Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nem hívtak be egy...

Miért nem hívtak be egy állásinterjúra sem?

Figyelt kérdés
Az utóbbi évben minimum 50 helyre elküldtem a jelentkezésem, csupa olyan helyre, ahova a leírás alapján megfelelő lettem volna (takarító, eladó, pénztáros, kisegítő munkák). Sehonnan nem hívtak vissza. Van eladó-pénztárosi tapasztalatom, bár a nagy része diákmunka. Levelezőn tanulok egyetemen, van egy közép- és egy felsőfokú nyelvvizsgám. (Nyilván a nagyon primitív takarító és hasonló hirdetésekre elküldött önéletrajzban ezeket nem tüntettem fel.) Mi lehet a baj? Kétségbe vagyok esve. Marad a gyári betanított munka?
2017. aug. 4. 10:19
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Paragon: igazad van, ezek sosem vonzó munkahelyek az ember jemmemzően nem azért megy oda, mert az az álma, és ha talál jobbat, akkor lelép.


Ezzel együtt rengeteg ember van, akinek nincs jobb (pl nyelvtudás nélkül egy érettségi manapság kb erre elég), ők akár szerethetik is a tescot vagy valami hasonlót. Én is ismertem egy nőt gyerekekkel, előtte fizikai munkát végzett, pocsék körülmények között, vagy kifizették vagy nem, ő például imádta a kasszázást egy nagy áruházban, tervezhető munkaidő, fizetés minden hónapban pontosan, nem lett belőle milliomos, de fel tudta nevelni a gyerekeket, ki tudta fizetni a rezsit.


Szóval nincsenek illúzióim, az áruházak nem fizetnek jól, de ettől még van munkaerő hiány, aki 2 fabatkát keresett itthon árufeltöltéssel, és 3 fabatkába került a megélhetése az nem azért lép le külföldre vagy megy át másik szektorba, mert ott majd Ferrarit vesz, hanem mert reméli, hogy legalább annyit fog keresni ami a megélhetését fedezi alap szinten.

2017. aug. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:
Tescoban pont dolgoztam. Visszamennék, ha lenne rá lehetőségem. Sajnos itt nincs a közelben. A nyelvtudás meg semmire nem elég, ha nem vagy rokon/ismerős. Jelentkeztem telefonos ügyfélszolgálatra is, 2 nyelvvizsgával ugye, nem hívtak vissza.
2017. aug. 5. 14:12
 23/24 anonim ***** válasza:
ügynökségeknél account managereknek pl mindig keresnek idegen nyelveket jól beszélőket.
2017. aug. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

23: vidéken van a kérdező, bár nem írta, hogy hol.


Ez a fő gond, hogy ott nem nagyon keresnek. Sajnos ilyen téren nagyon ketté van szakadva az ország, akit BP-en, vagy 1-2 másik nagyvárosban pl egy SSC 2 perc alatt felszív, az kelet Mo-n gond nélkül éhenhal ☹

2017. aug. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!