezer? Vagy a munka nem tetszik? Tudod sokan ennyit (se) keresnek rendes állásban és nem egy hónapot keccselnek hogy legyen egy kis zsebpénz.

Ha kell a lóvé dolgozz, ha nem, hagyd a fenébe. Neked kell tudni.

2017. aug. 1. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%
Csak úgy szólok, hogy a bruttó 900, az nettóban 765 Ft, és nem is rossz. Nyilván egy betanított diákmunkáról van szó, szóval teljesen megfelelő.
2017. aug. 1. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Kell a zso-zsó, vagy pedig nem?

Ha éhes vagy, vagy pedig valami extrára fáj a fogad, amit anyucidék nem tudnak kigazdálkodni, úgyis elmész dolgozni.

Mit gondolsz, azért van annyi közmunkás, mert nekik tetszik, amit csinálnak, vagy netán teljesen elégedettek, amennyi kapnak?

2017. aug. 1. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
3, simán lehet a kérdező munkaviszonyban, nem biztos, hogy iskolaszövetkezet...
2017. aug. 1. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
62%

900, az simán van nettó 600 és nem 700+

Mert ebből a diákszövetkezet is leveszi a sápot

Én mikor kezdtem dolgozni 4 éve kb. Nettó 450 es óraberben voltam...

108 ezret kerestem havonta, 240 órával...

És ebből kellene kocsit, lakást, fizetni, meg családot alapítani, nem ?

....

Ha nem vagy tisztában az élettel, ne menj dolgozni.

2017. aug. 1. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Hülyeség, nincs olyan, hogy a diákszövetkezet leveszi a hasznát a bérből, mert az törvényellenes. A diákszövetkezet a munkáltatótól kap pénzt, ugyan úgy ahogy a munkaközvetítők. Jelenleg egy diákmunkásnak csak 16%-os szja-t kell leadóznia, tehát a nettó órabéred 756 Ft ahogy már írták.
2017. aug. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
62%

Tudod mit, ne is menjél, menjél ki külföldre.

Tizenévesen mint tanuló, befejezett iskolai végzettséged sincsen, nem értesz semmihez, mi kéne neked úgy őszintén ?!!

Felnőtt emberek akik számlákat fizetnek, családot kell eltartaniuk, vagy saját magukat, zabálni, ruházkodni, élni, azok nem kapnak ennyit 40 évesen ! Ritka az olyan gyár, üzem ami br 960 ft/órabért kínál egy vénembernek, nem ám, hogy egy diáknak ... xd

2017. aug. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
igen, megéri
2017. aug. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

7, az szja 15%...

és nem, nem biztos, hogy annyi, nincs olyan, hogy diákmunkás. Gyárak sokszor nem szerződnek iskolaszövetkezettel, hanem felveszik a tanulókat munkaviszonyba, ott meg 33,5 a levonás.

2017. aug. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!