Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Önéletrajzba érdemes beleírni,...

Önéletrajzba érdemes beleírni, hogy 140 az IQm?

Figyelt kérdés
És van róla mensás papírom.

2017. aug. 6. 10:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
94%
Örülünk neki ha ennyi az IQ-d, de nem fog senkit sem érdekelni. És főleg nagyzolásnak fog tűnni. Az intelligencia nem helyettesíti a szaktudást sajnos.
2017. aug. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
76%

Én nem írnám bele... Bármi hibát vétesz, sokkal nagyobb a támadási felület, rögtön megkapod, hogy 140-es IQ-val ennyit sem tudsz?


Amúgy van ismerősöm, aki arra büszke, hogy 120-as IQ-ja van, de ha részeg, ugyanúgy össze... a WC-t, aztán még fel sem takarítja maga után. Szóval ez nem jelent semmit - szerintem... Még mielőtt megköveztek: nekem is 127-es, tehát nem azért mondom, mert nekem nincs annyi :-)

2017. aug. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
94%
Ha egy kreatív munkahelyre jelentkezel, ott esetleg bele lehet írni, de az ilyen helyeken általában maguk is tesztelnek, tehát ki fog derülni, hogy intelligens vagy, akkor is, ha nem írod bele a CV-be.
2017. aug. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
91%
Soha! Teljesen irrelevàns.
2017. aug. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Estádio de Felchút ***** válasza:
83%

Én a farokméretem is beírom.

Állásom nem lesz tőle, de privát levelet szoktam kapni a háeres cicától.

2017. aug. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
#4: Hát igen, sajnos tényleg a legritkább esetben nézik azt, hogy mennyi esze van a jelöltnek.
2017. aug. 6. 12:21
 7/18 anonim ***** válasza:
90%

A jelöltnek nem az "eszét" nézik, hanem azt, hogy mennyire alkalmas adott összegért a feladatának elvégzésére.


Aki igazán intelligens, annak az önéletrajza is erről árulkodik, aktív munkássággal, szakmai tudással.

Egy 8 általánost végzett ember hiába írja be hogy 140-es IQ-ja van, ha eddig semmit nem tudott felmutatni az életben.

2017. aug. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
87%
Hàt neked lehet hogy annyi az IQ-d amennyi de eszed az nincs... ha nem erted miertnakkor az IQ-dban is ketelkedem.
2017. aug. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
47%

"Aki igazán intelligens, annak az önéletrajza is erről árulkodik, aktív munkássággal, szakmai tudással.

Egy 8 általánost végzett ember hiába írja be hogy 140-es IQ-ja van, ha eddig semmit nem tudott felmutatni az életben."


Hát, ne haragudj, de ez azért nem feltétlenül így van...

Jó munkahelyem volt, gyereket szültem, vártak vissza, csakhogy közben a gyerekem apja lelépett egy nővel, én meg ottmaradtam egyedül a 2 hónapos gyerekkel. mivel előtte reggel 6-ra jártam dolgozni, nem igazán tudtam megoldani, hogy 5-kor bevegye a bölcsi/ovi a gyereket. Így aztán szépen munkanélküli lettem - mert nem tudtam visszamenni a helyemre.

Lehetek én akármilyen intelligens - ha nem tudom megoldani a gyerek elhelyezését. Lett is szép nagy lyuk az önéletrajzomban. Azért írtam ezt le, mert ez bizony nem egyedi eset - csak a férfiak erre nem szoktak gondolni...


Aztán: van nekem olyan 8 általánost végzett ROMA ismerősöm, aki intelligensebb némely egyetemet végzett embernél. azt soha nem lehet tudni, hogy valaki nem azért nem tanult tovább, mert nem akart, nem vették fel - vagy azért, mert nem volt rá lehetősége.

Nem kötözködésképpen írtam ezt, csak nem szeretem, amikor valaki így kategorikusan kijelent valamit (azaz ítélkezik) olyanról, amiről nem tudja, mi áll a háttérben.

2017. aug. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
És ha valaki 90-es IQ-val elvégez egy pénzügy-számvitel BA-t a Corvinuson ő lesz a Jani? Ne vicceljetek már!
2017. aug. 6. 16:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!