Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nem hívtak be egy...

Miért nem hívtak be egy állásinterjúra sem?

Figyelt kérdés
Az utóbbi évben minimum 50 helyre elküldtem a jelentkezésem, csupa olyan helyre, ahova a leírás alapján megfelelő lettem volna (takarító, eladó, pénztáros, kisegítő munkák). Sehonnan nem hívtak vissza. Van eladó-pénztárosi tapasztalatom, bár a nagy része diákmunka. Levelezőn tanulok egyetemen, van egy közép- és egy felsőfokú nyelvvizsgám. (Nyilván a nagyon primitív takarító és hasonló hirdetésekre elküldött önéletrajzban ezeket nem tüntettem fel.) Mi lehet a baj? Kétségbe vagyok esve. Marad a gyári betanított munka?
2017. aug. 4. 10:19
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

valszeg azért mert 50 másik jelentkező volt.

Pesten élsz?

2017. aug. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Vidéken sajnos, faluban. Két közeli nagyváros is van, mindkettő felé jó a közlekedés. Nyilván az is hátrány, hogy nem a városban lakom.
2017. aug. 4. 10:25
 3/24 anonim ***** válasza:
88%
Tulkvalifikalt, leendő diplomás; ok meg hosszútávra keresnek. Magas berigeny.
2017. aug. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Említettem, hogy nem mindenhol tüntettem fel ezeket. Néhány helyen meg elvileg előny, 1-2 ruhaboltban szinte csupa egyetemista dolgozik és elvárják a nyelvtudást is.
2017. aug. 4. 10:32
 5/24 A kérdező kommentje:
Bérigényt soha nem jelöltem meg, egyszer egy irodai munkánál kérdezték telefonon, ahol levelezős egyetemistákat kerestek 2 nyelv ismeretével és nettó 100-at mondtam. A magas lenne?
2017. aug. 4. 10:34
 6/24 anonim ***** válasza:
88%
Azt hittem hogy a szintén 50 hellyel panaszkodó ügyvédünk ír megint
2017. aug. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
86%
ez baromság. Nálam inkább behívják a bölcsészt meg a büfészakost, amikor fingja nincs a szakmáról. Nagy hibám, hogy az adott szakmából nincs külön papír és ja..hogy az okj-m felsőfokú...
2017. aug. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim válasza:
80%

Vidékiként én azt tapasztalom, hogy az önéletrajzod beküldése nem elég. A legaljább munka után is rohanni kell, szinte zaklatni kell őket telefonon.


Illetve még egy probléma ami nagyon irritál vidékiként az, hogy a legtöbb állás már betöltődik a hírdetés megjelenése előtt. A városokban is ez megy, csak ott nagyobb a választék, viszont a pár vidéki állásnál ez jobban érződik.


Adminisztratív, egyéb irodai munkákat hátszél nélkül elfelejtheted. Illetve nem-fizikai munkaköröknél a dekoratív hölgyeknek hatalmas előnyük van.


Pultosnak, irodai adminisztrátornak vagy telefonos ügyfélszolgálati munkatársként szinte semmi esélyed a nőkkel szemben.


A magyar vidéken mai napig külön van hogy mi az igazi férfi és női munkakör, sokkal jelentősebb ez mint a nagyvárosokban. Férfi eladót például nem igazán fogsz látni a multiknál sem, nemhogy a helyi CBA üzletben.


Szóval ha férfi vagy, mehetsz betonozni, mert az a "férfimunka".

2017. aug. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim válasza:
82%

A nyelvtudásról meg annyit, hogy vidéken széttárják a karjukat, nekem többször feltették az önéletrajzomban található angol nyelvvizsga és "angol nyelv intenzív napi használata" sor mellé hogy:


"Az minek?"


Szerintem ez mindent elmond.

2017. aug. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

8. pesten is így megy nyugi.

Sokszor a lány, nő jelzőt is beírják a hirdetésbe. Férfi az raktár, gyár meg hasonlók. A nő az lehet takarító, admin, titkár, eladó, de engem hívtak már be azért interjúra, hogy a pofámba mondja "igazából hölgyet keresünk".

2017. aug. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!