Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nem hívtak be egy...

Miért nem hívtak be egy állásinterjúra sem?

Figyelt kérdés
Az utóbbi évben minimum 50 helyre elküldtem a jelentkezésem, csupa olyan helyre, ahova a leírás alapján megfelelő lettem volna (takarító, eladó, pénztáros, kisegítő munkák). Sehonnan nem hívtak vissza. Van eladó-pénztárosi tapasztalatom, bár a nagy része diákmunka. Levelezőn tanulok egyetemen, van egy közép- és egy felsőfokú nyelvvizsgám. (Nyilván a nagyon primitív takarító és hasonló hirdetésekre elküldött önéletrajzban ezeket nem tüntettem fel.) Mi lehet a baj? Kétségbe vagyok esve. Marad a gyári betanított munka?
2017. aug. 4. 10:19
1 2 3
 11/24 anonim válasza:
100%

Igen, ezt értem hogy budapesten is így megy a dolog, csak ott a nagyobb kínálat miatt több esélyed van bejutni olyan munkakörbe, ami nem a te "nemednek való".


Az hogy az a főnök akihez mentél pedig csöcsöket akar nézni jól dolgozó, megbecsült munkatárs helyett, sokat elmond róla.

2017. aug. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Nő vagyok...
2017. aug. 4. 14:38
 13/24 anonim ***** válasza:
43%

A #8 annyira, ANNYIRA tökéletesen leírta a helyzetet, hogy köpni-nyelni nem tudok. Ha nő vagy, akkor is érvényes rád az általa leírtak eleje.


A saját sztorim következik. Én diplomás pályakezdőként nem találtam semmit fél év alatt 1 nyelv felső- és 1 nyelv alapfokú ismerete mellett. Nagyjából 40 helyre adtam be az önéletrajzomat, ebből 4 olyan volt, ahonnan hívtak: 1 szállodába recepciósnak (ide nem vettek fel), 1 gyárba meósnak, 1 leendő gyorsétterembe csicskásnak és 1 telefonközpontba Pestre, amit annyira biztosra vettem, hogy az előző két hívást tárgytalannak mondtam miatta, majd kiderült, hogy ennél a helynél még egy gyár is jobb. Úgyhogy két hét múlva kezdek a helyi gyárban diplomásként, nyelvismerettel. Ja igen, a maradék ~35 helyről még annyit se írtak vissza, hogy "menj a sunyiba".


Mint látod, nem minden úgy működik, ahogyan kellene. Abban is biztos lehetsz, hogy az általad megpályázott állások 80%-a már rég nem volt aktuális és már hetekkel a meghirdetésük előtt le volt zsírozva, hogy kit fognak felvenni. Feltételezem, hogy Kelet-Magyarországon élsz, ahol a gyárnak is örülni kell. Igazából mondjuk gyár és gyár közt is van különbség, és legtöbb helyen nem a munka botrányosan rossz, hanem a munkatársak butaságába rokkan bele az ember.

2017. aug. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
82%
#10 nem azért hívtak be, hanem mert a HR-esnek normához van kötve a premiumja :)
2017. aug. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
63%

Paragon Belial nevű válaszolónak igaza van!


A munkaerőhiány meg (diplomás, irodai munkáknál legalábbis) mese-mese meskete...Mert amíg megtehetik, hogy releváns (diplomás, nyelvvizsgás, munkatapasztalatos) Cv-re nem is válaszolnak, addig hadd ne higgyem el, hogy keresnek bárkit is...(meg, hogy nem találnak)

2017. aug. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
58%
Én diplomásan konkrétan másfél év szakmai tapasztalattal nem kellettem egy részmunkaidős pozira amire 100%-ban megfeleltem, abban volt tapasztalatom, amire kerestek. Persze Bp., államiszféra... :) Röhej
2017. aug. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Vidék még mindig vidék. Pesten már kapkodnak a bolti eladók után, mert egyszerűen nincs elég ember, és rengeteg diák van.


Vidéken még mindig sok helyen a közmunka az egyetlen alternatíva, így sokan próbálnak bejutni a fix állásokra, még ha utazni is kell, akkor meg a boltos tényleg azt választja, akinek már van 2 gyerek, ő 20 évet marad, nem csak addig, amíg lediplomázik.


Ha így folytatódik, akkor ott is lesz majd változás, de a nagyvárosok környéki falvak egyelőre korlátlan számú középkorú munkavállalót biztosítanak, akik nem lépnek le külföldre.

2017. aug. 5. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Megnyugtatlak, nem csak a.diplomasokkal van ez. Szerintem nemtol, es papiroktol fuggetlen a sikertelenseg. Tapasztalat.
2017. aug. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

A munkaerő hiány diferenciált. A Duna vonalán nagy, keleten meg nincs.

Szakmák között is nagy az eltérés.


Például pont az adminisztratív irodai munkák terén túljelentkezés van, mindenki a kényelmes irodában ülne, érettségizettek, kevésbé kapós diplomások, de az IT rendszerek fejlődése pont ezeket a munkahelyeket csökkenti.


Ettől még a Tesco nem talál eladót, a gyárak mérnököt, szalagmunkást, az építőiparban hiány van a szakmunkásokból (Bp-en alig találsz embert lakás felújításhoz, az meg nem oldja ezt meg, hogy Borsodban közben éhenhalnak a kőművesek), vendéglátás, turizmus szintén azzal küzd, hogy felveszi a kezdő szakácsot, felszolgálót, 1-1.5 év múlva meg megy nyugatra (Persze idegenforgalmit végzett, 0 tapasztalattal bíró szalloda-managerből, meg turisztikai szervezőből megint Dunát lehet rekeszteni, manager mindenki lenne, csak a vendég ebédjét nem főzi meg senki).


És akkor a klasszikus hiányszakmákat nem is említettem műszaki mérnökök, egészségügyi dolgozók, ITsok, ők tényleg kevesen vannak, ettől egy jogász, vagy társadalomtudós még nem fog munkanélküliséget tapasztalni.

2017. aug. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

@19

Azért azt tegyük hozzá, hogy a Tesco, a konyhák és a gyárak nem azért nem találnak droidot, mert senki nem akar dolgozni, hanem mert ennyi pénzért mindenki csak ugródeszkának használja őket (vagy még annak se és inkább kivárják, amíg a szakmájukban elhelyezkednek). Én se azért jelentkeztem a helyi gulágba, mert jó hely, hanem hogy kiválthassak adókártyát és legálisan maszekolhassak majd egyéni vállalkozóvá válás nélkül, amihez kell egy bejelentett folyamatos munkahely. Ettől függetlenül az első adandó alkalommal dobbantok én is, mint szerintem mindenki más. Nyilván nettó 150-ért nem lepkehálóval kellene fogdosniuk a munkaerőt a legalja gyáraknak sem; multik lévén simán megtehetnék, hogy ne minimálbért fizessenek három műszakra, számomra érthetetlen módon mégsem emelnek fizetést. Így meg aztán nem értem a nagy csodálkozást a részükről.

2017. aug. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!